Aktualności
Jak załatwić sprawę w Urzędzie
7 kwietnia 2021 środa
grafika

W związku z wysokim ryzykiem epidemiologicznym prosimy o bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obsługi interesantów na terenie urzędu.

Wizyta w urzędzie jest możliwa tylko po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub po rezerwacji na stronie https://rezerwacje.um.warszawa.pl. Bez umówienia wizyty możliwe jest wyłącznie złożenie pisma lub wniosku w wyznaczonym miejscu (skrzynka podawcza).

Prosimy przychodzić bez osób towarzyszących. Na terenie urzędu obowiązuje nakaz noszenia maseczek i dezynfekcji rąk.

Już niebawem rusza głosowanie w budżecie obywatelskim
11 czerwca 2021 -
10 lipca 2021
grafika

W wyniku oceny 75 projektów zostało dopuszczonych do głosowania, Głosowanie mieszkańców odbędzie się w terminie od 15 do 30 czerwca. Projekty, które zdobędą najwięcej głosów zostaną zrealizowane przez urząd w 2022 roku.

Zagłosować będzie można na dwa sposoby – internetowo bądź papierowo. W przypadku  głosowania on-line wystarczy zalogować się na stronie bo.um.warszawa.pl i wybrać projekty, które nam odpowiadają. Można wybrać maksymalnie 15 projektów dzielnicowych oraz do 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim. W przypadku głosowania papierowego będzie można oddać głos w specjalnie zorganizowanym punkcie w urzędzie dzielnicy Ursus. Procedura polega na zaznaczeniu projektów na papierowej karcie do głosowania. Głosować papierowo można tylko osobiście, okazując przed przekazaniem karty dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Papierowe karty do głosowania będą dostępne w urzędzie dzielnicy oraz do wydrukowania na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl od pierwszego dnia głosowania. Osoby, które nie mogą ze względów zdrowotnych oddać głosu osobiście i nie mają dostępu do internetu mogą skorzystać z pomocy przedstawiciela Urzędu m.st. Warszawy, który odbierze od głosującego wypełnioną kartę w miejscu jego zamieszkania. Chęć skorzystania z takiej pomocy należy wcześniej zgłosić telefonicznie koordynatorowi ds. budżetu obywatelskiego, w terminie  do 18 czerwca 2021 r.

Urząd Dzielnicy Ursus organizuje punkt promocji budżetu obywatelskiego na Pikniku Czerwiec 76’, który odbędzie się 20 czerwca w godzinach od 14.00 do 22.00. W ramach punktu autorzy będą mogli promować swoje projekty, zostawić ulotki, przykleić plakat.

Wyniki głosowania mieszkańców i lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona 15 lipca.

Sportowe półkolonie 2021
10 czerwca 2021 -
10 lipca 2021
grafika

OSiR Ursus zaprasza na sportowe półkolonie 2021. Półkolonie przeznaczone są dzieci w wieku 7 - 11 lat (roczniki 2010 - 2014) w godz. 8.00 - 16.00 Grupy 10 - 12 osobowe I turnus 28.06 - 02.07 II turnus 05.07 - 09.07 III Turnus 12.07 - 16.07 W programie: tenis, pływanie, piłka nożna, siatkówka plażowa, badminton, park linowy, gry i zabawy na boiskach rekreacyjnych. Koszt turnusu: 599 zł Zapisy: recepcja kortów tenisowych, tel. 509 233 515 ul. Sosnkowskiego 3, Warszawa Ursus

Spisz się w Urzędzie Dzielnicy Ursus!
8 czerwca 2021 wtorek
grafika

Trwa narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
12 czerwca (sobota) w godzinach 9.00 – 13.00 wyznaczeni pracownicy Delegatur Biura Administracji i Spraw Obywatelskich będą obsługiwać osoby, które zgłoszą się w celu dopełnienia ustawowego obowiązku samospisu.

Piknik rodzinny „Czerwiec ‘76”
8 czerwca 2021 wtorek
grafika

Piknikowa impreza rozpocznie się 20 czerwca o 14:00. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w grze miejskiej przygotowanej przez rekonstruktorów, porozmawiać z autentycznymi uczestnikami Czerwca ’76, uczestniczyć w warsztatach, wsiąść do pojazdów produkowanych w ZM „Ursus”. Wieczorem zapraszamy na koncert zespołów: "Lemon" i „Strachy na Lachy”. 

Szczegółowy program pikniku:

 • 14:00 – rozpoczęcie

- rekonstrukcje historyczne PRL,
- wystawa sprzętu woskowego produkowanego w ZM „Ursus”,
- gra miejska,
- stoiska z warsztatami,
- spotkania z uczestnikami strajku,
- premiera komiksu „Zbuntowani. Ursus ‘76”,

 • 18:30 – koncert zespołu „Lemon”,
 • 20:00 – koncert zespołu „Strachy na Lachy”.

Pamiętny 25 czerwca 1976 roku

Wydarzenia w Ursusie odcisnęły piętno na życiorysach wielu z mieszkańców dzielnicy i odbiły echem w całym kraju. 45 lat temu w Zakładach Mechanicznych „Ursus” wybuchł strajk związany z nagłą podwyżką cen żywności, który wraz z wydarzeniami w Radomiu i Płocku, stał się zarzewiem powstania Komitetu Obrony Robotników. Później w 1980 roku właśnie w  warszawskim Ursusie, ze względu na historię miejsca zawiązał się Region Mazowsze NSZZ „Solidarność”.

