Aktualności
Wykreśl roszczenie o opłatę z księgi wieczystej
19 sierpnia 2020 środa
grafika

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi zaświadczeń potwierdzających wniesienie jednorazowej opłaty przekształceniowej w całości informujemy, że otrzymane zaświadczenie Prezydenta m.st. Warszawy należy dołączyć do wniosku o wpis w księdze wieczystej do XIII Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa mieszczącego się przy Al. Solidarności 58 w Warszawie w celu wykreślenia roszczenia.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie internetowej Sądu, wniosek o wykreślenie roszczenia można wysłać pocztą tradycyjną lub złożyć osobiście w siedzibie Sądu codziennie w godz. 8:30-15:30 (do budynku Sądu wpuszczanych jest jednorazowo 20 osób, w kasie płatność tylko gotówką).

W przypadku skorzystania z drogi pocztowej należy dokonać opłaty w wysokości 250 zł na konto Sądu i dołączyć potwierdzenie przelewu do wniosku.

Konto bankowe Sądu
NBP nr: 95 10 10 10 100 403 412 231 00 00 00

- w tytule przelewu należy umieścić:

· Imię i nazwisko

· Oznaczenie wydziału

· Numer księgi wieczystej oraz dzielnicę, w której położona jest nieruchomość

Instrukcję wypełnienia wniosku oraz druki wniosków do pobrania znajdą Państwo pod poniższym linkiem: https://bip.warszawa.so.gov.pl/artykul/819/669/wzory-formularzy-sadowych-do-pobrania

Jak załatwić sprawę w urzędzie
15 czerwca 2020 poniedziałek
grafika

Wizyta w urzędzie jest możliwa tylko po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub po rezerwacji na stronie www.rezerwacje.um.warszawa.pl. Bez umówienia wizyty możliwe jest wyłącznie złożenie pisma lub wniosku w wyznaczonym miejscu

Załatw sprawę w urzędzie

23 października 2020 piątek

Mediacja w urzędzie – szybkie i efektywne rozwiązanie
22 października 2020 czwartek
grafika

Zamiast czekać na wydanie decyzji administracyjnej lub rozstrzygnięcie sporu przed organem odwoławczym lub sądem, możesz skorzystać z mediacji. To szybkie i efektywne rozwiązanie.
Mediacje umożliwiają warszawiakom i stołecznym przedsiębiorcom aktywny udział w rozwiązaniu spraw przy udziale niezależnego mediatora. Prowadzenie postępowań administracyjnych w tej formule, przy udziale niezależnego mediatora, umożliwia szybkie wypracowanie rozwiązania (w ciągu dwóch-trzech miesięcy) bez długotrwałych i kosztownych sporów odwoławczych lub sądowych. Prezydent m.st. Warszawy jest związany ustaleniami mediacji, które mieszczą się w granicach obowiązującego prawa.
Z procedurą przeprowadzenia mediacji można zapoznać się tutaj:https://warszawa19115.pl/pl_PL/-/mediacja-administracyjna-w-urzedzie-m-st-warszawy

KOMUNIKAT
22 października 2020 czwartek

Wydłużeniu ulega czas realizacji wniosków o  wyrobienie dowodu osobistego, nadanie numeru PESEL, wymeldowanie i zameldowanie.

Opóźnienia związane są z wystąpieniem koronawirusa (SARS-CoV-2) wśród pracowników Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

W zakresie powyższych spraw można składać wnioski w innych urzędach dzielnic m.st. Warszawy.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.  

Przyłącz się do akcji „Pies w koronie”
21 października 2020 środa
grafika

Utrzymująca się od marca epidemia koronawirusa dla wielu ludzi stała się znaczącą przeszkodą w wypełnianiu codziennych obowiązków. Mieszkańcy z powodu kwarantanny, choroby lub po prostu z obawy o własne zdrowie nie mogą wybrać się do sklepu czy wyjść z psem na spacer. Zwierzętom mimo braku narażenia na zakażenie się wirusem, życie także mocno się skomplikowało. W odpowiedzi na ten problem na Facebooku powstała inicjatywa społeczna „Pies w Koronie – grupa wsparcia”. Zachęcamy do dołączenia do grupy.

Działająca na Facebooku inicjatywa już od marca łączy osoby oferujące swoją pomoc z potrzebującymi z całego kraju. Akcja społeczna skupia swoje działania głównie na organizowaniu nieodpłatnego zastępstwa w spacerach z psem. Chcąc zaoferować swoje wsparcie wystarczy podać swoją lokalizację, a w przypadku prośby o pomoc, udzielić w poście odpowiedzi na kilka podstawowych pytań.
Twórcy inicjatywy „Pies w Koronie” nie zapomnieli również o dbałości o bezpieczeństwo. Na grupie można znaleźć wiele grafik edukacyjnych oraz informacji o tym, jak pomagać bez narażania się na ryzyko zakażenia oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami. W związku ze zwiększającą się ilością osób potrzebujących pomocy, zachęcamy każdego do dołączenia, bliższego zapoznania się z działalnością grupy oraz zaoferowanie pomocnej dłoni.

Odnośnik bezpośrednio do grupy na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/654422091958462

KOMUNIKAT
20 października 2020 wtorek
grafika

Informujemy o odwołaniu zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego prowadzonej przez firmę ElektroEko w dniu 31.10.2020.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2020, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!