Aktualności
Uczniowie naszej dzielnicy prowadzili warsztaty dla nauczycieli z całej Polski
16 listopada 2017 czwartek
grafika

Dzielnica Ursus w działaniach promujących zagadnienia związane z ochroną danych osobowych wiedzie prym w Warszawie. Świadczą o tym sukcesy odnoszone przez nasze szkoły realizujące ogólnopolski Program edukacyjny „Twoje dane – twoja sprawa”. W siedmioletniej historii programu, pierwszym gimnazjum w Polsce nagrodzonym Złotym Piórem było właśnie ursuskie Gimnazjum nr 132. Ubiegłoroczna edycja dla Gimnazjum nr 132, które otrzymało dodatkowo tytuł Lidera Programu, ponownie zakończyła się sukcesem. Podejmowane działania i kolejny autorski projekt Anny Lewandowskiej ZAdane dane został nagrodzony III miejscem. Program cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. W tym roku do jego realizacji zgłosiła się rekordowa liczba szkół z całej Polski. Każdą edycję programu rozpoczyna seminarium. Drugi dzień szkolenia to warsztaty, podczas których prezentowane są konkretne projekty zrealizowane przez placówki oświatowe i nagrodzone w organizowanym przez GIODO konkursie na najlepszą inicjatywę edukacyjną.
Prowadzenie warsztatów dla nauczycieli przybyłych ze szkół z całej Polski to ogromne wyróżnienie dla koordynatora Programu. To również wyróżnienie dla całej szkolnej społeczności. O tym jaką wartość dodaną ma realizacja Programu „Twoje dane – Twoja sprawa” świadczą przede wszystkim opinie samych uczniów. Tym razem do udziału w warsztatach Anna Lewandowska, zaprosiła uczniów, którzy opowiadając o przebiegu realizacji projektu ZAdane dane przekonywali nauczycieli z całej Polski, że nauka zagadnień związanych z ochroną danych osobowych wcale nie musi być nudna. Wybór uczniów, obecnie przedstawicieli klas gimnazjalnych LVI LO nie był trudny. W grupie znaleźli się m.in. ci uczniowie, którzy w poprzednich latach, jeszcze jako uczniowie szkoły podstawowej brali udział w organizowanych o tej tematyce konkursach dzielnicowych. Wanda, Natalia, Oliwia, Ola oraz Alan i Łukasz wspierając prelekcję koordynatora wspaniale się zaprezentowali. Wystąpienie w każdej grupie warsztatowej było nagradzane gromkimi prawami, a podczas przerw nauczyciele podchodzili i gratulowali naszej młodzieży. Na uczniach spoczywała duża odpowiedzialność i ważne zadanie, z którego mimo towarzyszącego stresu wywiązali się wzorowo. Było to nowe doświadczenie dla uczniów drugiej klasy gimnazjum, które sami prelegenci ocenili jako bardzo miłe. Możemy być dumni z młodzieży uczącej się w naszej dzielnicy.

Zapraszamy do galerii: Uczniowie naszej dzielnicy prowadzili warsztaty dla nauczycieli z całej Polski

Zdobądź nowe stypendium artystyczne m.st. Warszawy
15 listopada 2017 środa
grafika

Zdobądź nowe stypendium artystyczne m.st. Warszawy - 2 miliony złotych dla twórców z dorobkiem i debiutantów

Do środy, 15 listopada zapraszamy wszystkich chętnych zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami w Warszawie do składania wniosków o przyznanie stypendium artystycznego na 2018 rok. Wyniki naboru poznamy w styczniu przyszłego roku.

Stypendia artystyczne m.st. Warszawy przyznawane są od 2009 r. osobom, które poprzez działalność w różnych obszarach twórczości przyczyniają się do upowszechniania i wzbogacania szeroko rozumianej kultury. System stypendialny pozwala realizować artystyczne projekty najbardziej obiecującym i oryginalnym twórcom niereprezentującym żadnej instytucji czy organizacji pozarządowej. Miasto Stołeczne Warszawa wsparło finansowo dotychczas 224 twórców na kwotę 4,5 miliona złotych.

