Jak tanio podróżować? 3 sposoby

Mnóstwo osób marzy o tym, by móc wybrać się na weekend do Paryża, zwiedzić Londyn, Rzym, Wenecje czy Madryt. Inni zaś chcieliby wypocząć w nadmorskim kurorcie w ekskluzywnym hotelu. Takie wyjazdy jednak planujemy często pod kątem wakacyjnego wypoczynku i wydajemy na to spore pieniądze. Można to jednak zorganizować inaczej i zwiedzić sporo miejsc, za małe pieniądze. Jak tanio zwiedzić europejskie miasta?

Sposób numer 1 – szukaj tanich lotów.

Podróże lotnicze są ogólnie drogie. Często lot do największych miast w obie strony to koszt 600-1000 złotych za osobę, przy parze robi nam się koszt w granicach nawet 2000 złotych. Zamiast kupować bilety przed wylotem na dany rejs, skorzystać z odpowiednich narzędzi i porównywarek. Najprostszą z nich jest zwykła zakładka “loty” w Google. Wystarczy, że bez żadnych parametrów (termin, miasto) wpiszesz “loty” i otworzysz mapę świata w zakładce odnośnie lotów.

Wyświetlą Ci się propozycje najtańszych lotów do największych europejskich miejscowości. Często za lot w obie strony zapłacisz około 100 złotych! Oczywiście są to podróże dopiero za 2-3 miesiące i dalej, ale jeśli nauczysz się odpowiednio planować – zaoszczędzisz mnóstwo.

Sposób numer 2 – szukaj okazji w biurach podróży

Często w terminie październikowym lub nawet wrześniowym można trafić naprawdę świetne okazje na spędzenie 4 dni w Egipcie czy innych nadmorskich kurortach. Pogoda nadal tam jest zadowalająca, a ceny bardzo niskie. Przygotuj się na szybkie planowanie, bo najlepsze okazje są w ofertach last minute!

Sposób numer 3 – nie bój się dalekich wypraw samochodem

Planujesz wakacje z rodziną w 5 czy 7 osób i zmieścicie się w jeden samochód? Idealnym pomysłem może być wypad na tydzień do Chorwacji. Droga zajmie (w zależności od miasta zamieszkania) od 8 do 15 godzin. Koszt paliwa to od 1200 do 2000 złotych w dwie strony, a dzieląc to na 7 czy 5 osób nie wychodzi wcale aż tak dużo.

W dodatku możesz ze sobą zabrać więcej bagaży czy jedzenia niż do samolotu. Tani nocleg znajdziecie na portalach takich jak booking, czy poszukasz w internecie prywatnych ofert i przy oszczędnym stylu życia okaże się, że koszt wakacji za jedną osobę nie zbliży się nawet do 1000 złotych! Warto odpowiednio wszystko zaplanować i przekalkulować ile wszystko by wyszło na daną liczbę osób.

 

 

Total
0
Shares
Prev
Warszawa w dobie okupacji

Warszawa w dobie okupacji

Wrzesień 1939 roku zmienił nie tylko kształt europejskich granic

Next
Globalizacja w pigułce

Globalizacja w pigułce

Globalizacja ma swoją długą tradycję