Aktualności
Rekrutacja do przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych
2 lutego 2021 wtorek
grafika

Szanowni Rodzice 

W okresie od 2 marca do 18 marca br. odbędzie się rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/2022.

Nabór będzie prowadzony z wykorzystaniem systemu informatycznego.

 Szczegółowe informacja o terminach, zasadach i kryteriach rekrutacji zostały opublikowane na stronie internetowej Biura Edukacji.

Rekrutacja do przedszkoli:

http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkola

 Rekrutacja do klas pierwszych

http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/szkola-podstawowa

Transport do punktów szczepień na COVID-19
27 stycznia 2021 środa
grafika

Transport dla osób niesamodzielnych i z niepełnosprawnościami

Warszawa organizuje transport do punktów szczepień dla osób, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N stopniu lub odpowiednio I grupie. Będziemy realizować przewozy transportem niespecjalistycznym i specjalistycznym. W przypadku przewozów pojazdami specjalistycznymi – uprawnioną jest osoba, która porusza się na wózku i nie jest w stanie korzystać z pojazdów osobowych. Usługa nie pełni funkcji transportu medycznego i w związku z tym nie jest świadczona dla osób wymagających przewozu w pozycji leżącej. Koordynacją przejazdu osób z niepełnosprawnościami do punktów szczepień zajmuje się Centrum Usług Społecznych „Społeczna Warszawa”. Przed realizacją usługi transportu wymagane będzie złożenie oświadczenia u kierowcy o posiadanym aktualnym orzeczeniu o niepełnosprawności. Powyższe oświadczenie będzie podstawą do zrealizowania usługi. Kierowca transportu osobowego będzie weryfikował dane na podstawie okazanego dowodu osobistego i dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność. Od 25 stycznia osoby spełniające powyższe kryteria mogą umawiać transport pod specjalnym numerem telefonu: (22) 333-44-33 na hasło: „Wawa Taxi bez barier – szczepienia przeciwko Covid-19”. Transport należy umawiać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

Transport dla niesamodzielnych seniorów 70+

Transport dla osób powyżej 70. roku życia organizowany będzie dla osób, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu z miejsca zamieszkania do najbliższego punktu szczepień. Osoby niesamodzielne, niezamożne i samotne mogą skontaktować się w sprawie transportu z dzielnicowym zespołem „Warszawa Wspiera”. Pracownik dzielnicowego zespołu wsparcia zweryfikuje możliwości udzielenia pomocy w tym zakresie poprzez m.in współpracę z OPS. W dzielnicy Ursus umawiać transport można pod tym numerem telefonu: 22 277 34 77 , mail: ursus.wsparcie@um.warszawa.pl .

Jak załatwić sprawę w urzędzie
15 czerwca 2020 poniedziałek
grafika

Wizyta w urzędzie jest możliwa tylko po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub po rezerwacji na stronie www.rezerwacje.um.warszawa.pl. Bez umówienia wizyty możliwe jest wyłącznie złożenie pisma lub wniosku w wyznaczonym miejscu

Załatw sprawę w urzędzie

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2021 poniedziałek
grafika

Tradycyjnie 1 marca burmistrz Bogdan Olesiński wraz z zastępcami – Wiesławem Krzemieniem i Kazimierzem Sternikiem – uroczyście złożyli wieńce i znicze na pomniku przy ulicy Cierlickiej. Tym gestem włączamy się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Dzień pamięci ustanowiono w rocznicę wykonania w mokotowskim więzieniu wyroku na przywódcach głównego zarządu zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, konspiracyjnej organizacji powołanej do walki o niepodległość Polski. 1 marca 1951 roku stracono po sfałszowanym procesie: prezesa WiN-u ppłk Łukasza Cieplińskiego i jego współpracowników – Adama Lazarowicza, Mieczysława Kawalca, Józefa Rzepkę, Franciszka Błażeja, Józefa Batorego i Karola Chmiela.
Działalność niepodległościowa niezłomnych była – aż do powstania Solidarności – najważniejszą formą zorganizowanego oporu społeczeństwa polskiego wobec komunistycznej władzy.

UWAGA!!! NA OSZUSTÓW PODAJĄCYCH SIĘ ZA WNUCZKA, POLICJANTA, FUNKCJONARIUSZA CBŚP
25 lutego 2021 czwartek
grafika

Przestępcy oszukują starsze, samotnie mieszkające osoby. Podają się już nie tylko za członków rodziny - wnuka, kuzyna, siostrzeńca lub siostrzenicę. Coraz częściej przekonują starsze osoby, że są funkcjonariuszami CBŚP lub policjantami grupy zajmującej się rozpracowywaniem oszustów na tzw. "wnuczka". Sprawcy nawiązują telefonicznie kontakt z wytypowanymi osobami. Zwracają się z pilną prośbą o pożyczenie pieniędzy.

