Aktualności
Drugi bal karnawałowy w Ursusie
10 lutego 2018 sobota
grafika

W najbliższą sobotę, 10 lutego br., w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 382 nr przy ul. Konińskiej 2 odbędzie się drugi bal karnawałowy dla dzieci w Dzielnicy Ursus. Motywem przewodnim imprezy ponownie będzie magiczna kraina lodu. Wydarzenie potrwa w godzinach od 13:00 do 15:00. Mile widziane przebrania zarówno dzieci, jak i rodziców.

Tegoroczny bal karnawałowy, który odbył się 3 lutego br. cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczestników, dlatego postanowiliśmy zorganizować drugi bal karnawałowy w tym sezonie. Tym razem zapraszamy do dużej hali sportowej przy SP nr 382, gdzie swobodnie pomieszczą się zarówno dzieci, jak i osoby im towarzyszące.

Karnawał to czas radości i zabawy nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci, które podczas balu karnawałowego mogą wcielić się w ulubioną postać z bajki i zrealizować marzenia o byciu księżniczką, wróżką, strażakiem czy rycerzem. Dla uczestników wydarzenia zaplanowano zabawę przy muzyce, spotkanie z popularnymi bohaterami bajek, bitwę na śnieżki oraz wspólne śpiewanie z księżniczkami Elsą i Anną przebojów z bajki „Kraina Lodu”.

Nawiązanie współpracy Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej z LVI Liceum Ogólnokształcącym
6 lutego 2018 wtorek
grafika

Dnia 06.02.2018 roku w siedzibie szkoły przy ul. Dzieci Warszawy 42 odbyło się uroczyste spotkanie rozpoczynające współpracę Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej z LVI LO. Współpraca została usankcjonowana porozumieniem podpisanym przez Dziekana Wydziału Elektrycznego prof. dr hab. inż. Lecha Grzesiaka i dyrektora LVI LO im. L. Kruczkowskiego – mgr Beatę Żeromską.
Celem tej współpracy jest popularyzacja elektrotechniki wśród uczniów, zachęcanie młodzieży do podejmowania dalszej nauki na kierunkach technicznych, rozważenia studiów inżynierskich jako dalszej drogi edukacji.
Współpraca przewiduje cykl zajęć w laboratoriach na Wydziale Elektrycznym PW, wycieczki tematyczne (np. do zakładów elektrowni, instytutów energetyki itp.), omówienie zastosowań rozwiązań informatycznych (m.in. systemy sterowania pracą sieci, systemy pomiarowe zużycia energii). Szczegółowo określona tematyka pozwoli młodzieży poszerzyć zainteresowania, odkryć talenty w zakresie nauk ścisłych, ułatwi dokonywanie trafnych wyborów.
Współpraca Wydziału Elektrycznego i Stowarzyszenia Elektryków Polskich od dwóch lat była prowadzona dla młodzieży gimnazjalnej Gimnazjum nr 132, którego oddziały od 01.09.2017r. zostały włączone do LVI LO. Dzień 06.02.2018r. uroczyście rozpoczął edukację młodzieży licealnej.
Gośćmi inaugurującymi współpracę byli: zastępcy burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus Wanda Kopcińska, radna Irena Jarzębak, prof. dr hab. Jan Sroka – pracownik WE PW, doc. dr Wiesław Brociek – pracownik WE PW, członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich, mgr inż. Miłosława Bożentowicz – prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Prof. Jan Sroka wygłosił wykład inauguracyjny pt. „Ten nieznośny elektromagnetyzm”.

