Aktualności
Konkurs „Ośmiu Wspaniałych”
15 stycznia 2020 środa
grafika

Zbliża się kolejna edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Konkurs ma wieloletnią tradycję i co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. W tym roku to już XXVII stołeczna edycja. Celem Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” jest promowanie pozytywnych zachowań i postaw u dzieci i młodzieży, upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu oraz powoływanie w szkołach Klubów Ośmiu – młodzieżowego wolontariatu działającego według programu wychowawczego Joanny Fabisiak „Wychowanie przez działanie”.

W konkursie dopuszczone są dwie formy zgłoszeń.
Zgłoszenia indywidualne :
Kategoria I „Ósemeczka” - uczniowie klas 4 – 6 szkoły podstawowej.
Kategoria II „Ósemka”:
„Ósemka Junior”- uczniowie klas 7 – 8 szkoły podstawowej;
„Ósemka Senior” - uczniowie klas 1 - 5 szkoły ponadpodstawowej.

Zgłoszenia grupowe dzielą się na kategorie wiekowe:
klasa 4 – 8 szkoły podstawowej w kategorii „Ósemeczki - Grupy”;
klasa 1 – 5 szkoły ponadpodstawowej w kategorii „Ósemki – Grupy”.

Wszystkie zgłoszenia kandydatów należy składać bezpośrednio w siedzibie Fundacji „Świat na Tak” przy Al. J. Ch. Szucha 27 w Warszawie w terminie do 25 lutego 2020 r. /w zaklejonej kopercie z dopiskiem Konkurs „Ośmiu Wspaniałych”/.

Zapraszamy do udziału.
Szczegółowy harmonogram konkursu, regulamin oraz dokumenty do pobrania są zamieszczone na stronie fundacji www.swiatnatak.pl.

Informacja o zmianie zasad funkcjonowania parkingu P+R Ursus Niedźwiadek od dnia 1 kwietnia 2020 roku
10 lutego 2020 poniedziałek
grafika

Obecnie na poziomach 0 oraz +1 parkingu obowiązuje przerwa techniczna w godz. 2:31-4:29, natomiast pozostałe poziomy parkingu +2, +3, +4, funkcjonują przez całą dobę bez przerwy technicznej, umożliwiając całodobowe korzystanie z parkingu. Decyzją Zarządcy od dnia 1 kwietnia 2020 roku poziomy parkingu 0, +1, +2 czynne będą z przerwą techniczną w godz. 2:31-4:29.
Prosimy o nie pozostawianie pojazdów w trakcie przerwy technicznej pod rygorem nałożenia opłaty umownej zgodnie z cennikiem opłat Regulaminu parkingów Parkuj i Jedź.
Pozostałe poziomy parkingu (+3 oraz +4) funkcjonować będą bez przerwy technicznej.
Zmiana godzin funkcjonowania parkingu wprowadzona jest przy jednoczesnym zachowaniu przepisów Regulaminu parkingów działających w systemie Parkuj i Jedź w m.st. Warszawie.

Komunikacja w czasie ferii
6 lutego 2020 czwartek
grafika

Zarząd Transportu Miejskiego przedstawia założenia przyjęte w stosunku do komunikacji miejskiej w okresie zimowych ferii szkolnych 2020 (ramowo w dniach 08.02. – 23.02.2020r.):

Autobusy

- zawieszone będzie kursowanie linii: 304, 314, 320, 323, 332, 379;
- zawieszone będą wytypowane kursy/podjazdy linii: 115, 121, 150, 153, 162, 163, 164, 211, 213, 326, 401, 411, 504, 519, 522 (odwołane kursy oznaczone są w rozkładach jazdy specjalnymi symbolami, których objaśnienie podano w informacji przystankowej)
- w dniach 11-17.02.2020 r. zawieszone będą wytypowane kursy linii 114 (dotyczące obsługi Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego)
- linie: 140, 182, 201, 269, 339, 340, 507, 523, E-2, L20 kursować będą wg specjalnych rozkładów jazdy,
- linia 105 zawieszenie kursów skróconych (Lazurowa – Rondo Daszyńskiego)
- linia 154 (wprowadzenie dodatkowych podjazdów do krańca Fort Radiowo w zastępstwie kursów zawieszonej linii 320)
- linia 201 kursować będzie trasą obowiązującą w dni świąteczne

Tramwaje

- linie: 1, 9 i 31 będą kursować wg specjalnego rozkładu jazdy

Metro oraz pociągi SKM będą kursować bez zmian.
Informacje dotyczące zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej są na bieżąco aktualizowane na stronie: https://www.wtp.waw.pl/

Fot. ZTM

Bal Karnawałowy dla dzieci
5 lutego 2020 środa
grafika

Kolejna edycja Balu Karnawałowego dla dzieci w Ursusie już za nami. W tym roku bawiliśmy się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 382 przy ul. Konińskiej, gdzie rodziców i dzieci przywitała wróżka Animka w towarzystwie psotnego skrzata leśnego.

