Aktualności
Komunikat w sprawie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Walerego Sławka 9
19 września 2018 środa

Informujemy, że wyniki ponownego badania jakości powietrza przeprowadzone przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną są pozytywne.

Oznacza to, że wyniki drugiego pomiaru powietrza wewnętrznego potwierdzają spełnienie norm czystości powietrza. W związku z tym w dniu 20.09.2018 r. /czwartek/ zajęcia lekcyjne będą się odbywać w budynku szkoły według obowiązującego planu.

Wyniki analizy powietrza znajdują się poniżej.

Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

Do pobrania: - plik .pdf

Komunikat
14 września 2018 piątek

Szkoła Podstawowa nr 4 przy ul. Walerego Sławka 9 pozostanie nieczynna co najmniej do środy 19 września br. W najbliższy poniedziałek, tj. 17 września br. Sanepid przeprowadzi ponowne badanie powietrza w placówce. Otrzymane wyniki pierwszego badania wykazały przekroczenia dwóch na 12 badanych substancji. Obecnie trwa wietrzenie budynku szkoły.

Przypominamy. Zanieczyszczenie powietrza powstało na skutek błędu wykonawcy remontu, który do prac związanych z gruntowaniem użył preparatu przeznaczonego do użytku zewnętrznego, niezgodnego z dokumentacją inwestycji. W dniu zdarzenia, tj. 10 września br. po interwencji Inspektorów Urzędu prace remontowe zostały przerwane, a powierzchnia pokryta ww. preparatem skuta i wywieziona z terenu szkoły.

Uczniowie SP 4 odbywają zajęcia lekcyjne w najbliższych do rodzimej szkoły placówkach, tj. w SP 360 przy ul Dzieci Warszawy 42 oraz w SP 382 przy ul. Konińskiej 2. Szkoła Podstawowa nr 4 zostanie ponownie otwarta dla uczniów po otrzymaniu pozytywnych wyników badań powietrza w placówce. Wyniki powtórnego badania powinny być znane we środę, tj. 19 września br.

Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

Do pobrania: - Wyniki badań powietrza - plik.pdf

Kapsuła czasu - wiadomość dla przyszłych pokoleń
14 września 2018 piątek
grafika

Z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości, Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy zapraszają do wspólnego, radosnego świętowania. Pragniemy uczcić tą znaczącą dla wszystkich Polaków rocznicę w sposób szczególny, tworząc „Kapsułę Czasu”, w której złożymy pamiątki związane z historią i tożsamością dzielnicy oraz przesłanie dla przyszłych pokoleń.

Serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w tworzeniu „kapsuły czasu” i przekazania nam pamiątek, które chcielibyście Państwo pozostawić następnym pokoleniom. Mogą to być zdjęcia, okolicznościowe wydawnictwa, płyty, rysunki, zgromadzone na elektronicznych nośnikach.

Zostaną one złożone w pamiątkowym pojemniku i specjalnie zabezpieczone. Kapsuła zostanie uroczyście zakopana w dniu 05.10.2018 w Eko – Parku przy ul. Gierdziejewskiego.

Bliższych informacji udziela Katarzyna Świtalska – Naczelnik Wydziału Kultury dla Dzielnicy Ursus, tel. 22 443 61 43, email: kswitalska@um.warszawa.pl

Komunikat Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy
11 września 2018 wtorek

Szanowni Państwo,

W związku pojawiąjącymi się nieprawdziwymi informacjami na temat sytuacji w Szkole Podstawowej nr 4 informujemy, co następuje.

W placówce obecnie prowadzony jest remont piwnicy. W skutek prowadzonych w miniony weekend prac przy izolacji fundamentów, w budynku szkolnym pojawił się nieprzyjemny zapach.

W związku z tym, w poniedziałek 10.09.2018r. dyrektor szkoły Ewa Gereło w porozumieniu z burmistrzem odpowiedzialnym za oświatę podjęła decyzję o przeniesieniu zajęć lekcyjnych na teren zewnętrzny, do czasu wyjaśnienia sprawy.

