Garaż zamiast piwnicy, czyli gdzie przechowywać rzeczy w nowoczesnym mieszkaniu?

W nowoczesnym budownictwie standardem jest podziemny garaż. Często oznacza to rezygnację z tradycyjnych piwnic. Rozwiązaniem alternatywnym są komórki lokatorskie, jednak mają o wiele mniejszy metraż, a ich liczba często nie odpowiada liczbie mieszkań w danym budynku. Jak radzić sobie z przechowywaniem nieużywanych na co dzień przedmiotów czy domowych przetworów?

Czy brak piwnicy może być uciążliwy?

W każdym mieszkaniu znajdą się przedmioty i sprzęty, których nie używa się na co dzień. Wówczas na ratunek przychodzi piwnica, w której bezpiecznie przechowasz sezonowe rzeczy. Takiej przestrzeni brakuje na nowoczesnych osiedlach, gdzie inwestorzy oferują mieszkańcom podziemny garaż zamiast piwnic. To równie atrakcyjna opcja, choć brak domowego magazynu może być uciążliwy. Jeśli masz dzieci, rowery, hulajnogi, sanki czy pudła z ubraniami, z których wyrosły będziesz musiał gdzieś składować.

A może jesteś miłośnikiem domowych przetworów? Balkon czy taras nie nadaje się na spiżarnię, a kuchnia może się okazać za mała. Wówczas piwnica lub komórka lokatorska to sposób na utrzymanie porządku.

Magazyn samoobsługowy – jak może Ci pomóc przy braku piwnicy?

Jeśli doskwiera Ci bak przestrzeni do przechowywania, wypróbuj boks w magazynie self storage. Możesz wynająć w ten sposób dowolny metraż, od 1 do nawet 20 m2. Otrzymujesz do niej dostęp przez całą dobę i możesz umieścić w środku wszystko, co zechcesz. Obiekt jest stale monitorowany, więc nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swojego dobytku. Jeśli chcesz przechować w magazynie bardziej delikatne przedmioty, na miejscu skorzystasz z kartonów, taśm i folii ochronnych, którymi dodatkowo je zabezpieczysz.

To jednocześnie opcja bardzo korzystna cenowo. Przykładowo we Wrocławiu za mały boks o wielkości kilku metrów kwadratowych trzeba zapłacić ok. 20–50 zł za tydzień. Cena rośnie proporcjonalnie do metrażu przechowalni. Wystarczy, że dokładnie określisz swoje potrzeby.

 

 

Total
0
Shares
Prev
Aranżacja jasnego salonu – meble, ściany, oświetlenie, dodatki

Aranżacja jasnego salonu – meble, ściany, oświetlenie, dodatki

Aranżacja jasnego salonu to doskonały wybór dla osób ceniących sobie przytulny,

Next
Dlaczego warto studiować zarządzanie na Vistuli?

Dlaczego warto studiować zarządzanie na Vistuli?

W dynamicznie zmieniającym się świecie umiejętność efektywnego zarządzania jest