W trakcie imprezy dzieci mogły obejrzeć muzyczny spektakl o krasnalu Gburku i uczestniczyć w bajkowej dyskotece, podczas której mogły wcielić się w ulubioną postać z bajki i zrealizować marzenia o byciu księżniczką, wróżką, strażakiem czy rycerzem. Dla wszystkich uczestników wydarzenia zaplanowano warsztaty artystyczne, gdzie można było nauczyć się jak wykonać naszyjnik dla księżniczki, bransoletkę dla rycerza albo bajkową maskę karnawałową. Dla najmłodszy przygotowano kolorowe dmuchańce, basen z kulkami oraz klocki i Fotobudkę.

Zapraszamy do galerii - Bal Karnawałowy dla dziec

Nowoczesna Biblioteka w Dzielnicy Ursus
10 lutego 2020 poniedziałek
grafika

Nowoczesne urządzenia do czytania książek oraz pomoce dydaktyczne do wspierania rozwoju cyfrowego dzieci i młodzieży, były głównym tematem spotkania Kazimierza Sternika, Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, z pracownikami i czytelnikami Biblioteki Publicznej im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy dnia 10.02.2020 r.

Dawniej były tylko miejscem gromadzenia zwojów i tworzenia archiwów, dzisiaj zaś wkroczyły dumnie w XXI wiek i wiele z nich stało się otwartymi, nowoczesnymi centrami kultury. Jedną z takich bibliotek jest Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Biblioteki wychodzą dziś ze swej pierwotnej roli, poszerzając ofertę, poprzez organizowanie coraz większej liczby imprez i inicjatyw. Współczesna biblioteka prowadzi wiele działań kulturalnych, dostępnych dla szerokiego grona odbiorców, aby różnymi sposobami przyciągnąć do siebie nowych czytelników. Jednak biblioteka w Dzielnicy Ursus postawiła na innowacyjne i nowoczesne rozwiązania. Wraz z początkiem nowego roku czytelnicy Biblioteki Publicznej w Ursusie mogą korzystać z nowych usług takich jak: stanowiska dla grafików komputerowych, czytniki wraz z dostępem do cyfrowej wypożyczalni Legimi, a także zajęcia dla najmłodszych - „Kodowanie na dywanie” z robotem Photonem.

Czytelnia nr XIX przy ul. Plutonu AK „Torpedy” 47 postanowiła otworzyć się na miłośników grafiki komputerowej. Wszystkie stanowiska komputerowe zostały wyposażone w najnowszy program Photoshop 2020. Ponadto każdy użytkownik - zarówno ten co dopiero zaczyna przygodę z projektowaniem graficznym, jak i ten, który od wielu lat rozwija swoja pasję – może posiłkować się tabletem graficznym wydawanym na specjalna prośbę czytelnika. Z bezpłatnego oprogramowania można korzystać aż do 31 sierpnia 2020 r.

Książkomaniacy dzielą się na dwie grupy – tych, którzy nie wyobrażają sobie innej wersji, niż ta papierowa i tych, którzy chwalą sobie komfort oraz wygodę mobilnych książek cyfrowych. Z myślą o tych drugich, Biblioteka w Dzielnicy Ursus przygotowała specjalną ofertę. Każdy czytelnik biblioteki od stycznia tego roku uzyskał możliwość wypożyczenia za kaucją jednego z trzech modeli czytnika e-book'ów: PocketBook Touch Lux 4 Black, PocketBook InkPad 3 Black i PocketBook Pro 603. Ponadto wraz z czytnikiem użytkownik biblioteki otrzymuje kod uprawniający go do zarejestrowania się w cyfrowej wypożyczalni Legimi (dostęp do ponad 60 000 e-booków). Bogata oferta platformy spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego czytelnika – zarówno miłośnika fantastyki, jak i poezji, wielbiciela literatury polskiej i zagranicznej, popularnej i niszowej. Czytniki oraz kody do darmowych e-book'ów dostępne są we wszystkich placówkach biblioteki.

