Patronaty
Regulamin i wniosek - Patronaty
REGULAMIN PATRONATÓW
FORMULARZ WNIOSKU
Opublikowano: środa 31 marca 2021 / Wprowadził: lwi 
Cykl „Szkoła Rodziców” w przedszkolu Niezapominajka
Przedszkole „Niezapominajka” rozpoczęło spotkania z cyklu „Szkoła Rodziców”. To nowatorskie wydarzenie jest cyklem warsztatów zorganizowanych przez nauczycieli i skierowanych do rodziców i dzieci. Celem warsztatów jest współpraca z rodzicami, mająca na celu wspomaganie dzieci w kształtowaniu umiejętności, które są ważne w edukacji szkolnej. Grono pedagogiczne, które zostało zainspirowane do działania przez dyrektor przedszkola oraz trenera Michała Przybyłowicza, wykazało się dużą kreatywnością. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Wiesław Krzemień, radna dzielnicy Wanda Kopcińska oraz Warszawski Animator Wspomagania Krystyna Marczewska. Mamy nadzieję, że rozpoczęta przygoda ze „Szkołą Rodziców” na stałe wpisze się w działalność „Niezapominajki”.

Zapraszamy do galerii - Cykl Szkoła Rodzicow w przedszkolu Niezapominajka
Opublikowano: poniedziałek 10 grudnia 2018 / Wprowadził: lwi 
Ziemia jak ogród
W dniu 21 maja 2018 r. w Ośrodku Kultury Miś odbył się finał VII Dzielnicowego Konkursu Ekologicznego pod hasłem: „Jeśli będziesz żyć w zgodzie z naturą, nigdy nie będziesz ubogi”. Jego organizatorem był Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego im. Wł. Grabskiego. Honorowy patronat objęła Urszula Kierzkowska Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Finalistami konkursu byli uczniowie z dzielnicy Ursus z Gimnazjum nr 130 oraz Społecznego Gimnazjum nr 4 STO i z dzielnicy Włochy Gimnazjum nr 113. Każda drużyna reprezentująca szkołę musiała poddać się sprawdzianowi wiedzy o Kampinoskim Parku Narodowym oraz ekologii i ochronie środowiska. Poza tym drużyny musiały wykonać doświadczenie ukazujące wpływ cywilizacji na środowisko lub organizmy. Po raz pierwszy w długiej historii konkursu, po dokładnej ocenie, jury podjęło decyzję przyznania pierwszych miejsc wszystkim finalistom konkursu. Jury uznało, iż poziom uczestników tegorocznego konkursu był tak wysoki, a ich wiedza tak wyrównana, że wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsca. Pomysłodawczynią oraz realizatorką przedsięwzięcia jest Sylwia Witek, która zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie już za rok.
Informacja przygotowana przez organizatora konkursu.

Zapraszamy do galerii - Ziemia jak ogród
Opublikowano: wtorek 29 maja 2018 / Wprowadził: lwi 
TULIPANADA 2018
W dniu 9 maja 2018 roku w sali widowiskowej Ośrodka Kultury "Arsus" ul. Traktorzystów 14 odbył się Koncert Laureatów i uroczyste wręczenie nagród XVI edycji Konkursu Piosenkarskiego TULIPANADA.
Organizatorami Konkursu byli: Ośrodek Kultury „Arsus ”w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz Dom Kultury „Kolorowa”.
Nagrody wręczyli zastępcy burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Wiesław Krzemień oraz Kazimierz Sternik, radna Anna Lewandowska, Aleksandra Magierecka – Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Dzielnicy Ursus, Bogusław Łopuszyński – Dyrektor Ośrodka Kultury „Arsus”, Elżbieta Zdanowska-Cozac – Kierownik Domu Kultury „Kolorowa”.
Opublikowano: wtorek 15 maja 2018 / Wprowadził: lwi 
Biblioteka Publiczna w Ursusie obchodziła Światowy Dzień Kota
W sobotę, 17 lutego, w Czytelni Naukowej nr XIX odbyło się spotkanie pod hasłem „Kot z Ursusa”. Czytelnicy Biblioteki wzięli udział w konkursie na najciekawsze zdjęcie kota oraz w dyskusji z zaproszonymi gośćmi na co dzień zajmującymi się pomaganiem bezdomnym zwierzętom.
Spotkanie rozpoczęło się odczytaniem przez dyrektor Biblioteki Agnieszkę Proszowską wiersza Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”. Zaproszeni goście opowiedzieli o formach pomocy udzielanej bezdomnym i wolno żyjącym kotom w Warszawie i okolicach. Podkreślili, że zwierzęta te są częścią miejskiego ekosystemu i nie wolno ich przeganiać, utrudniać dostępu do schronienia, ani w żaden inny sposób krzywdzić.
Dorota Będkowska, lekarz weterynarii ze schroniska „Na Paluchu” opowiedziała czytelnikom o tym, jak ważna jest kastracja kotów. Ruja u kotki może pojawiać się 2-4 razy w roku. Rocznie może ona urodzić nawet kilkanaście kociąt. Schroniska i organizacje prozwierzęce są przepełnione, a chętnych do adopcji jest wciąż za mało. Ludzie najczęściej nie zdają sobie z tego sprawy i bezmyślnie dopuszczają do niekontrolowanego rozmnażania się kotów.
Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Dzielnicy Ursus, Barbara Szymańczak opowiedziała nam o procedurze dokarmiania wolno żyjących kotów z ramienia urzędu, a Magdalena Sternik z tego samego Wydziału poinformowała o współpracy ze społecznymi opiekunami zwierząt.
Ilona Mlastek z Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt przytoczyła wiele sytuacji ratowania kotów, w których brała udział. Opowiedziała też o współpracy z Eko Patrolem i podkreśliła, podobnie jak poprzedniczki, potrzebę kastracji kotów jako najskuteczniejszej metody zapobiegania bezdomności. Uczestnicy spotkania opowiedzieli też o swoich domowych zwierzętach. Z sali padło wiele pytań odnośnie zdrowia i szczepienia kotów. Niektóre osoby przyniosły ze sobą album ze zdjęciami swoich pupili.
Na konkurs fotograficzny nadesłano 18 zdjęć kotów. Pierwsze miejsce zajął Andrzej Wabia i jego kot - Fredek. Podczas spotkania cały czas trwała zbiórka kociej karmy dla podopiecznych Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursus Urszuli Kierzkowskiej. Patronem medialnym był dwumiesięcznik „Kocie Sprawy” oraz dwutygodniki lokalne - „Flesch Mazowsza” i „Mocne Strony”.
Informacja przygotowana przez organizatora konkursu.

