Edukacja - Aktualności
Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w Przedszkolu Integracyjnym nr 137 im. J. Korczaka
Już po raz 28 w ostatnich tygodniach września odbywały się w naszym kraju Europejskie Dni Dziedzictwa . Projekt powstał jako wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017- 2022. Z tej okazji w całej Polsce organizowane były specjalne wydarzenia kulturalne, w tym roku pod hasłem „Moja droga”. Motyw przewodni odnosił się zarówno do podróży człowieka przez życie, ale miał też za zadanie przybliżyć dzieje i historię Polski i znanych Polaków, oraz ich wkład w Niepodległość kraju.
Do inicjatywy dołączyły również nasze Przedszkolaki wraz z wychowawcami i rodzicami. Temat dość trudny jak dla tak młodych odbiorców, dlatego wizja „drogi” skupiła się na naszych małych ojczyznach- czyli głównie na rodzinie. Z tej okazji przedszkolaki wraz z rodzicami przygotowały drzewa genealogiczne swoich rodzin, które można było podziwiać na wystawie na ogrodzeniu Przedszkola. Dzieci miały okazję poznać sprzęty używane w dawnych czasach podczas specjalnie zorganizowanej prezentacji. Ponadto w przedszkolu odbył się Przegląd Piosenki Dawnej, na którym mali uczestnicy prezentowali utwory sceny muzycznej minionego stulecia. Wszyscy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oby więcej takich inicjatyw kształtujących postawy patriotyczne, umożliwiających poznanie dziejów swojej rodziny oraz przybliżenie dziedzictwa kulturalnego naszej ojczyzny.
Opublikowano: środa 28 października 2020 / Wprowadził: lwi 
Organizacja zajęć w LVI Liceum ogólnokształcącym im. Rotmistrza Pileckiego
Zachęcamy do zapoznania się z organizacją zajęć w LVI Liceum ogólnokształcącym im. Rotmistrza Pileckiego oferta edukacyjna.
Opublikowano: poniedziałek 26 października 2020 / Wprowadził: lwi 
Konkurs „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”

Nietypowa, tegoroczna edycja konkursu już za nami. Kilka tygodni temu ogłosiliśmy zwycięzców- a co to za konkurs bez nagród? Tradycyjnie wręczaliśmy je podczas uroczystego spotkania kończącego rywalizację. W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, takie spotkanie nie mogło się odbyć.

 

Zadbaliśmy jednak o to, by nagrody trafiły do wszystkich. Jeszcze przed końcem roku szkolnego przekazaliśmy je do szkół. Wszystko odbyło się w bezpiecznych warunkach, z zachowaniem zasad higieny. Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez burmistrzów poszczególnych dzielnic oraz partnerów. Wszystkim gratulujemy i nisko się kłaniamy, bo zwycięzcami są tak naprawdę wszyscy, którzy przystąpili do rywalizacji – należą się Wam brawa za wytrwałość i grę w duchu fair-play.

 

Jeszcze raz przypomnijmy, które szkoły stanęły na podium:

 

I miejsce

SP 206 Dzielnica Targówek

 

II miejsce

SP 289 Bielany

SP 34 Śródmieście

SP 11 Ursus

SP 343 Ursynów

SP 227 Włochy

 

III miejsce

SP 312 Praga Południe

 

Od siedmiu lat Straż Miejska m.st. Warszawy, wspólnie z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, organizuje konkurs „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”, w którym biorą udział uczniowie klas piątych warszawskich szkół podstawowych. Tegoroczny konkurs, choć w nieco zmienionych warunkach, odbył się – jak zawsze – w trzech etapach. Najważniejsze, że trudności nie przerwały rywalizacji. Poradziliśmy sobie z trudną sytuacją, a konkurs był kontynuowany online.

Warszawska Straż Miejska bardzo dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w rywalizacji: dzieciom – za ich niezwykłe zaangażowanie, rywalizację w duchu zasad fair play, kreatywność i pomysłowość, a także pedagogom, którzy – pomimo utrudnionych warunków pracy spowodowanych epidemią i brakiem bezpośredniego kontaktu z uczniami – stanęli na wysokości zadania i przeprowadzili swoich podopiecznych przez całą konkursową procedurę. Dziękujemy!

Tegoroczną, siódmą już, edycję wspierały m.in.: Urzędy Dzielnic, Tramwaje Warszawskie, MZA, Zarząd Dróg Miejskich, PKiN, Automobilklub Polski, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Orange, MPWiK,, Teatr Kamienica, Poland Bike, Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, Biegnij Warszawo. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy. Patronat medialny: Radio Plus


Opublikowano: piątek 10 lipca 2020 / Wprowadził: lwi 
Podsumowanie roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 4

W dniu 26 czerwca dobiegł końca rok szkolny 2019/2020. Zakończyliśmy go nietypowo – bez tradycyjnej, uroczystej formuły. Chętni uczniowie mogli odebrać swoje świadectwa od wychowawców z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Łezka w oku zakręciła się z pewnością ósmoklasistom, którzy w tym szczególnym czasie i trudnych okolicznościach żegnali się ze swoją szkołą.

Wielu uczniów uzyskało w kończącym się roku szkolnym imponujące wyniki. Wśród nich wymienić trzeba tych, którzy otrzymali tytuł „Najlepszego Absolwenta Szkoły”. Są to uczniowie klasy 8d: Piotr Baran (średnia ocen 5,94), Mateusz Chmieliński (średnia 5,89), Bartosz Łukicz (średnia 5,83). Młodsi uczniowie uhonorowani zostali tytułem „Prymusa Szkoły”: Wiktoria Błasiak (7c), Dominika Rychlak (5e), Anna Strachota (5e), Łucja Szczepańska (5f), Antoni Adamus (7e), Marta Bilska (7d). Poza tym aż 110 uczniów z wzorowym zachowaniem i średnią ocen co najmniej 5,3 w kl. IV-VI i 5,0 w kl. VII-VIII uzyskało stypendium szkolne. Wszyscy ci uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.

Warto podkreślić, że mijający rok był niezwykle pomyślny dla uczniów biorących udział w różnego rodzaju konkursach i zawodach. Oto laureaci i finaliści konkursów kuratoryjnych: Marta Bilska (7d) i Małgorzata Korecka (8c) to laureatki Konkursu Polonistycznego, Bartosz Brożyna (8d) – laureat Konkursu Historycznego. Tytuł finalisty Konkursu Biologicznego uzyskali Aleksandra Kacprzyk (8a) i Piotr Baran (8d), zaś finalistą Konkursu Matematycznego został Wojciech Zieliński (8b). Ponadto uczniowie naszej szkoły osiągnęli sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie „Meditest” (laureatka – Gabriela Perz z kl. 8b), Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Humanistyczny” (laureatka Kinga Gabryś z kl. 7d), Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Matematyczny” (laureatka Anna Strachota z kl. 5e) i wielu innych. W LIII Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży drużyna koszykarek zajęła I miejsce w kategorii młodzież oraz III miejsce w kategorii dzieci, a drużyna siatkarzy - I miejsce. O sukcesach tych można przeczytać na naszej szkolnej stronie: https://www.sp4.warszawa.pl/sukcesynaszychuczniow_19_20.html

Kończący się rok szkolny, tak odmienny od poprzednich, postawił przed nami wiele trudnych wyzwań. Z powodu izolacji zmuszeni byliśmy wdrożyć nowe rozwiązania w ramach zdalnej nauki. W naszej szkole uruchomiono platformę MS Office 365 dla edukacji, która pozwoliła na prowadzenie lekcji online z wykorzystaniem bogatego zaplecza narzędzi cyfrowych. Oprócz tego nauczyciele korzystali z dziennika elektronicznego Librus oraz różnych platform edukacyjnych i aplikacji, np. Pi-stacja, e-podręczniki, Wordwall, LearningApps, Ninateka i wielu innych. Prowadzono tzw. lekcje odwrócone, konkursy i projekty edukacyjne, nagrywano filmiki instruktażowe, organizowano wirtualne wystawy uczniowskich prac plastycznych.