LVI Liceum Ogólnokształcące im. L. Kruczkowskiego w nowej odsłonie

W LVI LO im. L. Kruczkowskiego w bieżącym roku szkolnym podejmowanych jest szereg działań służących rozwojowi szkoły. Praca szkoły planowana jest w taki sposób, by liceum ogólnokształcące było miejscem wszechstronnego rozwoju. Podejmowane działania służą rozpoznawaniu zainteresowań uczniów tak by uczniowie mogli świadomie dokonywać dalszych wyborów życiowych, żeby szkoła była pomocna w dokonywaniu trafnych wyborów.
LVI LO ma już długoletnią – 74 letnią historię i w czasie upływu tych wielu lat może poszczycić się dobrze wykształconymi absolwentami, którzy chętnie wracają pamięcią do lat szkolnych. Myślę że kiedy będą czytali ten artykuł, poruszą się w ich sercach wspomnienia, zwłaszcza te, które dały Im dobrą podstawę do dalszej nauki na wielu znakomitych uczelniach.
Wiemy, że znacząca część naszego społeczeństwa jest żywo zainteresowana rozwojem szkoły, dlatego na bieżąco będziemy informować o podejmowanych inicjatywach. Dążeniem naszym jest, aby ta szkoła spełniała oczekiwania społeczne, spełniała oczekiwania uczniów naszej Dzielnicy , którzy planują wybór liceum ogólnokształcącego, a absolwentom, których w naszym środowisku jest bardzo dużo dawała radość z jej dalszego rozwoju.

Zapraszamy do galerii - Nawiązanie współpracy Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej z LVI Liceum Ogólnokształcącym

Zapytanie ofertowe j. angielski ,,Business English”
6 lutego 2018 -
13 lutego 2018
grafika

Zapraszamy do składania ofert na przeprowadzenie dodatkowych zajęć z zakresu j. angielskiego ,,Business English” dla uczniów LVI Liceum w Dzielnicy Ursus.

Szczegóły w załączonym zapytaniu:
- Zapytanie ofertowe
- Formularz oferty

Zapytanie ofertowe j. angielski – zajęcia wyrównawcze
6 lutego 2018 -
13 lutego 2018
grafika

Zapraszamy do składania ofert na przeprowadzenie dodatkowych zajęć wyrównawczych z zakresu j. angielskiego dla uczniów LVI Liceum w Dzielnicy Ursus.

Szczegóły w załączonym zapytaniu:
- Zapytanie ofertowe
- Formularz oferty

Zapytanie ofertowe matematyka – zajęcia wyrównawcze
6 lutego 2018 -
13 lutego 2018
grafika

Zapraszamy do składania ofert na przeprowadzenie dodatkowych zajęć wyrównawczych z zakresu matematyki dla uczniów LVI Liceum w Dzielnicy Ursus.

Szczegóły w załączonym zapytaniu:
- Zapytanie ofertowe
- Formularz oferty

Trwa poświąteczna zbiórka choinek
1 lutego 2018 czwartek

Lasy Miejskie Warszawa organizują zbiórkę świątecznych drzewek w doniczkach, które zostaną następnie posadzone podczas sprzyjających warunków pogodowych.

Drzewka cięte należy pozostawiać przy domowych i osiedlowych altankach śmietnikowych z których to odbierane będą w terminach odbiorów wielkogabarytowych zgodnie z harmonogramem MPO zamieszczonym na stronie http://www.czysta.um.warszawa.pl, http://www.mpo.com.pl/harmonogram-odbioru-odpadow

Zapytania ofertowe na realizację zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych dla uczniów
30 stycznia 2018 -
5 lutego 2018
grafika

Serdecznie zapraszamy do składania ofert na prowadzenie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych oraz rewalidacyjnych dla uczniów gimnazjów w ramach projektu „TIK? Tak!” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Rozwoju Województwa Mazowieckiego.

Szczegóły w załączonym zapytaniach.

Do pobrania:
Formularz oferty - zajęcia korekcyjno-kompensacyjnych
Zapytanie ofertowe na zajęcia korekcyjno-kompensacyjnych
Formularz oferty na zajęcia rewalidacyjne
Zapytanie ofertowe - zajęcia rewalidacyjne


  bieżące aktualności     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2018, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!