Aktualności
Świąteczny koncert Mali Maleńkiemu
5 grudnia 2018 środa
grafika

Doroczny koncert bożonarodzeniowy w dzielnicy Ursus odbędzie się 7 grudnia 2018 r w Ośrodku Kultury „Arsus” przy ul. Traktorzystów 14. W repertuarze kolędy i pastorałki. Tradycyjnie będzie czas na wspólne śpiewanie.

Tegoroczne wydarzenie rozpocznie o godzinie 16:30 w Sali kameralnej wernisaż prac plastycznych „Choineczka mała w Niepodległej stała”. Po wernisażu, o godzinie 18:00 na Sali widowiskowej odbędzie się koncert Mali Maleńkiemu. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół Prymki ze Szkoły Podstawowej nr 382, Zespół Dzieciaki Śpiewaki ze Szkoły Społecznej Towarzystwa Oświatowego, Zespół Vocale składający się z uzdolnionych muzycznie urzędników, Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pruszkowie oraz gwiazda wieczoru - zespół Young Ursus Voices. Wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna La Notte z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Na koncert zapraszają: Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Bezpieczeństwo w Ursusie tematem debaty społecznej
5 grudnia 2018 środa

W środę 5 grudnia w RSM Ursus przy ul. Gen. Sosnkowskiego 11 o godz. 18:00 odbędzie się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie dzielnicy. W trakcie debaty mieszkańcy oraz przedstawiciele Grup Osiedlowych działających w ramach programu Bezpieczne Osiedle będą mieli możliwość spotkać się z przedstawicielami Policji oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Debata ma na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Umożliwi także na wymianę informacji pomiędzy poszczególnymi służbami, a mieszkańcami Ursusa o istniejących zagrożeniach.

Organizatorem spotkania jest Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus m.st Warszawy.

W załączeniu program spotkania - plik .pdf

Inauguracja Iluminacji Świątecznych oraz neonu "Trzy Traktorki" w dzielnicy Ursus
3 grudnia 2018 poniedziałek
grafika

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zapalenie pierwszej świeczki na choince. W ten symboliczny sposób rozpocznie się przedświąteczny czas w dzielnicy Ursus. Na ulicach rozbłysną iluminacje i pojawią się dekoracje świąteczne. W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa dodatkową niespodziankę, po latach na budynek Urzędu wróci legendarny neon „Trzy Traktorki”.

Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia w budynku Urzędu na pl. Czerwca 1976 roku nr 1 o godzinie 16:30. Wówczas chóru urzędników „Vocale” zaśpiewa kolędy i inne popularne utwory świąteczne. Po występie burmistrz dzielnicy zapali pierwszą świeczkę na choince przed budynkiem Urzędu. Będzie to symboliczna inauguracja iluminacji świątecznych w Ursusie. Wraz z nimi rozbłysną „Trzy Traktorki” – kopia neonu, który przez wiele lat był jednym z najlepiej rozpoznawalnych miejsc na mapie Ursusa. Neon został odtworzony w ramach realizacji jednego ze zwycięskich projektów zeszłorocznego budżetu partycypacyjnego. Wydarzenie zakończy poczęstunek w holu Urzędu– tort w kształcie traktora.

Na wydarzenie zapraszają; Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Dariusz Pastor oraz Burmistrz Dzielnicy Ursus Bogdan Olesiński, a także Zastępcy Burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik.