Młodsi uczniowie wzięli udział w Konkursie Informatycznym „Mam marzenie”. Wystawa ich prac obecnie zdobi szkolne ogrodzenie. Z kolei uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie „Zaproś mnie na swoją lekcję”, polegającym na udziale w zajęciach nauczyciela spoza szkoły. Naszym zdalnym gościem była pani Iwona Sztabińska z Białegostoku, która zaprezentowała uczniom uroki Podlasia z jego niepowtarzalną różnorodnością kulturową. Klasy siódme wzięły udział w projekcie edukacyjnym “Piszemy opowiadanie detektywistyczne”. Po cyklu lekcji opartych na omówieniu lektury “Morderstwo w Orient Expressie” A. Christie uczniowie opracowali w grupach prezentacje zawierające treść autorskiego opowiadania oraz ilustracje i zagadki dla kolegów. Następnie w trakcie zdalnych lekcji języka polskiego prezentowali swoje prace na forum klasy. Efekty pracy uczniów zamieszczono na padlecie.

Podejmowane w trakcie nauki zdalnej działania wymagały od uczniów ogromnej kreatywności i dobrej organizacji pracy, pozwoliły jednocześnie na realizację treści programowych oraz rozwijanie swoich pasji oraz zainteresowań. Ich wysiłki zostały docenione przez Radę Rodziców, która w tym roku ufundowała nagrody książkowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły. W tym miejscu składamy podziękowania rodzicom, którzy swoim wsparciem przyczynili się do efektywnej realizacji zdalnego nauczania.

Gorąco dziękujemy wszystkim za wytężoną pracę. Nagrodzonym uczniom gratulujemy uzyskania wspaniałych osiągnięć i wysokich ocen. Trzymamy kciuki za jak najwyższe wyniki ósmoklasistów z egzaminu i pomyślną rekrutację do szkół średnich. Wszystkim uczniom i ich rodzinom życzymy przede wszystkim zdrowia oraz spokojnego, udanego wypoczynku w czasie wakacji.

Opublikowano: poniedziałek 29 czerwca 2020 / Wprowadził: lwi 
List do uczniów i rodziców – zaproszenie do zapoznania się z ofertą Zespołu Szkół nr 42
Drodzy Kandydaci do klas I szkół średnich, Ich Rodzice

Przed Wami jeden z ważniejszych wyborów w życiu – wybór szkoły średniej. Wybór tym bardziej trudny, gdyż nie mogliście osobiście odwiedzić szkół, poznać nauczycieli, porozmawiać z uczniami. Pandemia spowodowała, iż nie mogłam spotkać się z Wami i przedstawić oferty Zespołu Szkół nr 42 – szkoły niezwykle związanej ze środowiskiem lokalnym dzielnicy Ursus a jednocześnie otwartej, nie bojącej się wyzwań, nowoczesnych pomysłów, idei.
W naszej ofercie znajdziecie atrakcyjne kierunki kształcenia odpowiadające potrzebom rynku pracy, pozwalające zdobyć ciekawy zawód, rozwijać zainteresowania, pasje. Wybierając Zespół Szkół nr 42, decydujecie się na naukę w szkole przyjaznej i profesjonalnej jednocześnie. Gwarantuję Wam, iż obdarzając nas zaufaniem – nie będziecie żałowali,

dyrektor Zespołu Szkół nr 42 w Warszawie
Katarzyna Konczewska
Opublikowano: czwartek 21 maja 2020 / Wprowadził: lwi 
List do uczniów i rodziców – zaproszenie do zapoznania się z ofertą LVI Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Warszawie

Szanowni Państwo,

         Dyrektor LVI Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Warszawie zaprasza do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2020/2021. Oferta przygotowana została tak, aby wybór odpowiedniego profilu dawał szerokie możliwości w dokonywaniu przez Uczniów dalszych wyborów w zakresie szkolnictwa wyższego. Oferta szkoły ukierunkowana jest na dążenie do wszechstronnego rozwoju Ucznia, odpowiada potrzebom i wyzwaniom współczesnego świata.

        Dobór przemyślanych kierunków kształcenia to odpowiedzialne zadanie szkoły, służące dobremu przygotowaniu do dalszej edukacji. Aby sprostać oczekiwaniom, dobrze się do niej przygotować i pomóc  młodzieży w dokonywaniu odpowiedzialnego dalszego wyboru ścieżki edukacji, realizowana jest współpraca z uczelniami wyższymi.

     Nawiązana współpraca  z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Warszawskiej pozwala Uczniom śledzić najnowsze kierunki rozwoju myśli technicznej. Uczniowie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na terenie szkoły przez Wykładowców uczelni, a także w warsztatach prowadzonych na Politechnice Warszawskiej. Uczestniczyli m.in. w zajęciach prowadzonych przez prekursora najnowszego kierunki, który powstał na PW – Elektromobilność.

Nawiązano również współpracę z uczelniami medycznymi, humanistycznymi, wydziałami językowymi, prawnymi i przyrodniczymi.

W ramach warsztatów językowych zaplanowano współpracę ze szkołami w Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Współpraca zaplanowana jest tak,  by umożliwiać wyjazdy językowe (w sytuacji bezpiecznego przekraczania granic) lub warsztaty on-line w czasie ewentualnego pojawienia się zagrożeń epidemicznych. Celem są ćwiczenia warsztatowe - prowadzenie konwersacji  z młodzieżą obcojęzyczną, w zakresie języków obcych nowożytnych, których jest w naszej szkole duży wybór.

Językiem wiodącym jest język angielski, a drugi język obcy do wyboru to: j. niemiecki, j. hiszpański, j. francuski, j. rosyjski.

Ciekawym rozwiązaniem, które daje możliwość szczerszego poznania zagadnień związanych z wybranym profilem są zajęcia dodatkowe w poszczególnych oddziałach. Są to: elementy programowania, elementy biologii i fizyki rehabilitacji, elementy prawa, edukacja medialna i teatralna .

Oprócz poszerzania zainteresowań,  zajęcia te dają możliwość przekonania, czy wybór dalszej drogi edukacji jest zgodny zainteresowaniami.

LVI LO ma już 76 letnią historię. Ja również jestem absolwentką tej szkoły za czasów jej największego rozkwitu. W  roku szkolnym 2017/2018 zostałam dyrektorem tej szkoły i wspólnie z Gronem Pedagogicznym rozpoczęliśmy nowa odsłonę liceum poprzez utworzenie przyszłościowych kierunków kształcenia, zatrudnienie doświadczonych, dobrze przygotowanych i przyjaznych nauczycieli.

Czekamy na Uczniów, którzy  poważnie rozważając dobrą edukację, swój rozwój osobisty oraz dokonywanie dalszych wyborów w zakresie szkolnictwa wyższego.

Życzę Uczniom i Ich Rodzicom słusznych i trafnych wyborów, mam świadomość, że niełatwych.

 

Zachęcam do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. W przypadku pytań, wątpliwości zapraszam do kontaktów mailowych.

http://www.56lo.waw.pl/dla-kandydata/

Opublikowano: wtorek 19 maja 2020 / Wprowadził: lwi 
Koncert Świąteczny w Szkole Podstawowej Nr 4
Dnia 11 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 4 odbył się doroczny Koncert Świąteczny. Występy uczniów podziwiali Pani Dyrektor Ewa Gerełło oraz jej zastępcy Pani Ewa Koszowska i Pan Janusz Gutkowski, a także nauczyciele i rodzice. W tym dniu byli z nami także przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą Panią Izabelą Limanowską na czele oraz emerytowani nauczyciele naszej szkoły.

