Aktualności
Dzień Dziecka w Ursusie
27 maja 2017 sobota
grafika

Moc atrakcji czeka na najmłodszych )ale nie tylko) w czwartek 1 czerwca, kiedy to z okazji Dnia Dziecka w Parku Hassów przy ul. Wojciechowskiego odbędzie się piknik „Ani chwili na nudę” z udziałem m.in. aktora Roberta Rozmusa.

W programie m.in.:
- dmuchane zamki,
- punkty animacyjne i plastyczne
- konkursy z nagrodami
- stoiska z zabawami podwórkowymi oraz z grami RPG

Na imprezę zapraszają przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski oraz burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska.

Szczegóły na plakacie. Wstęp wolny.

Przed nami Disco Ursus 2017
22 maja 2017 poniedziałek
grafika

Przed nami kolejna impreza w rytmach Disco. Tym razem w sobotę, 3 czerwca w parku Czechowickim, wystąpią znani i lubiani wykonawcy tacy jak BOYS, Renata Dąbkowska i Zespół Dystans, Zespół Muzyczny DEFIS oraz Playboys. Początek koncertu o godz. 17.00

Na imprezę zapraszają przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski oraz burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska.

Szczegóły na plakacie. Wstęp wolny

Zmiany dotyczące adresów mailowych Radnych urzędu
22 marca 2017 środa

Wydział Informatyki dla Dzielnicy Ursus informuje, że z dniem dzisiejszym doszło do zmiany adresów email radnych naszej dzielnicy. Do zapoznania się z nowymi adresami zapraszamy pod link - www.ursus.warszawa.pl/radni/2014-2018

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II
29 maja 2017 poniedziałek
grafika

W tym roku już po raz 13. warszawscy uczniowie i studenci mogą się ubiegać o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

Ten największy samorządowy program stypendialny w Polsce skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów uczących się w Warszawie.
O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół, jeśli:
- dobrze się uczą,
- osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne,
- miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 1100 zł.

Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie.

Kandydat, który chce otrzymać stypendium, musi wypełnić wniosek dostępny na stronie formularze.centrumjp2.pl. Wydrukowany i podpisany wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć osobiście lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty w Centrum Myśli Jana Pawła II, przy ul. Foksal 11.

Termin składania wniosków dla uczniów mija 31 lipca 2017 r.

Szczegółowe informacje: centrumjp2.pl/stypendia
Kontakt w sprawie stypendiów:stypendia@centrumjp.pl

Piknik Rodziny
27 maja 2017 sobota
grafika

Piknik rodzinny z koncertem zespołu Pro Familia oraz jubileusz 5-lecia Klubu Integracji Sąsiedzko – Rodzinnej Przymierza Rodzin odbył się w 27 maja br. w Parku Achera. Wydarzenie z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników, organizatorzy zapewniają wile atrakcji, konkursów i zajęć dla całych rodzin. Piknik daje możliwość poznania osób z sąsiedztwa i nawiązania z nimi relacji, tym samym doskonale wpisuje się w idee Europejskiego Dnia Sąsiada. W wydarzeniu wzięli udział burmistrz Urszula Kierzkowska oraz zastępca Wiesław Krzemień.

Zapraszamy do galerii - Piknik Rodziny

Finał akcji „Spełniamy marzenie”
28 maja 2017 niedziela
grafika

W Amfiteatrze w Parku Górczewska odbył się finał akcji „Spełniamy marzenie”, gdzie upominki m.in. w postaci zestawów złożonych klocków i gier wręczyli burmistrzowie 11 warszawskich dzielnic, wśród których była burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska.

Chciałabym by wszystkie marzenia dzieci się spełniły, bo są naprawdę piękne. Mam nadzieję, że prezenty, które otrzymały sprawia im wiele radości, co było widać już na scenie patrząc na uśmiechy najmłodszych – powiedziała po uroczystości burmistrz Dzielnicy Ursus Urszula Kierzkowska

Na zakończenie imprezy wystąpił Czadoman, wzbudzając zachwyt najmłodszych, którzy wraz z piosenkarzem śpiewali wspólnie jego hit „Ruda tańczy jak szalona”.

Zapraszamy do galerii - Finał akcji „Spełniamy marzenie”

Piknik Integracyjny
27 maja 2017 sobota
grafika

XIII edycja Dzielnicowego Pikniku Integracyjnego odbyła się 27 maja br. na terenie Zespołu Szkół nr 80 przy ul. Orłów Piastowskich. Na uczestników imprezy, w którego organizację zaangażowali się także uczniowie, rodzice oraz nauczyciele czekało wiele atrakcji - występy na scenie, dmuchane zjeżdżalnie, kucyki i wiele innych. Podczas pikniku rozegrano turnieje sportowe, m.in. piłkarski i piłki siatkowej. Medale zwycięzcom i uczestnikom wręczyła burmistrz Urszula Kierzkowska, radna Jolanta Dąbek oraz gospodarz imprezy, dyrektor szkoły Magdalena Grabska.

Zapraszamy do galerii - Piknik Integracyjny  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2017, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!