Fot. Choinki na plakacie – Multi Decor

Świeć blaskiem z odblaskiem
30 listopada 2018 piątek
grafika

W wielu miejscach Stolicy staną świąteczne drzewka, udekorowane odblaskowymi paskami, brelokami i zawieszkami. To już trzeci rok akcji Straży Miejskiej i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie.
Pierwsza z „odblaskowych” choinek stanie przed centralą Straży Miejskiej m.st. Warszawy, przy ulicy Młynarskiej 43/45 już 3 grudnia. Udekorowane drzewka wystawią też wszystkie Urzędy Dzielnic oraz liczne instytucje, które zaangażowały się w akcję. Naturalne choinki świerkowe przekaże Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie.
Strażnicy miejscy i leśnicy ustawią w tym roku łącznie ponad 30 choinek. Po zakończeniu akcji drzewka trafią do domów dziecka, placówek pomocowych i innych osób potrzebujących.
Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” ma charakter informacyjno-profilaktyczny. Jej celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych, poprzez uświadamianie i zapobieganie problemowi ich słabej widoczności. Pieszy jest najmniej chronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Często udział w takim wypadku kończy się dla niego tragicznie.
Sytuację znacznie poprawia stosowanie znanej zasady: „patrz i daj się zobaczyć”. Po zmroku, nieposiadająca elementów odblaskowych osoba jest widoczna z 20-30 metrów. Zastosowanie odblasków zwiększa ten dystans ponad pięciokrotnie: do 130-150 metrów. Taka odległość często wystarczy, by kierowca zdążył zareagować. Organizatorami przedsięwzięcia są Straż Miejska Warszawa oraz Regionalna Dyrekcja Lasy Państwowe.
Patron Medialny projektu – warszawskie Radio Kolor prowadzi intensywną kampanię informacyjną. Swoje nośniki reklamowe udostępniły też stołeczne spółki transportu zbiorowego: Metro Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe (operator UrbanInfo.tv) i Tramwaje Warszawskie.
W dzielnicy Ursus choinka stanie na terenie urzędu (Plac Czerwca 1976 r Nr 1), w Wydziale Obsługi Mieszkańców na parterze.
Zapraszamy do udziału!

V Podwórkowa Gwiazdka w Ursusie
29 listopada 2018 czwartek
grafika

Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie z Urzędem Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Wsparcia i Rozwoju Dziecka i Rodziny Simul, zaprasza na Warsztaty Świąteczne pn.: Podwórkowa Gwiazdka W dniu 1 grudnia od godz. 10 do 14, w „Acherówce” przy ul. Walerego Sławka 2, już po raz piąty, odbędzie się Podwórkowa Gwiazdka. Celem akcji jest integracja i zaangażowanie społeczności lokalnej do Wspólnego celebrowania tradycji przygotowań Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci i rodzice polukrują pierniki, własnoręcznie wykonają kartki z życzeniami i świąteczne ozdoby, wspólnie zaśpiewają kolędy i pastorałki. W programie przewidujemy słodki, sąsiedzki poczęstunek oraz zabawy i atrakcje dla dzieci.
Akcję wspiera Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

Transmisja na żywo z obrad II Sesji Rady Dzielnicy Ursus
21 listopada 2018 środa
grafika

W dniu 21 listopada 2018 r. o godz. 18:00 rozpocznie się II Sesja Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, kadencja 2018-2023 (sala nr 100 w Urzędzie Dzielnicy Ursus, plac Czerwca 1976 r. nr 1).

Uwaga: transmisja na żywo z obrad Rady Dzielnicy Ursus będzie dostępna pod linkiem:

https://www.youtube.com/channel/UCZ1-Ya7xz6M5UST8G-q9GRA

Zwiedzanie kolekcji po b. Zakładach Przemysłu Ciągnikowego URSUS
14 listopada 2018 środa
grafika

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę właściciel kolekcji, firma Polski Holding Obronny Sp. z o.o., zaprasza do zwiedzania zabytków i pamiątek po dawnych zakładach. Zbiory zostaną udostępniona dla zwiedzających w najbliższy piątek, 16 listopada w hali przy ul. Posag 7 Panien 8A w Warszawie, w godz. Od 10:00 do 19.00. Kolekcja liczy 400 eksponatów i jest zbiorem unikatowych eksponatów dokumentujących dzieje fabryki traktorów i polskiej myśli technicznej. Na co dzień nie jest udostępniana.

W zbiorze zebrano cenne zabytki polskiej myśli technicznej, nawet sprzed 120 lat, w tym m.in. kilkanaście maszyn rolniczych – ciągówka, lokomobila czy ogromny zewnętrzny silnik napędowy z 1910 roku. W kolekcji znajduje się również osiem kultowych traktorów marki URSUS, przedwojenny motocykl Sokół 1000 i inne maszyny.

Zgromadzono wiele pamiątek z życia zakładów i ich pracowników - dobrze zachowane materiały filmowe, zdjęcia, gazety, historyczne tablice informacyjne z fabryki. W Ursusie produkowano pierwsze w Polsce traktory, autobusy i ciężarówki, ale prowadzono także produkcję czołgów i motocykli na potrzeby wojska. Tu powstał legendarny motocykl Sokół 1000. Produkcja ciągników w ZPC URSUS zakończyła się w 2010 roku.

Zwiedzanie z przewodnikiem o pełnych godzinach.


  bieżące aktualności     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2018, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!