Dzieci wprowadziły gości w świąteczny nastrój, grając i śpiewając kolędy i pastorałki. Szczególnie wzruszające były występy dziecięcych zespołów i solistów, którzy zaprezentowali tradycyjne polskie kolędy. Uczniowie zagrali na fletach kolędy ”Jezus malusieńki” oraz „Do szopy, hej pasterze”. Nastrojową grą na dzwonkach wybrzmiały dźwięki kolędy „Gdy śliczna Panna”, zaś na ukulele i gitarach – „Lulajże Jezuniu”. Na skrzypcach pięknie zagrała solistka z kl. 7e – Wiktoria Walczuk. Uczniowie z klas szóstych i siódmych zaśpiewali popularne pastorałki: „Tylko jedna jest taka noc” i „Święta w nas”. Usłyszeliśmy także solistów z klasy 2c – Zuzię Fryczkę i Franciszka Kucharskiego – w piosence „Kolęda Józefa”. Szymon Szczepański z klasy 7a zaśpiewał piosenkę świąteczną „Święta, święta”. Klasa 2b wykonała nastrojową piosenkę „Pada śnieg”. Podziwialiśmy także występy taneczne uczniów klasy 1d i 3a. Nie zawiedli też nauczyciele, którzy wykonali dwa utwory – nastrojową pieśń „Noel” zaśpiewały Panie – Joanna Zambroń i Dominika Włoch, zaś na koniec zespół nauczycieli wraz z dziećmi zaprezentował utwór - „Jak w Betlejem”.

Oprawę muzyczną koncertu przygotowały Panie Dorota Męckowska, Małgorzata Kołacińska. Nad całością czuwali wychowawcy klas szóstych.

Po uroczystym koncercie odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez wychowanków świetlicy. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.

Zapraszamy do galerii - Koncert Świąteczny w Szkole Podstawowej Nr 4
Opublikowano: wtorek 17 grudnia 2019 / Wprowadził: lwi 
Sukces uczniów z SP 360
Moje spojrzenie na Niepodległość, A to Polska (Ursus) właśnie! Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 360, ukazując lokalną historię zwyciężają w ogólnopolskim konkursie Niepodległa 2019.

Dnia 28 listopada do Muzeum Niepodległości przybyli z całej Polski laureaci XVI edycji ogólnopolskiego konkursu Niepodległa 2019. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych, przybierając różne formy. Dla uczniów klas IV-VIII przewidziano dwie: fotograficzną „Moje spojrzenie na niepodległość” oraz gazetkę okolicznościową „A to Polska właśnie!”.

Laureaci I i II miejsca oraz wyróżnienia to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 360: Karolina Szadkowska – I miejsce kategoria fotograficzna, Roksana Niedziela – II miejsce, kategoria gazetka oraz Marcin Kołodyński – wyróżnienie, kategoria fotograficzna. Jesteśmy niezwykle dumni, że ukazanie lokalnej historii, historii naszej dzielnicy zostało docenione i zauważone przez jury. Opiekunem uczniów i koordynatorem konkursu była Anna Lewandowska.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników oprócz pamiątkowych dyplomów i wspaniałych nagród wiele atrakcji. Obecni na uroczystości mogli m.in. zwiedzić z przewodnikiem Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Była to wspaniała lekcja historii. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni z kolejnego już sukcesu na szczeblu ogólnopolskim uczniów Szkoły Podstawowej nr 360!

Tego samego dnia, dzięki pomocy i wsparciu Strefy Xero – druk i reklama, wydrukowana profesjonalnie gazetka „A to Polska właśnie!” trafiła na kiermasz andrzejkowy, a cały dochód z jej sprzedaży został przekazany na Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Cała społeczność szkolna serdecznie dziękuje Strefie Xero – druk i reklama, wszystkim rodzicom, którzy zakupili ten wyjątkowy egzemplarz gazetki oraz autorce i laureatce konkursu – Roksanie, która osobiście zachęcała do jej zakupu.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Ursusa na stronę szkoły gdzie można pobrać wersję elektroniczną gazetki w wersji PDF i gorąco zachęcamy do lektury: www.sp360.warszawa.pl

Zapraszamy do galerii - Sukces uczniów z SP 360
Opublikowano: poniedziałek 16 grudnia 2019 / Wprowadził: lwi 
Spotkanie Sieci Współpracy Logopedów w P439
Sieć Współpracy Logopedów Dzielnicy Ursus odbyła 11 grudnia spotkanie w Przedszkolu nr 439. Po otwarciu zebrania Dyrektor Agnieszka Jackowska podziękowała zgromadzonym za podejmowane na rzecz środowiska lokalnego działania. W części merytorycznej uczestnicy opracowywali pierwszą część plakatów mających propagować wiedzę na temat diagnozy i terapii logopedycznej w związku z realizowanym projektem „Kocham mówić – konsultacje neurologopedyczne” w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2020.
Opublikowano: piątek 13 grudnia 2019 / Wprowadził: lwi 
30- lecie Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Władysława Grabskiego STO
„Trzydzieści lat minęło….” – te słowa, w ostatnich tygodniach, często było słychać na korytarzach, w klasach i pokoju nauczycielskim. Wszystko to miało miejsce w Społecznej Szkole Podstawowej Nr 4 im. Władysława Grabskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego, która 15 listopada obchodziła swoje 30 urodziny. Szkoła jest dynamiczną społecznością tworzoną przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców, w której dzieci i młodzież w przyjaznych warunkach wszechstronnie się rozwijają, by stać się ludźmi dojrzałymi intelektualnie i społecznie. Uczą się również wytrwałości w osiąganiu życiowych celów oraz szacunku do drugiego człowieka.W przygotowaniach uroczystości brała udział cała społeczność szkolna, a także absolwenci. Świętowaliśmy w gronie naszych rodzin, przyjaciół, sympatyków i znajomych. Urodzinową galę rozpoczęto od kartki muzycznej, czyli występu uczniów szkoły. Na scenie pojawili się młodzi muzycy i wokaliści, wywołując aplauz na widowni. Następnie goście mogli obejrzeć film o szkole - dzieło rodzica jednej z uczennic. Produkcja ta powstała specjalnie z okazji tegorocznych urodzin. Polały się łzy wzruszenia.Pokaz artystyczny najmłodszych uczniów z klas 0-3 pt.: „W szkołę mi graj!” rozbawił licznie zgromadzonych widzów. Wiele emocji wzbudziła także etiuda teatralna pt.: „Szkoło ma!” w wykonaniu klas 7 i 8. Oklaskom nie było końca! Część artystyczną zakończył koncert absolwentów. W finale nie zabrakło gromkiego „Sto lat” i ogromnego tortu. A jutro zgodnie z mottem szkoły, chcemy wiedzieć więcej, rozumieć lepiej, czuć głębiej i iść dalej!

Zapraszamy do galerii - 30- lecie Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Władysława Grabskiego STO
Opublikowano: poniedziałek 25 listopada 2019 / Wprowadził: lwi 
Dzień Przedsiębiorczości w Szkole Podstawowej Nr 4
19 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Warszawie już po drugi raz odbył się Dzień Przedsiębiorczości. Wydarzenie zorganizowanie zostało przez Radę Rodziców przy współpracy Samorządu Uczniowskiego i wsparciu nauczycieli szkoły. Ku zadowoleniu wszystkich frekwencja uczestników kiermaszu ponownie dopisała, mimo wczesnej sobotniej pory. Wspaniała atmosfera, pełna zabawy, uśmiechów dzieci i dorosłych potwierdza, że przedsięwzięcie jest warte kontynuacji w przyszłych latach.

Uczniowie, zarówno starsi i jak ci najmłodsi, w trakcie dwóch godzin sobotniego przedpołudnia mieli możliwość sprzedawania różnych przedmiotów. Podobnie jak w zeszłym roku uczniowie, którzy zmienili się na ten czas w sprzedawców i specjalistów ds. marketingu zadbali o reklamę, bezpośredni kontakt z klientem oraz właściwą ekspozycję produktów na swoich stanowiskach. Dzięki wydarzeniu uczniowie mogli samodzielnie się przekonać o podstawowych mechanizmach obecnych w handlu. Dlatego ochoczo spieszyli do anonsowania swoich stanowisk, wymyślając coraz ciekawsze propozycje dla kupujących.

Każda z obecnych osób mogła znaleźć coś dla siebie. Stoiska były pełne zabawek, gier, puzzli i innych gadżetów. Ta wielka różnorodność zachęcała przybyłych do kupowania. Przechadzając się pomiędzy stanowiskami, można było znaleźć prawdziwe skarby - nowe planszówki, książki, figurki, lalki, samochodziki, płyty z muzyką i grami na konsole oraz wiele innych ciekawych, nieużywanych już przez właścicieli, przedmiotów. Kupujący byli zachęcani przystępnymi cenami do dokonywania transakcji. Każdy kto do odwiedził naszą szkołę w Dniu Przedsiębiorczości, wychodził zadowolony z przynajmniej kilkoma prawdziwymi „skarbami” w ręku.

