Aktualności
Wykreśl roszczenie o opłatę z księgi wieczystej
19 sierpnia 2020 środa
grafika

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi zaświadczeń potwierdzających wniesienie jednorazowej opłaty przekształceniowej w całości informujemy, że otrzymane zaświadczenie Prezydenta m.st. Warszawy należy dołączyć do wniosku o wpis w księdze wieczystej do XIII Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa mieszczącego się przy Al. Solidarności 58 w Warszawie w celu wykreślenia roszczenia.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie internetowej Sądu, wniosek o wykreślenie roszczenia można wysłać pocztą tradycyjną lub złożyć osobiście w siedzibie Sądu codziennie w godz. 8:30-15:30 (do budynku Sądu wpuszczanych jest jednorazowo 20 osób, w kasie płatność tylko gotówką).

W przypadku skorzystania z drogi pocztowej należy dokonać opłaty w wysokości 250 zł na konto Sądu i dołączyć potwierdzenie przelewu do wniosku.

Konto bankowe Sądu
NBP nr: 95 10 10 10 100 403 412 231 00 00 00

- w tytule przelewu należy umieścić:

· Imię i nazwisko

· Oznaczenie wydziału

· Numer księgi wieczystej oraz dzielnicę, w której położona jest nieruchomość

Instrukcję wypełnienia wniosku oraz druki wniosków do pobrania znajdą Państwo pod poniższym linkiem: https://bip.warszawa.so.gov.pl/artykul/819/669/wzory-formularzy-sadowych-do-pobrania

Jak załatwić sprawę w urzędzie
15 czerwca 2020 poniedziałek
grafika

Wizyta w urzędzie jest możliwa tylko po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub po rezerwacji na stronie www.rezerwacje.um.warszawa.pl. Bez umówienia wizyty możliwe jest wyłącznie złożenie pisma lub wniosku w wyznaczonym miejscu

Załatw sprawę w urzędzie

Stypendia artystyczne m.st. Warszawy
24 września 2020 czwartek
grafika

Do 30 września 2020 roku można wnioskować o przyszłoroczne stypendia artystyczne m.st. Warszawy.
W tym roku wnioski przyjmowane są tylko za pośrednictwem Elektronicznego Systemu do Obsługi Stypendiów. Specjalny formularz znajduje się na stronie www.um.warszawa.pl/stypendia.
Przyznawane od 2009 roku stypendia artystyczne skierowane są do osób, które przyczyniają się do upowszechniania i wzbogacania szeroko rozumianej kultury. Ich działalność może dotyczyć różnych dziedzin: literatury, sztuk wizualnych, teatru, filmu, muzyki i tańca, a także upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami.

Stypendia im. Jana Pawła II dla studentów
24 września 2020 czwartek
grafika

Do 10 października trwa nabór wniosków w 16. edycji programu stypendialnego dla studentów z warszawskich uczelni. Operatorem jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.
O stypendia mogą ubiegać się studenci (wśród nich także tegoroczni maturzyści, rozpoczynający studia w Warszawie), którzy mimo trudnych warunków materialnych, zdrowotnych lub rodzinnych osiągają sukcesy w nauce, rozwijają talenty artystyczne i sportowe oraz wykazują się zaangażowaniem społecznym.
Celem stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II jest dobrze ukierunkowana pomoc dla utalentowanych młodych ludzi - tak, by bez przeszkód mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania.
Szczegółowe informacje dla wszystkich zainteresowanych dostępne są na stronie www.stypendiajp2.pl.

75. rocznica powstania Parafii Rzymskokatolickiej świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Ursusie
21 września 2020 poniedziałek
grafika

Z okazji jubileuszu 75. rocznicy erygowania Parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Gołąbkach w Ursusie w niedzielę 20 września odbyła się uroczysta msza św. koncelebrowana przez Kardynała Kazimierza Nycza. Po mszy św. na terenie ogrodu przy kościele odbył się piknik z recitalem Katarzyny Żak i przedstawieniem teatralnym dla dzieci. Urząd Dzielnicy Ursus reprezentowali w uroczystościach burmistrz Bogdan Olesiński oraz zastępca burmistrza Kazimierz Sternik, którzy na ręce proboszcza Dariusza Kuczyńskiego złożyli gratulacje oraz życzenia dalszego pomyślnego rozwoju dla całej wspólnoty parafialnej.

Zapraszamy do galerii - 75. rocznica powstania Parafii Rzymskokatolickiej świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Ursusie

Zlot Zabytkowych Traktorów
21 września 2020 poniedziałek
grafika

Za nami I Zlot Zabytkowych Traktorów. Mieszkańcy Ursusa licznie przybyli, żeby podziwiać piękne i zabytkowe maszyny. Zlot był inicjatywą Stefana Sobczaka, mieszkańca Ursusa, który złożył projekt w budżecie obywatelskim. Projekt wygrał, a mieszkańcy mogli podziwiać jeżdżące cacka. Nagrody za udział w konkursach wręczali Burmistrz Dzielnicy Ursus Bogdan Olesiński oraz zastępca burmistrza Kazimierz Sternik.

Zapraszamy do galerii - Zlot Zabytkowych Traktorów

Open-space w Centrum Przedsiębiorczości Smolna
21 września 2020 poniedziałek
grafika

Potrzebujesz miejsca na realizację własnego pomysłu biznesowego? Centrum Przedsiębiorczości Smolna oferuje stanowiska biurowe w przestrzeni open-space.
Szczegółowe informacje na stronie www.firma.um.warszawa.pl  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2020, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!