Aktualności
Konkurs ofert na dzierżawę ogródka działkowego
3 czerwca 2020 -
26 czerwca 2020

Burmistrz Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy ogłasza pisemny nieograniczony konkurs ofert na dzierżawę ogródka działkowego na okres 3 lat.

Do pobrania:
Ogłoszenie o konkursie - plik .pdf
Informator konkursowy - plik .pdf

Konkurs ofert na dzierżawę nieruchomości położonej w Warszawie przy placu Czerwca 1976r. nr 1
20 maja 2020 środa

Burmistrz Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy ogłasza pisemny nieograniczony konkurs ofert na dzierżawę nieruchomości położonej w Warszawie przy placu Czerwca 1976r. nr 1 na okres 3 lat.

Do pobrania:
Ogłoszenie o konkursie - plik .pdf
Informator konkursowy - plik .pdf

Wezwij Ogrodniczą Ekipę Pomocniczą!
2 czerwca 2020 wtorek
grafika

Dla niektórych dbanie o rośliny to czarna magia. Pożółkłe liście, uschnięte kwiaty i zapuszczone krzewy nie stanowią ozdoby żadnego ogrodu. Innym zaś zwyczajnie brakuje siły na niezbędne prace pielęgnacyjne, których wymaga najmniejsza nawet hodowla. Dla nich wszystkich powołaliśmy Ogrodniczą Ekipę Pomocniczą, która w weekend 6-7 czerwca wesprze najbardziej potrzebujących w opiece nad zielenią.

Przycięcie roślin, przesadzenie kwiatów czy zasadzenie nowych okazów to tylko kilka czynności, w których może pomóc Ogrodnicza Ekipa Pomocnicza. Na wsparcie mogą liczyć ci, którzy marzą o pięknym ogrodzie, ale nie mają ręki do roślin lub z różnych powodów nie są w stanie wykonać prac pielęgnacyjnych samodzielnie. Doświadczona ogrodniczka Aneta Jastrzębska-Hek wraz ze swoim pomocnikiem odwiedzą dziesięć osób, którym pomogą w pracach ogrodowych oraz doradzą jak dalej dbać o pielęgnację roślin.

Jak można zgłosić swój ogród czy balkon do wizyty Ogrodniczej Ekipy Pomocniczej? - zrób zdjęcie rośliny/części ogrodu wymagającego pomocy - opisz jakiego rodzaju pomocy oczekujesz - uzasadnij, dlaczego to właśnie Tobie powinna pomóc Ogrodnicza Ekipa Pomocnicza - zgłoszenie wraz z danymi kontaktowymi wyślij pod adres: warszawawkwiatach@um.warszawa.pl z dopiskiem: Ogrodnicza Ekipa Pomocnicza

Ogrodnicza Ekipa Pomocnicza wybierze 10 najciekawszych zgłoszeń ogrodów znajdujących się na terenie Warszawy. Wizyty Ogrodniczej Ekipa Pomocniczej trwają maksymalnie 1 godzinę. Ogrodnicza Ekipa Pomocnicza konsultuje oraz pomaga w pielęgnacji zastanych okazów zielonych – nie zapewnia dodatkowych materiałów, sadzonek czy innego zaopatrzenia.

Termin wysyłania zgłoszeń: do 4 czerwca.

Kondolencje
1 czerwca 2020 poniedziałek

Pani
Marzennie Szaniawskiej
Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej
Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy
wyrazy głębokiego współczucia
z powodu śmierci
Męża

składają
Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

UWAGA! Place zabaw wciąż są zamknięte
20 maja 2020 środa
grafika

Informujemy, że place zabaw wciąż są zamknięte ze względu na stan zagrożenia epidemicznego. Ich otwarcie ma nastąpić decyzją rządu w 4 etapie odmrażania gospodarki. Do tego czasu obowiązuje zakaz korzystania z placów zabaw oraz siłowni plenerowych na terenie dzielnicy. W trosce o bezpieczeństwo, apelujemy o stosowanie się do obwiązujących przepisów. W ostatnim czasie na terenie dzielnicowych placów zabaw pojawiły się fałszywe informację o otwarciu obiektów, zdjęto plakaty informujące o zakazie, a także zostały przecięte kłódki i łańcuchy zabezpieczające wejścia. O sprawie została poinformowana policja.

Spotkanie Sieci Współpracy Logopedów on-line
8 maja 2020 piątek
grafika

29. kwietnia on-line, z wykorzystaniem programu Zoom, odbyło się spotkanie Sieci Współpracy Logopedów. Uczestnicy wymienili się spostrzeżeniami z zakresu pracy zdalnej oraz dyskutowali na temat możliwości i ograniczeń terapii logopedycznej w czasie zawieszenia działalności placówek oświatowych.