Zapraszamy do galerii - Dzień Przedsiębiorczości w Szkole Podstawowej Nr 4
Opublikowano: wtorek 29 października 2019 / Wprowadził: lwi 
Pierwsze spotkanie Sieci Logopedów w roku szkolnym 2019/2020
Sieć Współpracy Logopedów zainaugurowała działalność w bieżącym roku szkolnym spotkaniem w Szkole Podstawowej nr 11. Posiedzenie oficjalnie otworzyła dyrektor Beata Olszewska, po czym koordynator sieci, dr Jakub Skrzek podziękował za udostępnienie placówki i przywitał nowych uczestników.

Zgromadzeni logopedzi zaplanowali działania związane z realizacją projektu „Kocham mówić – konsultacje neurologopedyczne” w ramach budżetu obywatelskiego 2020, który – oprócz porad dla dzieci i ich rodziców – zakłada opracowanie i rozpowszechnienie plakatów propagujących wiedzę na temat diagnozy i terapii logopedycznej.

W części merytorycznej uczestnicy wysłuchali prelekcji „Uczeń z zespołem Aspergera i specyficznymi zaburzeniami artykulacyjnymi wskutek zaniedbania środowiskowego” autorstwa Agnieszki Tarczyńskiej-Płatek z SP nr 4 i Hanny Głuchowskiej z SP w Teresinie.

Zapraszamy do galerii - Pierwsze spotkanie Sieci Logopedów w roku szkolnym 2019/2020
Opublikowano: piątek 18 października 2019 / Wprowadził: lwi 
Szkoła Podstawowa nr 360 w gronie liderów ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”
W dniach 2 i 3 października odbyła się inauguracja X, jubileuszowej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”. Do udziału w tym wydarzeniu Urząd Ochrony Danych Osobowych, organizator Programu zaprosił w charakterze prelegentów Panią Dyrektor Edytę Gawlicką oraz koordynatora programu, Annę Lewandowską. Dwudniowe szkolenie odbyło się w Senacie RP i było transmitowane w czasie rzeczywistym. Pani Dyrektor Edyta Gawlicka w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na znaczenie ochrony danych osobowych w szkole. Podkreśliła jak ważna jest realizacja tego rodzaju programów oraz jakie działania może podejmować szkoła, aby wspierać uczniów i przygotować ich do świadomego i bezpiecznego korzystania z technologii oraz internetu. Tego dnia uczestnicy szkolenia mogli również wysłuchać wykładów innych specjalistów. Wykłady poświęcone były zagadnieniom ochrony danych osobowych ze szczególnym uwzględnieniem obowiązującego od ponad roku RODO. W drugim dniu, w towarzystwie uczennic klasy 6a: Jagody Kupisz oraz Joanny Minor, Anna Lewandowska zaprezentowała zadania koordynatora w praktyce. Po wprowadzeniu i krótkiej prezentacji, przyszedł czas na wystąpienie uczennic. Jagoda opowiedziała o swoich doświadczeniach podczas realizacji Programu TDTS oraz Programu Sprawnościowego UODO, w którym zdobyła tytuł Młodego Inspektora Danych. Asia natomiast wyjaśniła skąd wziął się pomysł na piosenkę, której tekst nawiązujący do ochrony danych osobowych powstał w ramach szkolnego konkursu. Piosenka „Chroń swoje dane” w wykonaniu Asi spodobała się uczestnikom szkolenia, czego dowodem były gromkie brawa oraz autografy. Na zakończenie wszyscy chętni mogli wziąć udział w interaktywnym quizie z nagrodami. Przybyli z całej Polski koordynatorzy Programu TDTS zostali nagrodzeni książką, którą Szkoła Podstawowa nr 360 wydała w ramach wspólnej realizacji z OK Arsus innowacyjnego projektu „Nasze Wybory”. Na zakończenie tych wyjątkowych dni przyszedł czas na zwiedzanie Sejmu i Senatu. Była to dodatkowa atrakcja, którą przygotowali organizatorzy dla wszystkich uczestników konferencji.

Zapraszamy do galerii - Szkoła Podstawowa nr 360 w gronie liderów ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”
Opublikowano: wtorek 8 października 2019 / Wprowadził: lwi 
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej Nr 4
W dniu 2 września 2019 roku uroczyście przywitaliśmy rozpoczynający się nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Ewa Gerełło, pani Wicedyrektor Ewa Koszowska oraz pan Wicedyrektor Janusz Gutkowski powitali uczniów, ich rodziców i nauczycieli. W tym ważnym dniu odwiedził nas Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy – Pan Kazimierz Sternik, który życzył uczniom i nauczycielom powodzenia w nowym roku szkolnym. Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej, składając kwiaty pod pomnikiem Szarych Szeregów. Wszystkim uczniom, a w szczególności tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze szkołą, życzymy spełnienia marzeń o szkole, aby zdobyta tu wiedza dawała możliwość osiągania kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji.

Zapraszamy do galerii - Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej Nr 4
Opublikowano: wtorek 3 września 2019 / Wprowadził: lwi 
Pierwsze, historyczne zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 360.
19 czerwca w Szkole Podstawowej nr 360 odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wyjątkowa, bo pierwsza w historii tej Szkoły. Wyjątkowa również dlatego, że żaden rocznik absolwentów nie opuszczał murów SP360. W kapsule czasu zakopanej na 25 lat, podczas Pikniku Rodzinnego, znalazł się tekst uczennicy klasy czwartej, a nim słowa, że w tym roku „wszystko było pierwsze...”.

Było to pierwsze uroczyste zakończenie z udziałem władz naszej dzielnicy. Obecni byli Pan Wiesław Krzemień, zastępca burmistrza Dzielnicy Ursus oraz radna Pani Wanda Kopcińska, Przewodnicząca Komisji Oświaty. W tym ważnym wydarzeniu wziął udział Pan Emil Wratny, Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz przedstawiciele Rady Rodziców wraz z Przewodniczącym Panem Pawłem Zgorzelskim. Wszyscy Goście skierowali do obecnych na uroczystości uczniów, nauczycieli i licznie przybyłych rodziców słowa podziękowania za pierwszy rok intensywnej pracy oraz życzyli udanego wypoczynku.

Część oficjalną rozpoczęła Pani Dyrektor Edyta Gawlicka, głos zabrali również Pan Burmistrz oraz Pani Wanda Kopcińska. Następnie nasz Gość Pan Emil Wratny przekazał gratulacje i podziękowania za aktywny udział szkoły w Projekcie z ZUS oraz pogratulował odniesionych sukcesów. Przekazał również gratulacje od Pani Gertrudy Uścińskiej, Prezes ZUS, a także wręczył nagrody ufundowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych dla Sebastiana Górniaka, który w etapie centralnym zdobył wyróżnienie!

Pani Dyrektor pogratulowała całej społeczności szkolnej zajęcia II miejsca w Polsce, w Programie „Twoje dane – Twoja sprawa” za inicjatywę „Nasze wybory” i przekazała Gościom upominek – książkę, którą wydała Szkoła Podstawowa nr 360 w ramach realizacji ogólnopolskiego programu.

W oficjalnej części uroczystości nagrodzono również uczennice, które uzyskały najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu.

Uczniowie z Koła Teatralnego „Zielone Szkiełko”, pod opieka p. Klaudii Gontarskiej przygotowali na zakończenie roku szkolnego coś ekstra! Nie zabrakło przepisu na idealnego ucznia, specjalnego wydania wiadomości oraz mody wakacyjnej, a także kwiatów dla Gości i ogromnego serca dla Pani Dyrektor – „serca za serce”. Wszystko w wykonaniu artystów Koła „Zielone Szkiełko”.

