Informator - RSS
Źródła wiadomości RSS

Gdzie znajdę źródła wiadomości RSS?
Poniżej źródła wiadomości dostępne w naszym serwisie:

Opublikowano: czwartek 1 marca 2018 / Wprowadził: lwi 
Co to jest RSS?

RSS (popularnie rozwijane jako Really Simple Syndication) to alternatywny w stosunku do standardowych stron WWW sposób dostępu do zasobów Internetu, zwłaszcza wiadomości i blogów.
RSS przypomina popularne newslettery, z tym że wiadomości docierają do prenumeratora indywidualnie i natychmiast po tym, jak zostają opublikowane (a nie np. raz dziennie).

Jakie są zalety RSS-ów?

  • Korzystając z RSS-ów możesz zebrać w jednym miejscu informacje z wielu źródeł na interesujące Cię tematy.
  • Nie musisz oglądać wielu reklam i ładować ciężkich stron ze zbędnymi informacjami przed dotarciem do tego, co Cię interesuje. Dzięki RSS-om omijasz spam!
  • Korzystając z RSS-ów nie musisz ściągać na swój komputer nic więcej, niż "spis treści" wybranych serwisów internetowych - dlatego skrót RSS oznaczał oryginalnie Rich Site Summary (Rozszerzony Spis Treści Serwisu).

Jak mogę korzystać z RSS-ów na swoim komputerze?
Do odczytywania wiadomości RSS służą specjalne programy, zwane czytnikami, przypominające zazwyczaj programy pocztowe, bądź też takie, które instalują się jako "wtyczka" do Twojego ulubionego programu pocztowego lub przeglądarki internetowej, dzięki czemu nie musisz uczyć się nowych programów. Dzięki takiemu podejściu czytnik może zaznaczać, które wiadomości już przeczytałeś i porządkować je według wybranych przez Ciebie kryteriów.

Opublikowano: wtorek 17 października 2006 / Wprowadził:  

 
© Copyright 2004-2021, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!