W czasie pikniku świętujemy zwycięski protest, ale tworzymy też na kilka godzin przestrzeń, w której powracają dziwactwa i uroki Polski Ludowej. W tym dniu starsi mieszkańcy mogą pozwolić sobie na nostalgię za wszystkim, co w tamtym okresie było dobre albo komiczne. Młodsi z kolei poznawać klimat epoki i wydarzenia z Ursusa, które wpłynęły na losy całego kraju.  A wszyscy na pewno dobrze się bawić.    

Komiks o strajku robotniczym

W tym roku przygotowaliśmy szczególną niespodziankę upamiętniającą rocznicę. W specjalnie przygotowanym  namiocie, odbędzie się prezentacja komiksowej opowieści o historii robotniczego zrywu w Ursusie. Mamy nadzieję, że nietypowa forma przekazu będzie atrakcyjna dla młodszego pokolenia, ale zainteresuje również naocznych świadków wydarzeń. Tym samym przyczyni się do pogłębienia wiedzy zarówno o tamtym okresie, jak i historii naszej dzielnicy.

Konsultacje społeczne dotyczące sportu
8 czerwca 2021 wtorek
grafika

Do 25 czerwca 2021 trwają konsultacje społeczne programu „Sportowo blisko domu do 2025 roku" do celu 2.2. Strategii #Warszawa2030. Organizatorem konsultacji są Biuro Sportu i Rekreacji wspólnie z Centrum Komunikacji Społecznej.

W konsultacjach można wziąć udział w następujący sposób:

 1. Podczas spotkania on-line 14 czerwca 2021 (poniedziałek), godz. 17:00–19:00.

Aby skorzystać z tej opcji należy zgłosić się na konsultacje.sport@um.warszawa.pl. Link do spotkania oraz instrukcję prześlemy w mailu zwrotnym.

 1. Podczas dyżurów telefonicznych; koordynator programu dostępny jest pod tel. 22 443 24 87:
 • 16 czerwca 2021, w godz. 16-19
 • 21 czerwca 2021, w godz. 9-15
 1. Wysyłając uwagi/komentarze do programu na adres: konsultacje.sport@um.warszawa.pl

Zapraszamy do zapoznania się z programem (dokumenty znajdują się na stronie konsultacji) i do kontaktu z nami. Więcej informacji o konsultacjach oraz programie znajdą Państwo na stronie:   http://konsultacje.um.warszawa.pl/jaki_program_sportowo_blisko_domu

Wydarzenie dostępne jest na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/events/587296995577272/

Konsultacje społeczne w sprawie planu miejscowego dla terenów poprzemysłowych w rejonie ul. Orłów Piastowskich- cz II obszar "A"
8 czerwca 2021 wtorek
grafika

Trwają prace nad planem miejscowym dla terenów poprzemysłowych w rejonie ul. Orłów Piastowskich- cz II obszar "A"

Plan miejscowy to dokument, który określi, jak będzie można urządzić tę okolicę. W Warszawie plany ustalają, w jaki sposób mogą być m.in. budowane i przebudowywane budynki, ulice, place, tworzona sieć infrastruktury, jak mogą zostać urządzone tereny zieleni, czyli np. parki i skwery.

Konsultacje społeczne trwają od 14 czerwca do 19 lipca 2021 r.

Udział mieszkańców w sporządzaniu planu musi mieć charakter sformalizowany – to znaczy swoje uwagi trzeba zgłosić na piśmie albo podczas spotkania on-line.

Od 14 czerwca tekst i rysunek projektu planu będzie dostępny na stronie:

http://architektura.um.warszawa.pl/content/jaki-plan-miejscowy-dla-terenen%C3%B3w-poprzemys%C5%82owych-w-rejonie-ul-or%C5%82%C3%B3w-piastowskich-cz-ii-ob-0

Porozmawiajmy:

na dyskusji on-line 16  czerwca (poniedziałek) o godz. 17:00:

Sprawdź wcześniej, jak działa ZOOM, zrób test na https://zoom.us/test, żeby nic Cię nie zaskoczyło i żeby uczestnictwo w dyskusji przebiegało bez żadnych niespodzianek.

 • na dyżurze telefonicznym projektanta planu w piątek 18 czerwca i środę 23 czerwca

w godzinach 13.00 - 15.00,  pod numerem 22 325 81 08 .

Jak złożyć uwagi do planu?

 • podczas dyskusji publicznej on-line (więcej informacji powyżej)
 • mailowo na adres sekretariat.BAiPP@um.warszawa.pl
 • drogą pocztową na adres Biura Architektury i Planowania Przestrzennego ul. Marszałkowska 77/79 00-683 Warszawa
 • osobiście w kancelarii głównej m.st. Warszawy, kancelarii Biura Architektury i Planowania Przestrzennego lub w Wydziałach Obsługi Mieszkańców w dzielnicy
 • możesz skorzystać z umieszczonego w ePUAP formularza ogólnego lub skorzystać z formularza samej uwagi do projektu planu, który jest zamieszczony powyżej.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2021, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!