Na koniec pozostało już tylko wręczenie wyróżnień uczniom klas siódmych, a także podziękowań dla Rodziców oraz życzenia wspaniałych i bezpiecznych wakacji, które złożyła Pani Dyrektor całej społeczności szkolnej.

Zapraszamy do galerii - Pierwsze, historyczne zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 360.
Opublikowano: środa 17 lipca 2019 / Wprowadził: lwi 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej Nr 4
W dniu 19 czerwca 2019 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. W tej ważnej dla wszystkich uczniów chwili towarzyszyli nam mili goście – Burmistrz Dzielnicy Ursus Pan Bogdan Olesiński, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus – Pan Wiesław Krzemień, Przewodnicząca Komisji Oświaty Dzielnicy Ursus – Pani Wanda Kopcińska. Byli też z nami przedstawiciele Rady Rodziców i Rady Szkoły – Pani Przewodnicząca – Izabela Limanowska oraz członkowie: Pani Joanna Butkowska i Pan Bartosz Gorzkowski.

Uroczystość rozpoczęła się hymnem narodowym, po czym nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom klas siódmych. W części oficjalnej nagrodzono uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu – statuetkami uhonorowano zdobywców tytułu Najlepszy Absolwent oraz Prymus Szkoły. Nagrody i gromkie brawa odebrali też zdobywcy tytułu Wicemistrza Polski w Mini Piłce Siatkowej. Wręczono również dyplomy i nagrody tym uczniom, którzy zdobyli świadectwa z wyróżnieniem. Wychowawcy i Pani Dyrektor Ewa Gerełło wraz z zastępcami – Panią Ewą Koszowską i Panem Januszem Gutkowskim wręczyli listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych uczniów. Szczególnie wzruszające było pożegnanie z absolwentami, którzy dziękowali dyrekcji oraz swoim wychowawcom, nauczycielom i rodzicom. Nagrodzonym uczniom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników, absolwentom – składamy życzenia pomyślności w kolejnych etapach edukacji, wszystkim zaś - życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

Zapraszamy do galerii - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej Nr 4
Opublikowano: środa 26 czerwca 2019 / Wprowadził: lwi 
„Złote Pasmo” dla chóru z Ursusa
W Szkole Muzycznej na ul. Namysłowskiej odbył się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty wspaniały konkurs- Konkurs Chórów Regionu Mazowieckiego Projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska 2019 , który wspiera młodych i utalentowanych muzycznie uczniów z całego województwa. Pomysłodawcą i organizatorem jest Narodowe Forum Muzyki.

Do konkursu przystąpiło 15 chórów w kilku kategoriach wiekowych. Ursus godnie reprezentował chór " Tra le Nuvole " ze Szkoły Podstawowej nr 382 , pod kierownictwem pani Doroty Bartnik. Podczas występów młodzi wykonawcy zaprezentowali cztery utwory : "Hej, w zielonym gaiku", wykonany acapella, "Dąbrowa" i ""Kum i kuma" Stanisława Moniuszki oraz "Balonik" Grzegorza Miśkiewicza.

Chórzyści wrócili z ogromnym sukcesem, gdyż wyśpiewali Złote Pasmo. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do galerii - „Złote Pasmo” dla chóru z Ursusa
Opublikowano: środa 26 czerwca 2019 / Wprowadził: lwi 
„Nasze Wybory” nagrodzone! Szkoła Podstawowa nr 360 trzykrotnie na podium
Dnia 11 czerwca w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyła się uroczystość podsumowania ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”. W tegorocznej IX edycji nagrodzono trzy inicjatywy edukacyjne, które napłynęły do organizatora, Urzędu Ochrony Danych Osobowych z całej Polski. Wśród tych nagrodzonych znalazły się „Nasze Wybory”. Innowacyjny i nagrodzony pomysł był projektem powstałym w Szkole Podstawowej nr 360. Było to wydanie książki, w której zamieszczono osobiste refleksje dzieci i młodzieży na temat ochrony danych osobowych, ochrony prywatności oraz bezpieczeństwa w internecie. Finał i promocja książeczki odbyła się podczas PAKSU – 2019. Projektem realizowanym przy współpracy z OK Arsus kierowała Anna Lewandowska.
Uroczystość w MEN stała się okazją do przekazania publikacji Szkoły Podstawowej nr 360. Książeczkę otrzymali m.in. Mirosław Sanek - Zastępca Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Sławomir Adamiec - Dyrektor Generalny Ministerstwa Edukacji Narodowej, Mikołaj Pawlak - Rzecznik Praw Dziecka oraz Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty, a także Teresa Brykczyńska – Rzecznik KRRiT.
W uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów wzięli udział przedstawiciele nagrodzonej szkoły, Dyrektor Edyta Gawlicka, koordynator programu „Twoje dane – Twoja sprawa” Anna Lewandowska oraz uczennice.
Tego dnia odbyło się również wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie „(NIE)bezpieczne dane osobowe”. Na konkurs napłynęło ponad sto prac z całej Polski. Amelia Serafin, uczennica klasy piątej zdobyła wyróżnienie w kategorii plastycznej.
Kolejnym dużym sukcesem zakończyła się realizacja Programu Sprawnościowego UODO. Dzięki całorocznej i systematycznej pracy grupy uczennic Szkoła Podstawowa nr 360 otrzymała statuetkę i tytuł „ZNAWCY RODO”, a Jagoda Kupisz, uczennica klasy piątej otrzymała tytuł „Młodego Inspektora Ochrony Danych”.
Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili przybyłych z całej Polski przedstawicieli nagrodzonych szkół do zwiedzania gmachu przy Al. Szucha, którego historia nawiązuje do tragicznych czasów II wojny światowej, gdy był on siedzibą Gestapo.
Promowanie zagadnień związanych z ochroną danych osobowych, kreatywności oraz ciekawych, innowacyjnych rozwiązań wpisuje się w działalność edukacyjną i wychowawczą szkoły. Sukces Szkoły Podstawowej nr 360 jest sukcesem całej społeczności szkolnej. O tym, że ochrona danych osobowych i wizerunku dzieci jest ważnym zagadnieniem może świadczyć fakt, że RODO się w sposób szczególny odnosi właśnie do ochrony dzieci.

Zapraszamy do relacji na stronie szkoły: www.sp360.warszawa.pl oraz na szkolny kanał YouTube https://youtu.be/HHq2xAZiPOg

Zapraszamy do galerii - „Nasze Wybory” nagrodzone! Szkoła Podstawowa nr 360 trzykrotnie na podium
Opublikowano: poniedziałek 24 czerwca 2019 / Wprowadził: lwi 
Podsumowanie konkursów i olimpiad w Szkole Podstawowej nr 4
W dniu 6 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie olimpiad i konkursów dzielnicowych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 4. Tego dnia gościliśmy Zastępców Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy - panów Wiesława Krzemienia oraz Kazimierza Sternika, Przewodniczącą Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus panią Wandę Kopcińską, radną Dzielnicy Ursus – panią Annę Lewandowską, a także przewodniczącą Rady Rodziców i Rady Szkoły – panią Izabelę Limanowską. Byli z nami również – pani Dyrektor Ewa Gerełło wraz ze swoim zastępcą - panem Januszem Gutkowskim. Na uroczystość przybyły dzieci i nauczyciele z ursuskich szkół i przedszkoli. Liczny udział w organizowanych przez naszą szkołę konkursach potwierdza nie tylko wysoki poziom wiedzy uczniów, ale również ogromne zaangażowanie nauczycieli i rodziców w te przedsięwzięcia.

Laureatami XVI Dzielnicowej Olimpiady Historycznej pod hasłem „II wojna światowa 1939-1945” zostali: Maciej Cieślik (SP11) i Przemysław Kamiński (SP2) - ex aequoI miejsce, Bartłomiej Tereszczuk (SP2) – II miejsce, Aleksander Antoniuk (SP383), Jerzy Jakubik (SP2), Szymon Żaczkiewicz (SP11) i Bartosz Czalipa (SP4) - ex aequo III miejsce; wyróżnienia – Maksymilian Widomski (SP2), Katarzyna Wojtiuk (SSP4), Stanisław Sypniewski (SP11).