PAMIĘTAJ! Policja nigdy nie korzysta z pomocy finansowej mieszkańców, prywatnych osób realizując własne zadania i cele.

W przypadku, prośby o nagłą pożyczkę, zawsze należy:

  1. Poprosić o osobisty kontakt z osobą, podającą się za naszego krewnego,
  2. Nie ulegać presji czasu, którą wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel,
  3. Skontaktować się z innymi członkami rodziny w celu zweryfikowania "tragicznej" informacji, która miała być powodem pożyczki.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że nie jest to członek rodziny, czy prawdziwy funkcjonariusz tylko oszust NATYCHMIAST POWIADOM POLICJĘ dzwoniąc pod numer 112lub skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji:

Komenda Rejonowa Policji Warszawa III
ul. Opaczewska 8
tel.: 47 723 93 50
tel.: 47 723 93 51

Komisariat Policji Warszawa Ursus
ul. Sosnkowskiego 16
tel.: 47 723 21 01
tel.: 47 723 21 05

Bezpłatne warsztaty dla rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
15 lutego 2021 poniedziałek
grafika

Kondycja psychiczna każdego rodzica niezwykle oddziałuje na relację z dzieckiem. Szczególnym wyzwaniem jest opieka nad dzieckiem z niepełnosprawnością – wymaga nieporównanie więcej poświęcenia i uwagi. Zapraszamy rodziców dzieci niepełnosprawnych oraz rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na warsztaty psychologiczne, podczas których przyjrzą się własnym potrzebom i sposobom dbania o nie. Na warsztaty zapraszamy opiekunów wraz z dziećmi.   

Warsztaty dla rodziców i dzieci

W ramach projektu "Poznaję siebie-dbam o Ciebie" proponujemy warsztaty psychologiczne dla rodziców "Jak się zregenerować?". Podczas warsztatów wykorzystywane będą techniki relaksacyjne i oddechowe. Metody te posłużą uczestnikom warsztatów w trakcie zajęć, ale mogą także stać się inspiracją do samodzielnej praktyki w domu.

Podczas pracy warsztatowej opiekunów odbędą się również  warsztaty dla dzieci „Wielka MOC”. Dzieci będą odkrywać tajniki tworzenia ozdób przyciągających wiosnę oraz kartek świątecznych dla bliskich i dalekich galaktyk.

Termin i zapisy

Warsztaty są bezpłatne i odbędą się 3 marca w MAL Portiernia przy ul. Traktorzystów 20, o godz. 18. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod numerem tel. 507 060 935.

Prowadząca

Joanna Naumczyk-Derylak: pracownik socjalny w trakcie specjalizacji II stopnia, o specjalizacji animator społeczności lokalnej, mieszkanka Ursusa.

Projekt jest realizowany w partnerstwie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus m.st Warszawy oraz Stowarzyszeniem Na Rzecz Wsparcia i Rozwoju Dziecka i Rodziny SIMUL

Przypomnienie o obowiązku usuwania z dachów śniegu oraz zwisających sopli
15 lutego 2021 poniedziałek
grafika

W związku z prognozami o intensywnych opadach śniegu w najbliższym czasie oraz rekomendacją Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy przypominamy właścicielom, zarządcom nieruchomości, administratorom o obowiązku regularnego odśnieżania dachów, usuwania sopli i nawisów śniegu z budynków wielkopowierzchniowych, m.in.: hipermarketów, hal targowych, sportowych i magazynów.

Ze względu na swój ciężar śnieg zalegający na powierzchni dachu może mieć negatywny wpływ na konstrukcję dachu. Ponadto śnieg znajdujący się na dachu może się zsunąć z dachu, a tym samym stanowić zagrożenie dla zarówno dla przechodniów jak i samochodów. Dlatego też Prawo budowlane nakłada obowiązek usuwania nadmiaru śniegu z dachu oraz zobowiązuje do wykonywania doraźnych przeglądów okresowych stanu technicznego dachu oraz całego budynku. Przypominamy, że zgodnie z prawem budowlanym właściciel lub zarządca obiektu budowlanego jest obowiązany zapewnić, dochowując należytej staranności, bezpieczne użytkowanie obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych odziaływujących na obiekt, związanych z działaniem sił natury, takich jak intensywne opady atmosferyczne, w wyniku których następuje uszkodzenie obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, mogące spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli bezpiecznego użytkowania obiektu każdorazowo w przypadku wystąpienia wyżej wymienionych okoliczności.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2021, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!