- Różnorodność artystyczna i potencjał warszawskich twórców są z całą pewnością wizytówką stolicy. Stypendia artystyczne, które przyznajemy od blisko 10 lat to ważny instrument wsparcia twórców działających poza instytucjami kultury czy organizacjami pozarządowymi. Dlatego też znacząco dofinansowaliśmy budżet stypendiów artystycznych, który zwiększył się do 2 milionów złotych – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Istotna dla stypendystów zmiana to podwyższenie kwoty stypendium z dwóch i pół do czterech tysięcy złotych. W latach ubiegłych przyznawano stypendia średnio 25 osobom rocznie. W 2018 roku wsparcie otrzyma ok. 50 stypendystów.

Najważniejsze zmiany w nowej procedurze stypendialnej to nowy, czytelniejszy regulamin stypendialny określający kryteria oceny działań twórczych opisanych we wniosku o stypendium i wydłużony do 15 listopada termin składania wniosków. W nowym regulaminie uwzględniono i doprecyzowano ponadto przedmiot i charakter projektu stypendialnego z podziałem na dziedziny (film, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, taniec, teatr, sztuki wizualne, upowszechnianie kultury) oraz kategorie wnioskodawców (debiutanci lub twórcy z dorobkiem). Przy wprowadzaniu zmian w dotychczasowym systemie przyznawania stypendiów wykorzystano rekomendacje zespołu badaczy, zebrane w dokumencie „Rozwój potencjału twórczego i wsparcie twórców” oraz dotychczasowe doświadczenia stypendystów i ekspertów oceniających wnioski stypendialne.

Nowa uchwała stypendialna weszła w życie 13 października 2017 roku. Szczegółowe informacje o nowych procedurach, nowy regulamin oraz nowy wzór wniosku są dostępne na stronie kulturalna.warszawa.pl . Odpowiedzi na pytania udziela Wydział Dziedzictwa i Współpracy Zagranicznej pod nr telefonu 22 44 30 354 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej - stypendia_artystyczne@um.warszawa.pl .

Więcej na stronie http://www.kulturalna.warszawa.pl/stypendia-artystyczne.html .

Przedszkolny pokaz mody "Jesień na wybiegu"
14 listopada 2017 wtorek
grafika

We wtorek, 14 listopada w Przedszkolu 168 przy ul. Zagłoby 27 odbył się wernisaż prac plastycznych "Barwy Jesieni" oraz pokaz mody "Jesień na wybiegu" w wykonaniu najmłodszych z różnych przedszkoli w ursusie. Władze Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy reprezentował zastępca burmistrza Wiesław Krzemień, który podkreślił, że czwarta edycja wskazuje na to pokaz wpisał się już na stałe, niosąc wiele radości dzieciom oraz niezapomnianych przeżyć rodzicom i dziadkom.

Zapraszamy do galerii: Przedszkolny pokaz mody "Jesień na wybiegu"

Wręczenie stypendiów m.st. Warszawy „Sapere Auso” najzdolniejszym uczniom
14 listopada 2017 wtorek
grafika

We wtorek, 14 listopada w Centrum Nauki Kopernik odbyło się wręczenie stypendiów m.st. Warszawy „Sapere Auso” 226 uczniom z warszawskich szkół za osiągnięcia w minionym roku szkolnym. Nagrody wręczył zastępca prezydenta m.st. Warszawy Włodzimierz Paszyński.
Wśród wyróżnionych było 7 uczniów z Dzielnicy Ursus (Gimnazjum 133). Są to: Laura Bandera, Maria Domińczak, Jan Domińczak, Jakub Koryczan, Julia Ciesielska, Zuzanna Nowecka i Nina Nowicka. Gratulacje uczniom w imieniu Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy złożył zastępca burmistrza Wiesław Krzemień.