W XVI Dzielnicowej Olimpiadzie Przyrodniczej pod hasłem ,,Świat pod naszymi stopami” zwycięzcami zostali: Wojciech Sawicki (SP382) – I miejsce, Karolina Jarosz (SP4) – II miejsce, Maria Szymańczak (SP360) i Aleksandra Kasprzyk - ex aequo III miejsce; wyróżnienie: Ignacy Sawicki (SP4).

XIII Dzielnicowa Olimpiada Matematyczna poświęcona była zagadnieniom stereometrii. Uczniowie, w trzech etapach, zmagali się z zadaniami dotyczącymi obliczania objętości i pól powierzchni graniastosłupów, ostrosłupów i brył obrotowych. Laureatami tegorocznej edycji olimpiady zostali: I miejsce – Paweł Sidorczuk –( SP381), II miejsce – Agnieszka Koryczan (SP14), III miejsce – Aleksandra Sznajder ( SP4) i Maria Marcinek (SP14). Wyróżnienia: Izabela Bargieł ( SP14), Maciej Cieślik ( SP11), Filip Kopyt ( SP11), Natalia Sitkowska (SP4) oraz Mateusz Tyl (G132).

Uczestnicy VI Dzielnicowej Olimpiady Informatyczno – Językowej wykonali prezentacje, filmy oraz różnego rodzaju quizy w specjalnie przeznaczonym do tego programie. Dzięki tak skonstruowanym zadaniom uczniowie mogli wykazać się zarówno znajomością różnych narzędzi technologii informatycznych jak i wiedzą z zakresu języka angielskiego. Oto laureaci: I miejsce - Oskar Rosołek (SP4), II miejsce - Zuzanna Bartosik (SP383), III miejsce - Ewa Wierzbicka (SP11) oraz Julia Kąsowska – (SP11). Wyróżnienia: Maria Pesta (SP360) oraz Anna Walkowiak (SP4). XII Dzielnicowy Konkurs Sudoku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodszych uczniów ursuskich szkół. Dzieci zmagały się z łamigłówkami w trzech etapach – klasowym, szkolnym i międzyszkolnym. Mistrz Sudoku stanowi dla nich ważne wyróżnienie.
W roku szkolnym 2018/ 2019 w ostatnim etapie wzięło udział 63 uczniów. Z tak dużej grupy 24 uczniów zostało laureatami.

KLASY PIERWSZE
Mistrz Sudoku - Gabriela Sulkowska (SP4)
Mistrz Sudoku -Martyna Śliwka (SP4)
I miejsce - Szymon Piegat (SP 382)
II miejsce - Helena Wożniak (SP381)
III miejsce - Szymon Markowski (SP360)
Wyróżnienia: Antoni Wachowiec (SP381), Kinga Szczepańska (SP4)

KLASY DRUGIE
Mistrz Sudoku - Natan Aniołek (SP11)
I miejsce - Szymon Włodarski (SP4)
II miejsce - Bartosz Skrzypkowiak (SP11)
II miejsce - Leon Grudnik (SP2)
III miejsce - Matylda Krzymowska (SP4)
Wyróżnienia: Zuzanna Wojtas (SP382), Michalina Latek (SP381), Zofia Konopka (SP382), Daria Pockhomova (SP360), Jakub Kopeć (SP14).

KLASY TRZECIE
Mistrz Sudoku - Mateusz Śmietanko (SP382)
I miejsce- Piotr Chodera (SP382)
II miejsce- Mateusz Wójtowicz (SP4)
III miejsce - Maja Adamczyk (SP11)
III miejsce - Natalia Orłowska (SP383)
Wyróżnienia: Oskar Olszówka (SP382), Emilia Klata (SP11).

IX Dzielnicowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas I- III szkół podstawowych „All about English” polegał na rozwiązaniu testu gramatycznego obejmującego zakres nauczania j angielskiego w klasach klas I – III. Laureaci: I miejsce ex aeqo - Kuba Mazurkiewicz (SP 382), Ela Onderska (SP 11). II miejsce ex aeqo - Adrian Sudziński (SP 382), Mateusz Wótowicz (SP4), II miejsce ex aeqo - Oliwia Kosowska (SP11), Filip Dmowski (SP 11). Wyróżnienie: Michał Dinh (SP 382).

Poza wymienionymi wyżej konkursami nagrodzono również laureatów III Dzielnicowego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego pod hasłem „Krajobrazy Polski”, adresowanego do uczniów młodszych klas. Nagrody odebrali: Antonina Sasimowska (SP14) – I miejsce, Matylda Krakowska (SP11) – II miejsce, Maja Maleszewska (SP11) – III miejsce. Wyróżnienia: Kacper Kaleta (SP2), Franciszek Niedziński ( SP4) oraz Mateusz Wójtowicz (SP4).

Wszystkim laureatom, ich opiekunom i rodzicom serdecznie gratulujemy. Szczególne podziękowania składamy władzom naszej dzielnicy – Panu Bogdanowi Olesińskiemu – Burmistrzowi Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz panu Wiesławowi Krzemieniowi – Zastępcy Burmistrzowi Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, którzy objęli honorowym patronatem nasze konkursy. Dziękujemy również członkom komisji konkursowych, a także sponsorom nagród: Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4, Wydziałowi Ochrony Środowiska Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy i Ośrodkowi Dydaktyczno - Muzealnemu w Granicy Kampinoskiego PN.

Zapraszamy do galerii - Podsumowanie konkursów i olimpiad w Szkole Podstawowej nr 4
Opublikowano: poniedziałek 10 czerwca 2019 / Wprowadził: lwi 
Zwycięstwo reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 4 w Biegu Wolności w Ursusie
W niedzielę, 2 czerwca 2019 r. odbył się wyjątkowy bieg pod nazwą Bieg Wolności w Ursusie 2019, którego organizatorem była Dzielnica Ursus m.st. Warszawy. Celem wydarzenia było upamiętnienie XXX. rocznicy wyborów do Sejmu i Senatu 1989 roku. W demokratycznym i wolnym głosowaniu obsadzono wówczas 35% mandatów do Sejmu i cały Senat. Wybory były kamieniem milowym w drodze od dyktatury PZPR do demokratycznej Polski.

Bieg odbył się ulicami Ursusa na symbolicznym dystansie 1989 metrów. Wzięła w nim udział liczna reprezentacja naszej szkoły, uzyskując nagrodę w kategorii - najliczniej reprezentowana szkoła w Ursusie. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Wszystkim biegaczom składamy gorące podziękowania i gratulacje!

Zapraszamy do galerii - Zwycięstwo reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 4 w Biegu Wolności w Ursusie
Opublikowano: czwartek 6 czerwca 2019 / Wprowadził: lwi 
Szkoła Podstawowa Nr 4 podczas XV Prezentacji Aktywności Kulturalnej Szkół Ursusa PAKSU 2019
29 maja 2019 r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury „Arsus” odbyły się XV Prezentacje Aktywności Kulturalnej Szkół Ursusa PAKSU 2019. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Gośćmi honorowymi prezentacji byli Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus Kazimierz Sternik, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus Wanda Kopcińska i Dyrektor Departamentu Edukacji i Współpracy Międzynarodowej GIODO Urszula Góral. Na widowni zasiedli także dyrektorzy prezentujących swoje występy szkół, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Temat przewodni wydarzenia brzmiał „Nasze wybory”. Szkoła Podstawowa nr 4 zaprezentowała montaż słowno-muzyczny „Mogę wszystko”, w którym nasi uczniowie, od najmłodszych do najstarszych, opowiadali o rozwijanych pasjach i dawali popis swoich umiejętności. Widzowie mogli podziwiać śpiew, taniec, grę na instrumentach i recytację. Żywiołowy aplauz publiczności wywołał występ grupy rockowej uczniów klasy ósmej, którzy zagrali utwór zespołu Nirvana „Smells like teen spirit”, serca widzów skradła także sześcioletnia Kaja Domańska ze swoją brawurową interpretacją „Ptasiego radia” Juliana Tuwima. Natomiast uczniowie klasy 2a, przygotowywani pod czujnym okiem pani Agaty Chmielińskiej, zachwycili wszystkich przepięknie zatańczoną polką.