Inspektorzy nadzoru Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy po przeprowadzeniu wizji lokalnej zażądali złożenia wyjaśnień na piśmie oraz natychmiastowego usunięcia użytego środka.

W nocy z 10 na 11 września br. wykonawca usunął większość powierzchni pokrytej ww. środkiem. Prace zostaną zakończone w dniu dzisiejszym, a powstały gruz zostanie do końca dnia wywieziony z terenu szkoły i poddany ekspertyzie.

W poniedziałek, w trakcie zdarzenia, na miejscu przez cały dzień obecna była pielęgniarka szkolna. Nie stwierdzono ani jednego przypadku złego samopoczucia wśród uczniów, nauczycieli, ani pracowników szkoły.

Wykonawca, który został objęty szczególnym nadzorem zapewnia, że podobna sytuacja nie powtórzy się w przyszłości.

Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

Utrudnienia w związku z Paradą Niepodległości
20 września 2018 czwartek

Organizatorzy Parady „Ursus dla Niepodległej” uprzejmie informują, że w sobotę, 22 września 2018 roku w godzinach 10:00 – 13:00 nastąpią utrudnienia w komunikacji samochodowej i autobusowej w obrębie ulic: Wojciechowskiego, Keniga, Orłów Piastowskich, Rakuszanki, Jagiełły, Warszawskiej.

W związku z przemarszem kolumny Parady Niepodległościowej wyżej wymienione ulice wraz z ulicami dojazdowymi będą sukcesywnie zamykane dla ruchu samochodowego.

Organizatorzy Parady przepraszają wszystkich mieszkańców dzielnicy Ursus i deklarują, że uczynią wszystko, aby utrudnienia były jak najkrótsze.

I Młodzieżowe Mistrzostwa Warszawy w Pierwszej Pomocy „Wycie Syren”
19 września 2018 środa
grafika

W poniedziałek, 15 października 2018 terenie Miejskich Zakładów Autobusowych przy ul. Włościańskiej oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej przy ul. Słowackiego odbędą się I Młodzieżowe Mistrzostwa Warszawy w Pierwszej Pomocy „Wycie Syren”.

Przed zespołami będzie do wykonania 10 zadań wymagających zarówno wiedzy z pierwszej pomocy przedmedycznej, pożarnictwa oraz sprawności fizycznej i odwagi do działania. Celem zawodów jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności warszawskiej młodzieży z zakresu podstawy programowej przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że udział ww. zawodach pozwoli wzbudzić w nich pozytywną rywalizację do dalszego pogłębiania wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i nie tylko. Czekamy na zespoły 5 osobowe z warszawskich szkół, instytucji oraz organizacji związanych z ratownictwem.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 4 października na adres: mistrzostwa@anikar.pl, Kartę zgłoszeniową i regulamin zawodów znaleźć można na stronie FB Mistrzostw: facebook.com/WycieSyren .

Szczegóły w załączeniu - plik .pdf

Autobusy na Lazurowej
19 września 2018 środa
grafika

Nowe połączenie między Włochami, Ursusem i Bemowem zostanie uruchomione od 1 października. Dzielnice połączy linia 220. Aleją 4 Czerwca 1989 r. pojadą autobusy linii 220, które będą jeździły pomiędzy pętlą Nowe Bemowo a P+R al. Krakowska. Rozkład jazdy w godzinach szczytu umożliwi pasażerom przesiadkę do pociągów Warszawskiej Kolei Dojazdowej na przystanku WKD Opacz.

Oto dokładna trasa linii 220: P+R AL. KRAKOWSKA – al. Krakowska – Szyszkowa – Środkowa – Ryżowa – WKD Opacz – Ryżowa – A. Prystora – Skoroszewska – Dzieci Warszawy – Poczty Gdańskiej – al. 4 Czerwca 1989 roku – Lazurowa – gen. W. Urbanowicza – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO

Autobusy będą jeździły, co 15 minut w godzinach szczytu i co 20 minut poza godzinami szczytu i w weekendy.

Więcej informacji na stronie - http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=2240&c=100&l=1  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2018, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!