Warszawa wspiera przedsiębiorców
21 kwietnia 2020 wtorek

Obniżki czynszów w miejskich lokalach, ulgi w spłacie zaległości, pomoc najemcom ogródków gastronomicznych czy bezpłatne doradztwo księgowe, biznesowe i prawne. Miasto oferuje lokalnym przedsiębiorcom szereg rozwiązań, które mają im ułatwić przetrwanie stanu epidemii.

Stolica wprowadza program wsparcia dla firm, które w związku z epidemią koronawirusa znalazły się w trudnej sytuacji – utraciły klientów, zlecenia, dochody, zostały zmuszone do zawieszenia działalności. Pakiet zawiera rozwiązania, które ułatwią przedsiębiorcom przetrwanie tego najgorszego okresu.


Jak miasto wspiera lokalnych przedsiębiorców?

Ulgi dla najemców miejskich lokali użytkowych oraz dzierżawców miejskich terenów, w tym:

obniżka czynszu
Żeby uzyskać czasowe obniżenie czynszu, przedsiębiorca musi zwrócić się do zakładu gospodarowania nieruchomościami (ZGN), urzędu dzielnicy lub jednostki miasta wydzierżawiającej z wnioskiem o obniżkę za dany okres.

Na dzień 30.03.2020 r. wpłynęło 1028 wniosków o obniżenie czynszu za najem lokali użytkowych. W pierwszej kolejności zostaną rozpatrzone wnioski przedsiębiorców, którzy byli zmuszeni do całkowitego zamknięcia lokalu. Początkowo obniżka będzie przyznawana na miesiąc, z możliwością przedłużenia.

W przypadku całkowitego zaprzestania działalności prowadzonej na dzierżawionym gruncie, miasto zmniejszy czynsz o 90 proc. Przedsiębiorcy, którzy musieli ograniczyć działalność, mogą również złożyć wnioski o obniżki. Dotyczy to również prowadzących ogródki gastronomiczne.

ulgi w spłacie należności
Możliwe jest odroczenie spłaty lub rozłożenie na raty całości lub części należności. Wnioski o odroczenie płatności lub rozłożenie na raty można składać dopiero po powstaniu zaległości.

Zwolnienia z opłat lokalnych i ulgi podatkowe
Podmioty zobowiązane do zapłaty podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego i od środków transportowych, które prowadzą działalność gospodarczą w Warszawie, mogą liczyć na odroczenie płatności na okres 3 miesięcy lub rozłożenie jej na raty.

Podatnik, aby uzyskać pomoc, powinien wystąpić z wnioskiem, który wraz z odpowiednimi załącznikami należy przesłać drogą elektroniczną na adres skrytki domyślnej ePUAP Urzędu: /UMSTWarszawa/skrytka lub na adres e-mail: Sekretariat.COP@um.warszawa.pl .

Pomoc najemcom ogródków gastronomicznych
Miasto oferuje pomoc przy rozwiązaniu umowy (decyzji) o zajęcie pasa drogowego na prowadzenie ogródka gastronomicznego i zwrot wniesionej opłaty. Wsparcia w tym zakresie udzielają Zarząd Dróg Miejskich lub urzędy dzielnic (dla dróg lokalnych).

Bezpłatne doradztwo księgowe, biznesowe i prawne w formie on-line
#Academy_Smolna to szkolenia i doradztwo pod okiem ekspertów i praktyków biznesu. Indywidualne, bezpłatne konsultacje skierowane są do wszystkich zainteresowanych niezależnie od dojrzałości biznesowej. Więcej informacji: http://firma.um.warszawa.pl/doradztwo-indywidualne-academy_smolna/ .

Bezpłatne wsparcie przy zakładaniu firmy
Punkt Informacyjny Centrum Przedsiębiorczości Smolna oferuje pomoc w wypełnieniu wniosku w CEIDG. Aby uzyskać wsparcie należy wysłać e-mail na adres: centrum.przedsiebiorczosci@um.warszawa.pl lub zadzwonić – tel. 22 443 22 17.

Miasto stołeczne Warszawa jest właścicielem tylko niektórych nieruchomości, dlatego może wesprzeć jedynie najemców miejskich lokali użytkowych. Prezydent stolicy zwraca się więc z apelem do spółek Skarbu Państwa, innych podmiotów publicznych oraz do prywatnych właścicieli o rozważenie i podjęcie działań, które pozwoliłyby najemcom przetrwać kryzys. Wprowadzanie udogodnień i systemu wsparcia dla przedsiębiorców, którzy najbardziej ucierpieli z powodu epidemii, poprzez obniżanie czynszów, umożliwi im podtrzymanie biznesu, a pracownikom zachowanie miejsc pracy.

Cały czas monitorujemy sytuację, związaną z epidemią oraz jej skutkami dla biznesu. Rozmawiamy z przedsiębiorcami, poszukujemy nowych sposobów wsparcia i planujemy kolejne kroki.


  bieżące aktualności     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2020, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!