Młodzi ludzie bez wątpienia dowiedli, że poszukując życiowej pasji, dokonali słusznych wyborów, co potwierdziło uroczyste wręczenie statuetki i dyplomów po występie, a także serdeczne gratulacje wygłoszone ze sceny przez Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Ewę Gerełło.

Zapraszamy do galerii - Szkoła Podstawowa Nr 4 podczas XV Prezentacji Aktywności Kulturalnej Szkół Ursusa PAKSU 2019
Opublikowano: czwartek 6 czerwca 2019 / Wprowadził: lwi 
VIII Piknik w Szkole Podstawowej nr 4
W związku z tym, że w tym roku Piknik Szkolny zorganizowany został 1 czerwca, czyli w dniu święta dzieci, przebiegał pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są”. Nauczycielom oraz rodzicom bardzo zależało na tym, aby wszystkie dzieci czuły się w tym dniu naprawdę wyjątkowo, dlatego przygotowaliśmy dla nich moc atrakcji.
Od godziny 10:00 czekały na uczniów różnorodne stoiska, na których mogły uczyć się, świetnie się przy tym bawiąc. Dzieci rozwiązywały łamigłówki, krzyżówki i zagadki polonistyczne, matematyczne, historyczne czy przyrodnicze. Nie zabrakło również stoiska promującego zdrowy styl życia, na którym zorganizowano konkurs – „Owocowy zawrót głowy”. Ponadto uczniowie mogli wykonywać różne doświadczenia, na przykład samodzielnie zbadać zawartość cukru w artykułach spożywczych. Na stoisku przedsiębiorczości, Najmłodsi mieli okazję uczyć się wymieniać waluty oraz dokonywać zakupów. Nie zabrakło również stoisk multimedialnych, które wprowadziły dzieci w świat informatyki i logicznego myślenia.
W programie zaplanowano także warsztaty plastyczne oraz artystyczne. Dzieci, malując na płytach czy na folii, tworzyły niesamowite dzieła sztuki, na które z podziwem patrzyli nie tylko nauczyciele, ale także rodzice. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, na którym maluchy mogły własnoręcznie wykonać dla siebie bransoletkę. Wielką frajdę stanowiło dla nich to, że same podejmują decyzję, jaki kolor i rozmiar koralików do tego wybiorą. Biorąc udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych, przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego, uczniowie mogli wygrać aż 30 piłek nożnych. Jak co roku było też malowanie twarzy i wielkie bańki mydlane, tak bardzo uwielbiane przez najmłodszych.
Przez cały czas trwania pikniku na scenie prezentowali się uzdolnieni artystycznie uczniowie. Byli to między innymi laureaci tegorocznego konkursu „Mam talent” – zespół rockowy, grupy taneczne, instrumentalne oraz wokalne.
Niewątpliwie największe emocje i podekscytowanie wywoływała w uczniach możliwość wygrania cennych nagród w Wielkiej Loterii Fantowej. Do wygrania były, między innymi: rowery, hulajnoga, deskorolki, tablet, dron, zestaw gamingowy, opaski sportowe, bilety do kina 3D, bony do empiku, vouchery na różnego rodzaju zajęcia taneczne, muzyczne czy językowe.
Oprócz integracji i wspólnej zabawy nasz piknik miał również cel charytatywny. Panie ze świetlicy przygotowały kiermasz rękodzieła, na którym można było zakupić prawdziwe dzieła sztuki wykonane przez nauczycieli oraz uczniów. Podczas pikniku można było także wziąć udział w otwartym treningu BOKWA. Dochód z tych akcji w całości został przekazany na leczenie i rehabilitację ucznia naszej szkoły.
Rodzice natomiast zapewnili wszystkim uczestnikom pikniku poczęstunek w postaci przeróżnych ciast, ciasteczek, popcornu i waty cukrowej.
VIII Piknik Szkolny był dla nas wyjątkowym wydarzeniem. Cieszymy się, że udało nam się wywołać tak wiele radości i uśmiechu na twarzach naszych uczniów w dniu ich święta.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, Darczyńcom oraz Sponsorom.

Zapraszamy do galerii - VIII Piknik w Szkole Podstawowej nr 4
Opublikowano: czwartek 6 czerwca 2019 / Wprowadził: lwi 
Spotkanie podsumowujące działalność Sieci Współpracy Logopedów w roku szkolnym 2018/2019
W zeszłym tygodniu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 15 odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Sieci Współpracy Logopedów. Dyrektor Barbara Tomaszewska, witając uczestników, podziękowała za zaangażowanie w rozwój opieki logopedycznej w środowisku lokalnym. Po wysłuchaniu sprawozdania z działalności, które przedstawił koordynator, dr Jakub Skrzek, logopedzi otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w działaniach Sieci. W części merytorycznej Dorota Leśniczuk, neurologopeda poradni, wygłosiła prelekcję „Językowe objawy afazji”, której bazą była prezentacja nagrań z wykonanych diagnoz.

Zapraszamy do galerii - Spotkanie podsumowujące działalność Sieci Współpracy Logopedów w roku szkolnym 2018/2019
Opublikowano: wtorek 4 czerwca 2019 / Wprowadził: lwi 
UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 WICEMISTRZAMI POLSKI W MINI PIŁCE SIATKOWEJ
W lutym rozegrano w Szkole Podstawowej nr 4 zawody dzielnicowe w mini piłce siatkowej, na które stawiły się reprezentacje szkół podstawowych naszej dzielnicy. Wszystkie mecze wygrali zawodnicy z "Czwórki", nie oddając żadnego seta. Drużyna, którą tworzą chłopcy z klasy 6e (sportowej), reprezentowała Dzielnicę Ursus na finałach warszawskich, gdzie awansowało 18 najlepszych zespołów, które wygrały zawody w swoich dzielnicach. Rozgrywki trwały prawie przez cały tydzień. Rozegraliśmy 9 spotkań, pokonując wszystkie zespoły 2:0 i zajmując 1 miejsce w Warszawie. Ten sukces dał nam możliwość reprezentowania Warszawy na Mistrzostwach Mazowsza, które odbyły się w Płocku w dniach 10 - 11 maja. Naszych zawodników licznie wspierali rodzice, dostarczając wodę na mecze, a także dopingując swoje dzieci na trybunach. Na zawodach wystąpiło 8 drużyn, które pokonały inne zespoły w swoich regionach Mazowsza. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy. W naszej znalazły się zespoły z Garwolina, Słupna i Międzyborowa. Wygrywając wszystkie mecze, uplasowaliśmy się na pierwszym miejscu i o wejście do finału graliśmy ze szkołą podstawową z Radomia. Wygrany mecz 2:0 otworzył nam drogę do gry w finale z Wołominem, który wygraliśmy 2:1. Oznaczało to, że 11 maja chłopcy z Ursusa zostali Mistrzami Mazowsza w mini piłce siatkowej!

Jeden najlepszy zespół miał szansę reprezentowania województwa na Mistrzostwach Polski w Głuchołazach w dniach 23-26 maja 2019 r. Jednak taki wyjazd dla drużyny to spore koszty. Wyjazd do Płocka i pobyt w hotelu opłacił Szkolny Związek Sportowy, na Mistrzostwa Polski musieliśmy sami znaleźć sponsora, a koszt wyjazdu to około 6 tysięcy złotych. Na szczęście dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców i naszej szkoły oraz Dzielnicy Ursus, nie martwiliśmy się o zakwaterowanie i dojazd.