Biblioteka jest otwarta również na jej najmłodszych czytelników. Oni także znajdą coś dla siebie w noworocznej ofercie. Wypożyczalnie dla dzieci wzbogacone zostały o zabawki edukacyjne do nauki programowania. Wśród nich znajdują się roboty Photon oraz gra Scottie Go! EDU. Robot Photon jest najbardziej zaawansowanym technologicznie robotem edukacyjnym na rynku. Wyposażony jest w 10 czujników, dzięki czemu można zaprogramować go na tysiące sposobów – wykryje przeszkody, zareaguje na dźwięk, zmiany oświetlenia, czy dotyk. W związku z tym biblioteka wprowadza do oferty nowy rodzaj zajęć - „Kodowanie na dywanie”. Spotkania dedykowane są dla dzieci od 4. roku życia i mają na celu rozwinięcie u maluchów zdolności logicznego myślenia oraz intuicji algorytmicznej. 4-latki mają w ten sposób szansę nauczyć się podstaw kodowania i programowania. Pierwsze zajęcia odbędą się podczas ferii zimowych w ramach akcji „Zima w Mieście”.

„Cała oferta Biblioteki Publicznej w Ursusie jest bezpłatna i ogólnodostępna. Jedynym wymogiem jest posiadanie Karty Czytelnika, którą można nieodpłatnie założyć na miejscu. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z naszej wyjątkowej oferty i obiecuję, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie” – zapewnia Agnieszka Proszowska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Zapraszamy do galerii - Nowoczesna Biblioteka w Dzielnicy Ursus

Koncert „Najpiękniejsze arie o miłości”
20 stycznia 2020 poniedziałek
grafika

Po święcie zakochanych pozostaniemy jeszcze przez chwilę w tematyce miłosnej. W Ośrodku Kultury „Arsus” 17 lutego br. wybrzmią dźwięki pieśni oraz arii, których motywem przewodnim jest właśnie miłość. Utwory wykona polska sopranistka światowego formatu – Urszula Rojek. W programie koncertu znajdą się dzieła tak wybitnych kompozytorów jak: Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko czy Giacomo Puccini. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można odebrać w kasach „Arsusa”. Początek koncertu o godzinie 18:00.

Urszula Rojek - śpiewaczka operowa i musicalowa, koncertuje na największych scenach Europy i Ameryki. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Krakowie, kontynuowała naukę w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, a później w Wiedniu. Jest wybitną i niezwykle wszechstronną śpiewaczką operową, operetkową i musicalową (sopran koloraturowy). Współpracuje m.in. z Operą Narodową w Pradze, Landestheater Linz, Operą i Operetką w Krakowie, Państwową Filharmonią Śląską w Gliwicach. W roku 2005 otrzymała nagrodę „ Złota Sowa” tzw. „Polonijny Oskar” przyznaną przez Redakcję „Jupiter” we współpracy z Ambasadą Polską w Wiedniu i Stacją Polskiej Akademii Nauk w Wiedniu za wybitne osiągnięcia artystyczne za granicą na rzecz Polonii w dziedzinie muzyki. W roku 2006 odznaczona „ Mostem Starosty” za szczególne osiągnięcia artystyczne na ziemi gorlickiej i szerzenie kultury polskiej za granica. Od roku 2011 jest Prezesem Stowarzyszenia Akademia Ars Vitalis, którego celem jest promowanie młodych talentów muzycznych.

Organizatorem koncertu jest Dom Kultury „Portiernia”.

Uwaga, ptasia grypa
30 stycznia 2020 czwartek
grafika

W związku z wystąpieniem ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) Wojewoda Mazowiecki apeluje do posiadaczy i hodowców drobiu o podjęcie działań ograniczających do minimum możliwość rozprzestrzeniania się tej choroby.

Każde podejrzenie wystąpienia choroby zakaźnej drobiu należy zgłaszać lekarzom weterynarii prywatnej praktyki, powiatowym lekarzom weterynarii lub burmistrzowi.

Wprawdzie z badań przeprowadzonych przez Państwowy Instytut Weterynarii wynika, że atakujący stada drobiu wirus AH5N8 nie jest patogenny dla ludzi, należy jednak zachować wszelkie środki ostrożności szczególnie przez osoby mające bezpośredni kontakt z drobiem hodowlanym.

Załączona infografika przedstawia zasady ochrony gospodarstwa przed wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Do pobrania - Ulotka Uwaga HPAI .pdf">


  bieżące aktualności     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2020, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!