Sport i rekreacja
Uczniowski Klub Sportowy „SKALAR” Ursus drukuj  wy¶lij poczt±
Adres: ul. Sosnkowskiego 3, 02-495 Warszawa,
tel. 889-861-200
strona internetowa: www.uksskalar.pl,
e-mail: uksskalar@uksskalar.pl
Prezes: Artur Przywara

Uczniowski Klub Sportowy „Skalar” Ursus zajmuje się nauką i doskonaleniem technik pływackich młodych zawodników zrzeszonych w klubie. Dodatkowym pozytywnym aspektem jego działania jest profilaktyka pro zdrowotna, nic tak dobrze nie wpływa na zdrowy kręgosłup jak długie godziny spędzone w wodzie.
Klub zajmuje się szkoleniem sportowym dzieci i młodzieży w następujących sekcjach:
  • Sekcja pływania sportowego
    Powstała w marcu 2005 roku. Zajęcia tej sekcji odbywają się na pływalni OSiR Skalar, przy ul. Sosnkowskiego 3. Zawodniczki i zawodnicy podzieleni są na odpowiednie do wieku grupy treningowe, w których realizują program szkoleniowy przygotowany przez doświadczonych trenerów. Biorą udział w zawodach pływackich w ramach Mistrzostw Polski, Mistrzostw Województwa, Warszawsko-Mazowieckiej Okręgowej Ligi Pływackiej, Mistrzostw Warszawy, Grand Prix Ursusa oraz innych zawodach i cyklach zawodów międzyklubowych.
  • Sekcja pływania z elementami waterpolo
    Powstała w styczniu 2007 roku. Zajęcia tej sekcji odbywają się na pływalni OSiR Albatros, przy ul. Orląt Lwowskich 1. Zawodniczki i zawodnicy realizują program szkoleniowy przygotowany przez doświadczonych trenerów. Biorą udział w Warszawskiej Lidze Splashballa. W maju 2007 roku byli gospodarzami pierwszego w Ursusie Turnieju Piłki Wodnej o Puchar Albatrosa.

UKS „Skalar” Ursus organizuje także ogólnorozwojowe obozy sportowe w czasie letnich wakacji, kiedy to poprzez codzienne aktywne zajęcia i wspólne zabawy umacniają się więzi sportowej przyjaźni.
 Powrót...
 
© Copyright 2004-2020, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!