Wreszcie nadszedł ten dzień. Jesteśmy na Mistrzostwach Polski, a razem z nami 16 innych, świetnych zespołów z Polski. I każda drużyna dotarła tam, wierząc w zwycięstwo. Pierwszego dnia po losowaniu już wszystko stało się jasne - trafiamy do bardzo trudnej grupy i będzie na pewno zacięta walka, żeby z niej wyjść i mieć szansę grać dalej. Tworzą się cztery grupy- grupa A ma 5 zespołów, B,C,D, po cztery zespoły. My trafiamy do grupy B. Chłopcy mocno wierzą, że wygrają i humor nas nie opuszcza. Drugi dzień zawodów, pierwsze mecze w grupie, trafiamy na szkoły z Kędzierzyna Koźle, Białej Podlaskiej i Suwałk. Pokonujemy Kędzierzyn Koźle 2:1, a pozostałe szkoły 2:0. Po drugim dniu wiadomo, że będziemy w najgorszym przypadku na 8 miejscu w Polsce. To już coś, ale chłopcy są głodni sukcesu. Trzeci dzień Mistrzostw Polski to mecze z Krakowem i Łodzią. Żeby mieć pewność, że zagramy w półfinałach, trzeba wygrać tylko i aż jeden mecz. Pierwszy mecz przegrywamy z Krakowem i kiedy wszystko wydaje się być przesądzone, Kędzierzyn Koźle wygrywa z Krakowem. W meczu z Łodzią wystarczy wygrać seta, żeby być w najlepszej czwórce. Jednak to nie takie proste, bowiem Łódź to złoty medalista z poprzedniego roku i ma w swoich szeregach zawodników, którzy grają w kadrze Polski. Pełni wiary w mecz wchodzimy dobrze, ale w końcówce przegrywamy dwa sety.

Sytuacja w grupie jest jedną wielką niewiadomą, oczywiście poza Łodzią, która - jako zwycięzca wszystkich meczów - zajmuje pierwsze miejsce w grupie. Wówczas okazuje się, że nasza drużyna i szkoły z Krakowa i Kędzierzyna Koźle mamy tyle samo punktów, tyle samo setów zdobytych i tyle samo setów straconych. O awansie zdecydować mają małe punkty z każdego meczu. Po podzieleniu punktów zdobytych i punktów straconych to my mamy najlepszy bilans! Wybiegam z pokoju sędziowskiego i krzyczę z radości do licznie przybyłych rodziców, że gramy o wejście do finału! Do rodziców jeszcze nie dociera, że jesteśmy dalej w grze, dopiero po chwili moje krzyki trafiają do nich i wspólnie skaczemy z radości.

Po godzinie gramy z najlepszym zespołem z grup C i D - z Poznaniem. Mecz łatwo wygrany 2:0, co pokazuje, jak trudna była nasza grupa. Radość ogromna, już wiemy, że ostatniego dnia zagramy o złoto, a będzie to rewanż z Łodzią. Mimo dobrego nastawienia zespół Szkoły Podstawowej nr 4 w finale Mistrzostw Polski przegrywa z Łodzią 2:0 i zostaje Wicemistrzem Polski w mini siatkówce "czwórek". Miłą niespodzianką jest przyznanie naszemu zawodnikowi - Danielowi Chodorowskiemu - tytułu najlepszego rozgrywającego. To były niezapomniane sportowe emocje.

Dziękujemy szkole, Dzielnicy Ursus, rodzicom i wszystkim, którzy nam kibicowali. Trzy lata temu zawodniczki z naszej szkoły (uczennice klasy sportowej, której wychowawcą był Piotr Kędracki) wywalczyły Wicemistrzostwo Polski w koszykówce pod opieką nauczyciela pani Małgorzaty Boniowskiej, teraz chłopcy powtórzyli sukces pod okiem Piotra Kędrackiego.

Piotr Kędracki
wychowawca klasy 6e
nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4

Na zdjęciu - drużyna Wicemistrzów Polski w mini piłce siatkowej w składzie (kolejność alfabetyczna): Antoni Adamus, Dawid Borkowski, Daniel Chodorowski, Maciej Gusta, Bartek Jeschke, Kacper Kapczyński, Eryk Miszczak, Stanisław Narożniak, Aleksander Ochociński, Mikołaj Sioćko, Mateusz Sznajder wraz z wychowawcą - Piotrem Kędrackim

Zapraszamy do galerii - UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 WICEMISTRZAMI POLSKI W MINI PIŁCE SIATKOWEJ
Opublikowano: czwartek 30 maja 2019 / Wprowadził: lwi 
Dzień Przedsiębiorczości w Szkole Podstawowej Nr 4
6 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Warszawie odbył się Dzień Przedsiębiorczości. Wydarzenie zorganizowanie zostało przez Radę Rodziców przy współpracy Samorządu Uczniowskiego i wsparciu nauczycieli szkoły.
Uczniowie w trakcie dwóch godzin sobotniego przedpołudnia mieli możliwość sprzedawania używanych zabawek. Stoiska pełne gier, puzzli i innych gadżetów zachęcały przybyłych do kupowania. Przechadzając się pomiędzy stanowiskami, można było znaleźć prawdziwe skarby – nowe planszówki, książki, płyty z muzyką i grami na konsole oraz wiele innych, nieużywanych już przez właścicieli, przedmiotów. Przystępne ceny zachęcały do dokonywania transakcji.
Frekwencja uczestników kiermaszu przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, którzy już planują kontynuację przedsięwzięcia.

Zapraszamy do galerii - Dzień Przedsiębiorczości w Szkole Podstawowej Nr 4
Opublikowano: wtorek 23 kwietnia 2019 / Wprowadził: lwi 
Spotkanie Sieci Współpracy Logopedów w SP4
Sieć Współpracy Logopedów Dzielnicy Ursus odbyła 3 kwietnia spotkanie w Szkole Podstawowej nr 4. Po otwarciu zebrania Dyrektor Ewa Gerełło podziękowała zgromadzonym za podejmowane na rzecz środowiska lokalnego działania.
W części merytorycznej logopedzi dyskutowali o wielospecjalistycznym modelu terapii ukierunkowanej na usprawnianie funkcji prymarnych (związanych m.in. z przyjmowaniem i obróbką pokarmów). Omówiono również najnowsze wytyczne na temat zabiegów podcięcia wędzidełka języka.
Opublikowano: środa 10 kwietnia 2019 / Wprowadził: lwi 
To jest twoja szansa ma lepsze jutro!
Opublikowano: piątek 29 marca 2019 / Wprowadził: lwi 
Opublikowano: wtorek 12 marca 2019 / Wprowadził: lwi 
Spotkanie Sieci Współpracy Logopedów w SP nr 360
Sieć Współpracy Logopedów Dzielnicy Ursus gościła 20.02.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 360 w Warszawie. Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Edyta Gawlicka, która – witając zgromadzonych – przekazała życzenia owocnych i konstruktywnych obrad. Specjaliści powitali w swoim gronie nowego logopedę – Magdalenę Iwan-Tyburską z SP nr 360. W części merytorycznej uczestnicy wspólnie opracowali wytyczne dotyczące sporządzania opinii logopedycznych. Zaplanowana została realizacja dalszych projektów w tematyce profilaktyki. Prowadzącym był koordynator Sieci Współpracy, dr Jakub Skrzek, neurologopeda Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej nr 15 w Warszawie.
Na zakończenie spotkania Joanna Czajka, logopeda SP nr 360 oprowadziła uczestników po szkole, która jest najnowszą placówką edukacyjną na terenie naszej dzielnicy

Zapraszamy do galerii - Spotkanie Sieci Współpracy Logopedów w SP nr 360
Opublikowano: sobota 2 marca 2019 / Wprowadził: lwi 
Koncert Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego przy ulicy Walerego Sławka 9 zorganizowała 12 grudnia doroczny Koncert Świąteczny. Dzieci wprowadziły gości w świąteczny nastrój, grając i śpiewając kolędy oraz pastorałki przy akompaniamencie szkolnego zespołu muzycznego.
W uroczystości wzięli udział m.in. zastępca burmistrza dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Wiesław Krzemień, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Wanda Kopcińska, dyrektor szkoły Ewa Gerełło oraz jej zastępcy Ewa Koszowska i Janusz Gutkowski przewodnicząca Rady Rodziców i Rady Szkoły Izabela Limanowska i wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Joanna Butkowska.
Po uroczystym koncercie odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez wychowanków świetlicy. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.

Zapraszamy do galerii - Koncert Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 4
Opublikowano: środa 2 stycznia 2019 / Wprowadził: lwi 

 
© Copyright 2004-2021, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!