Zapraszamy do galerii: Wręczenie stypendiów m.st. Warszawy „Sapere Auso” najzdolniejszym uczniom

Gala konkursowa Warszawa w Kwiatach i Zieleni
13 listopada 2017 poniedziałek
grafika

W czwartek, 9 listopada 2017 r. odbyła się uroczysta gala 34 konkursu „Warszawa w Kwiatach i Zieleni”. Dyplomy i nagrody uczestnikom wręczyła burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska, która podkreśliła, że pasją uczestników jest to, by za pomocą kwiatów i roślin uczynić piękniejszym Ursus.

Dzięki m.in. zaangażowaniu Państwa Marianny i Jana Staszewskich (rodzeństwo) konkurs w naszej dzielnicy obecny jest już od 17 lat. W ramach dzielnicowej edycji konkursu wyróżnieni zostali: Agnieszka Wojciechowska, Irena Jarzębak, Katarzyna Wasilewska-Gusta, Anna Paluszkiewicz, Justyna Nowak-Dudek, Wioletta Lukawska-Cyganik, Jan Staszewski, Marianna Staszewska, Teresa Gronecka, Emilia Piotrowska, Ewa i Antoni Celińcy, Marian Kosel, Joanna Staszewska, Elżbieta Jastzębska, Bożena Radzka oraz Wiesława Więckowska.

Wśród gości, którzy zaszczycili galę byli: Grażyna Dworakowska - prezes Towarzystwa Przyjaciół Warszawy - pomysłodawcy konkursu, radni Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Ryszard Rogal oraz Irena Jarzębak.

Zapraszamy do galerii: Gala konkursowa Warszawa w Kwiatach i Zieleni

Święto Niepodległości w Ursusie
13 listopada 2017 poniedziałek
grafika

W sobotę, 11 listopada przy pomniku przy ul. Cierlickiej odbyły się uroczystości upamiętniające Święto Niepodległości.
W trakcie uroczystości odsłonięto nową tablicę upamiętniająca Bohaterów Mieszkańców Ursusa i okolic poległych w walce z najeźdźcami: sowieckimi i niemieckimi w latach 1939 – 1945.
Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy zastępca burmistrza Wiesław Krzemień w swoim przemówieniu podkreślił ważność obchodzonych wydarzeń słowami „…szanujmy wolność, która nie jest dana raz na zawsze…”.
Następnie odbyła się Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP przy ul. Sosnkowskiego, po której wystapił chór mieszany Cantate Deo pod kierownictwem Doroty Męckowskiej.
W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe szkół i organizacji kombatanckich oraz Radni Dzielnicy Ursus: Wiceprzewodniczący Paweł Dilis, Wanda Kopcińska, Anna Lewandowska, Irena Anna Jarzębak, Robert Faliszewski, Marianna Jaguścik, Dariusz Pastor, Stanisław Jasiński, Waldemar Humięcki, Ryszard Rogal, Dariusz Grylak, Stanisław Dratkiewicz oraz zastępcy burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik.

Zapraszamy do galerii: Święto Niepodległości w Ursusie

Możliwe utrudnienia przy składaniu wniosków w zakresie rejestracji pojazdów
13 listopada 2017 poniedziałek

W związku z uruchomieniem w dniu 13 listopada 2017 r. systemu CEPiK 2.0 (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców) w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów, od poniedziałku 13 listopada br. mogą wystąpić problemy z realizacją wniosków mieszkańców z zakresu rejestracji pojazdów przy stanowiskach do bezpośredniej obsługi.

Jednocześnie informuję, że organ rejestrujący nie ma żadnego wpływu na sprawność funkcjonowania systemu CEPiK 2.0, ponieważ system jest wprowadzany i nadzorowany centralnie przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Za utrudnienia, przepraszam i proszę o wyrozumiałość..

Dyrektor
Biura Administracji i Spraw Obywatelskich
Urzędu Miasta st. Warszawy


  bieżące aktualności     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2017, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!