Zapraszamy do galerii: Biblioteka Publiczna w Ursusie obchodziła Światowy Dzień Kota
Opublikowano: środa 28 lutego 2018 / Wprowadził: lwi 
IV Festiwal Poezji im. Zbigniewa Jerzyny
13 12. 2017 roku rozpoczął się filmami: Twórczość Zbigniewa Jerzyny…
Podczas IV Festiwalu Poezji Im. Zbigniewa Jerzyny wystąpili: Panta Koina - lubelski zespół (w tym poezja Zbigniewa Jerzyny, Rafała Wojaczka, Krzysztofa Karaska i Michaiła Lermontowa), solistka Mirosława Przymanowska z Warszawy, Chór Parafii Św. Karola Boromeusza z Żyrardowa z dyrygenturą Cezarego Wycichowskiego z repertuarem polskich kolęd. Wystąpili: Katarzyna Rozwadowska, Barbara Wilińska, Ewa Malinowska, Barbara Gwiazda, Stanisław Wasilewski, Magdalena Bracka, Mariola Grajek, Dariusz Kalkuciński, Jacek Wiliński, Sandra Jakubowska. Zespół z Żyrardowa „ESOKS” w składzie: Katarzyna „Marian” Rozwadowska, Dariusz Kalkuciński oraz Stanisław Wasilewski. Na zakończenie koncertów wystąpił – warszawski chór Cantate Deo powstały w 1942 r. przy parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP, działający pod patronatem zarówno rodzimej parafii jak i Ośrodka Kultury "ARSUS". Zdjęcia z Uroczystości są m.in. autorstwa Dariusza Kukuły.
Bogatą historię chóru, który obchodził w listopadzie br. 75-lecie pracy artystycznej, o jego sukcesach i nagrodach, opowiedziała Emilia Boguszewska-Walczyk.
W czasie koncertów jury II Ogólnopolskich Konkursów Literackich im. Zbigniewa Jerzyny i im. Juliana Tuwima: Prezes SAP O/Ż oraz Lucyna Dąbrowska z Biblioteki Publicznej z Warszawy i Marcin Jerzyna z Lublina wytypowało zdobywców, uwzględniając I i II etap werdyktu z dnia 7.12. 2017 dwóch Bibliotek Publicznych i z trzech różnych miejscowości jury: w Żyrardowie B.P. L.O. im. Stefana Żeromskiego: jury: Mariola Bednarska i Katarzyna Szyndler Sosnowska i prezes SAP O/Ż, Warszawie B.P. W.J. Grabskiego, jury: Dyr. Agnieszka Proszowska oraz Lucyna Dąbrowska i Lublinie-Marcin Jerzyna - syn poety. Jury w finale rozstrzygania przyznało:
I miejsce (kategoria młodzi twórcy) dla godła: Wskrzeszona, Puchar Burmistrza Dzielnicy Ursusm.st. Warszawy Urszuli Kierzkowskiej- dla studentki Politechniki Łódzkiej Sandry Zarychty z Żychlina.
I miejsce dla godła: Dotyk, Specjalna Nagroda Dyrektora Ośrodka Kultury „ARSUS” Bogusława Łopuszyńskiego dla Bernadety Krawiec z Oświęcimia.
II miejsce dla godła: Koziorożec Puchar Starosty Powiatu Żyrardowskiego Wojciecha Szustakiewicza dla Weroniki Włodarczyk z Brzeszcze. II miejsce (kategoria młodzi twórcy) dla godła: Papryka Puchar Starosty Powiatu Żyrardowskiego Wojciecha Szustakiewicza dla uczennicy LO w Warszawie Sandry Połeć.
III miejsce dla godła Vega Nagroda Prezesa Rady Głównej Stowarzyszenia Autorów Polskich Eugeniusza Orłowa dla Urszuli Drzyżdżyk- Dziudziel z Oświęcimia oraz dla godła Qui Qui Puchar Prezesa Stowarzyszenia Autorów Polskich O/Żyrardów Janiny Wielogurskiej dla Krzysztofa Zdunek z Warszawy.
Wyróżnieni przez Prezydenta Miasta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego i Urząd Promocji Miasta Żyrardowa: Z Warszawy: dla godło „Gazda”- Wiesława Kołtuskiego i dla „Róża”- Lucyny Wasilewskiej, dla „O co chodzi?” Teresy Pożarowszczyk z Piastowa oraz dla „Szczupak” Wyróżnienie Dyrektora Ośrodka Kultury „ARSUS” Bogusława Łopuszyńskiego dla Stanisława Wasilewskiego z Żyrardowa. Pozostałym wręczono także dyplomy i upominki Dyrektora Ośrodka Kultury „ARSUS” Bogusława Łopuszyńskiego, m.in. dla godło: „Wisława”- Wiesławie Zaśko z Pruszkowa, z Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy: „Biedronka S” Jadwidze Teresie Wężyk oraz dla godła „Leszek” Jerzemu Dubińskiemu, „Qui Qui” Markowi Calstaw Słyk z Warszawy. Nagrodę Specjalną przyznała i Biblioteka Publiczna w Warszawie dla Godła „Niezapominajka” Urszuli Omylińskiej z Bielska- Białej.
Program IV Festiwalu Poezji im. Zbigniewa Jerzyny prowadziła organizator festiwali, Prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich O/Żyrardów Janina Wielogurska- pisarka, dziennikarka.
Stowarzyszenie Autorów Polskich O/Żyrardów dziękuje następującym osobom za udzielenie patronatu: Burmistrz Dzielnicy Ursus. m.st. Warszawy Urszuli Kierzkowskiej, Staroście Powiatu Żyrardowskiego Wojciechowi Szustakiewiczowi. I Prezydentowi Miasta Żyrardowa Wojciechowi Jasińskiemu za popieranie kultury rodzimej oraz Dyrektorowi Ośrodka Kultury „ARSUS” Bogusławowi Łopuszyńskiemu.

