Aktualności
Zgłoszenia do OKW
4 czerwca 2020 czwartek

Informacja o miejscu i czasie zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, które zostaną powołane dla przeprowadzenia wyborów Prezydenta RP zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 roku
Nabór kandydatów na członków Obwodowych Komisji Wyborczych prowadzony jest w urzędach dzielnic m.st., Warszawy do dnia 12 czerwca 2020 roku w godzinach pracy urzędu.
Kandydatem na członka komisji w Warszawie może być osoba stale zamieszkująca na terenie województwa mazowieckiego, która najpóźniej w dniu dokonywania zgłoszenia ma ukończone 18 lat.
Zgłoszenia można dokonać drogą elektroniczną pod adresem bkurzela@um.warszawa.pl
W zgłoszeniu należy podać następujące dane osobowe:
1/ imię i nazwisko
2/ pesel
3/ adres zamieszkania
4/ nr telefonu

Druk zgłoszenia - plik.doc
Dodatkowych informacji w sprawie pracy w Obwodowych Komisjach Wyborczych można uzyskać pod nr telefonu – 22 4436010 lub 510205779

Głosujmy na Eko Park!
3 czerwca 2020 środa
grafika

Drodzy Mieszkańcy

Inwestycja realizowana przez Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy - budowa Eko Parku w Ursusie, zlokalizowanego przy ul. Gierdziejewskiego, dostała się do finału konkursu Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku. Rozpoczęło się głosowanie internetowe na najpopularniejsze budowy i modernizacje roku 2019, które biorą udział w konkursie.

Zachęcamy do wspierania naszego dzielnicowego, a zarazem pierwszego warszawskiego Eko Parku. Zwycięzców konkursu, a także zwycięzców głosowania internetowego w ramach konkursu poznamy na Gali Finałowej 23 września br. Tymczasem głosujmy na inwestycję z Ursusa!

Głosy prosimy oddawać po kliknięciu w link: http://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/1691/object/1779/budowa-eko-parku-w-ursusie-warszawa

Zapraszamy do galerii = Głosujmy na Eko Park!

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej
2 czerwca 2020 wtorek
grafika

Trwa 11. edycja Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. Jest to konkurs na najlepsze projekty i programy edukacji kulturalnej tworzone przez animatorów i nauczycieli. Jego organizatorem i fundatorem jest m.st. Warszawa.

Celem Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej jest promocja najlepszych projektów z zakresu edukacji kulturalnej realizowanych w m.st. Warszawie. Konkurs dotyczy projektów, których realizacja zakończyła się do 25 czerwca 2020 roku. Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca br.. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem: konkurs2020.edukacjakulturalna.p. Na laureatów konkursu czekają finansowe nagrody. Pula wynosi 100 tys. złotych.

Papierową wersję wniosku należy złożyć u koordynatora dzielnicowego edukacji kulturalnej do 1 lipca 2020 r. do godz. 12.00.

SP 11 w Ursusie laureatem konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”
2 czerwca 2020 wtorek
grafika

Od siedmiu lat Straż Miejska m.st. Warszawy, wspólnie z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, organizuje konkurs „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”, w którym biorą udział uczniowie klas piątych warszawskich szkół podstawowych.

Tegoroczny konkurs, choć w nieco zmienionych warunkach i nowej rzeczywistości, odbył się – jak zawsze – w trzech etapach. Pierwszy zdążył jeszcze odbyć się w szkołach. Nauczyciele typowali spośród uczniów dwuosobową drużynę reprezentującą placówkę. W tym roku do konkursu zgłosiły się 72 szkoły podstawowe – 144 uczniów.

Ten drugi etap to test wiedzy. Odbył się 5 marca w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Sołtyka 8/10. Uczniowie musieli zmierzyć się z trzydziestoma niełatwymi pytaniami, które dotyczyły szeroko rozumianej działalności Straży Miejskiej, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomości przepisów ruchu drogowego. Z każdej dzielnicy do kolejnego etapu przeszła tylko jedna drużyna z najwyższą ilością punktów. Drugi etap również jeszcze zdążył odbyć się stacjonarnie. Kilka dni później zamknięto szkoły i usłyszeliśmy zalecenie pozostania w domach. Ale te trudności nie przerwały rywalizacji.

W sumie do trzeciego etapu przeszły 22 szkoły. Zawsze w tym etapie odbywała się między innymi rywalizacja na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego oraz pokaz sposobów udzielania pierwszej pomocy. Tych elementów konkursu z oczywistych względów być nie mogło. Ale dzieci przygotowały i wysłały prace plastyczne, które zostały ocenione przez jury – wszystko online. Prace plastyczne musiały być przygotowane na następujący temat: „Bezpiecznie na drodze ze Strażą Miejską”. Zdjęcie gotowego dzieła, wykonanego dowolną metodą, w dowolnym programie graficznym, miało być wysłane do 20 maja. Laureaci zostali wyłonieni na podstawie liczby zdobytych punktów z testu oraz oceny pracy plastycznej. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 11 w Ursusie. Gratulujemy!

Oto zwycięzcy:

I miejsce

SP 206 Dzielnica Targówek

II miejsce

SP 289 Bielany

SP 34 Śródmieście

SP 11 Ursus

SP 343 Ursynów

SP 227 Włochy

III miejsce

SP 312 Praga Południe

Laureaci konkursu otrzymają nagrody przekazane przez burmistrzów poszczególnych dzielnic.

Tegoroczną, siódmą już, edycję wspierały m.in.: Urzędy Dzielnic, Tramwaje Warszawskie, MZA, Zarząd Dróg Miejskich, PKiN, Automobilklub Polski, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Orange, MPWiK, Haribo, Teatr Kamienica, Poland Bike, Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, Biegnij Warszawo.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy.

Patronat medialny: Radio Plus.


Zapraszamy do galerii - SP 11 w Ursusie laureatem konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”

Otwarcie placów zabaw i siłowni plenerowych
29 maja 2020 piątek
grafika

Informujemy, że od 30 maja br. będą otwarte place zabaw i siłownie plenerowe.

Wiecha na żłobku przy ul. H. Pobożnego.
29 maja 2020 piątek
grafika

Tradycji stało się zadość, na szczycie powstającego budynku żłobka zawisła wiecha. Teren budowy wizytowali burmistrz Bogdan Olesiński oraz zastępca burmistrza Kazimierz Sternik. Prace przy realizacji inwestycji postępują bez zakłóceń. Zgodnie z planem, żłobek dla 125 dzieci ma zostać oddany do użytku w połowie 2021 roku.

zapraszamy do galerii - Wiecha na żłobku przy ul. H. Pobożnego

37. Konkurs Warszawa w kwiatach i zieleni
27 maja 2020 środa
grafika

Ruszył 37. Konkurs Warszawa w kwiatach i zieleni! Po raz kolejny warszawiacy staną do rywalizacji w konkursie na najpiękniejszy ogród czy balkon. W trosce o środowisko i w chęci wspierania działań proekologicznych tym roku rusza nowa kategoria konkursu: ogród eko/nowoczesny. Dodatkowe wydarzenia towarzyszące konkursowi będą odbywały się online. Dla miłośników ogrodnictwa zaplanowano: Warszawskie Warsztaty Online, porady na Roślinnej Linii Ratunkowej, Ogrodnicza Ekipa Pomocnicza pomoże najbardziej potrzebującym, a na Facebooku wystartuje Zielona Warszawa TV. Weź udział w najbardziej zielonym konkursie stolicy! Zgłoszenia przyjmowane są do środy, 3 lipca 2020 roku. Szczegóły na stronie: www.warszawawkwiatach.pl.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2020, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!