Imprezy / wydarzenia
Lato w mieście 2006 - zakończenie 
24 sierpnia na Polach Mokotowskich miała miejsce impreza plenerowa kończąca akcje "Lato w mieście 2006". Podczas dwumiesięcznej przerwy wakacyjnej aż 14 tyś. młodych warszawiaków odwiedziło placówki, w których Ratusz zorganizował dla nich bezpłatne zajęcia sportowe, rekreacyjne i kulturalne.

Mimo kiepskiej pogody podczas finału akcji, liczne grupy dzieciaków stawiły się na Polach Mokotowskich, by po raz ostatni podczas tych wakacji skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Można było spróbować swoich sił między innymi w wspinaczce, strzelaniu z łuku, poskakać na trampolinie, zagrać w golfa oraz pobawić się przy piosenkach gwiazdy młodego pokolenia - Kasi Wilk z zespołem "Kto To". Na scenę wkraczali również uczestnicy akcji, prezentując swoje talenty artystyczne. Dzieciaki z Dzielnicy Ursus wypadły wspaniale. Dziewczęta ze Świetlicy Socjoterapeutycznej wykonały fantastyczne show taneczne oraz choreografię do piosenki "Dwie bajki" odśpiewanej przez jedną z nich, młodzież z Zespołu Szkół nr 80 zaśpiewała niebiańsko, a maluchy z Czytelni Biblioteki Dla Dzieci i Młodzieży nr 64 swoim śpiewem i tańcem zachwyciły publiczność zgromadzoną pod sceną.

W trakcie występów "ursusiaków" najgłośniej bili brawo Burmistrz Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień oraz Norbert Pyza (Wydział Sportu i Rekreacji). Nie brakowało również chętnych do oglądania prac prezentowanych przez warszawskie dzielnice, które zostały wykonane podczas dwumiesięcznej akcji. Tegoroczny finał odwiedził także Kazimierz Marcinkiewicz, pełniący funkcję prezydenta Warszawy.

Wakacje dobiegają końca, już za chwilę tysiące młodych ludzi zasiądzie w szkolnych ławach, aby poszerzać swoja wiedzę i umiejętności. Na szczęście już za dziewięć miesięcy znów będą wakacje, z nimi akcja "Lato w mieście".

tekst: M. Charkiewicz

Napisano: 30 08 2006 / Wprowadził : powrót

01


02


03


04


05


06


07


08


09


10


11


12


13


14


15


16


17


18


19


20


21


22


23


24

  powrót
 
© Copyright 2004-2020, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!