Informacja przygotowana przez organizatora konkursu.

Zapraszamy do galerii: IV Festiwal Poezji im. Zbigniewa Jerzyny
Opublikowano: poniedziałek 12 lutego 2018 / Wprowadził: lwi 
„Dorastanie z książką” w Ursusie
Sensorycznie-Plastycznie, to ogólnopolski projekt inspirowany międzynarodową inicjatywą pt. „Dorastanie z książką” skierowany do wszystkich nauczycieli, którzy pragną uczestniczyć w rozwoju dzieci.
Ideą projektu jest wymiana między placówkami oświatowymi samodzielnie stworzonych kart sensorycznych, mających na celu pobudzenie wyobraźni i kreatywności wśród nauczycieli.
Inicjatywa, która ruszyła 5 września i trwa do połowy listopada pozwala dzieciom na świetną zabawę, poznawanie nowych faktur, struktur oraz świata za pomocą dotyku, wzroku i słuchu.
Pokazuje i uczy jak być twórczym dzieckiem oraz wspiera rozwój dzieci z trudnościami w uczeniu się i koncentracji.
Koncept organizowany przez nauczycieli z Przedszkola nr 343 przy ul. Warszawskiej 53 w Ursusie skierowany jest do wielu placówek oświatowych w Polsce: przedszkoli, szkół, żłobków, domów kultury czy ogródków jordanowskich.
Patronatem zostali Marzenia i Michał Nawała oraz miesięcznik dla nauczycieli wychowania przedszkolnego „Bliżej Przedszkola”.
Honorowym Patronatem Sensorycznie-Plastycznie objęła burmistrz dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska oraz zastępca burmistrza Wiesław Krzemień.
Organizatorami projektu są nauczycieli z Przedszkola nr 343 w Warszawie: Dominika Głowacka, Milena Madej i Ewelina Ręczkowska.

Zapraszamy do galerii: „Dorastanie z książką” w Ursusie
Opublikowano: czwartek 9 listopada 2017 / Wprowadził: lwi 

 
© Copyright 2004-2021, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!