Aktualności
Modernizacja linii kolejowej na odcinku W-wa Włochy - Grodzisk Mazowiecki
28 sierpnia 2017 poniedziałek
grafika

od 3 września 2017 r. remont linii 447 na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki wejdzie w najtrudniejszą fazę. Przez okres ok. 12 miesięcy na skutek prac modernizacyjnych tej linii prowadzonych przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., na odcinku Warszawa Włochy – Milanówek wszystkie stacje i przystanki osobowe będą nieczynne.

- Pociągi SKM linii S1 w dni powszednie kursować będą do stacji Warszawa Służewiec (w weekendy i święta tylko do stacji Warszawa Zachodnia)
- Pociągi KM na linii R1 (kierunek Grodzisk Maz., Żyrardów, Skierniewice) kursować będą z pominięciem wszystkich przystanków pośrednich na odcinku Warszawa Zachodnia – Grodzisk Maz.
- Pociągi KM na linii R3 (kierunek Sochaczew, Łowicz) kursować będą z pominięciem przystanku Warszawa Włochy. W związku z remontem ruch pociągów na odcinku Warszawa Włochy – Warszawa Gołąbki odbywał się będzie wahadłowo po jednym czynnym torze. Wybrane kursy omijają również przystanki Warszawa Ursus Północny i Warszawa Gołąbki.
- W czasie prac modernizacyjnych komunikacja zapewniona zostanie przez miejskie i podmiejskie linie autobusowe ZTM (m.in. ZP i 717) oraz linie Kolejowej Komunikacji Zastępczej (ZG, ZB/ZBA, ZM) organizowanej przez Koleje Mazowieckie.

Przesiadanie na pociągi kursujące linią średnicową oraz na autobusy w kierunku centrum Warszawy - Dworzec Zachodni oraz PKP WKD Al. Jerozolimskie

Linie autobusowe ZTM i KM stanowiące szkielet zastępczej komunikacji autobusowej:

- ZG – Dw. Zachodni – Grodzisk Maz. przez wszystkie stacje wyłączone z obsługi,
- ZM – Milanówek – Grodzisk Maz. linia dowożąca w szczycie do/z pociągów kursujących między Grodziskiem Maz. i Warszawą,
- ZB – Dw. Zachodni – Pruszków – Brwinów, wybrane kursy w dni robocze w godzinach popołudniowych jako linia ZBA tylko w kierunku Brwinowa, z pominięciem Pruszkowa,
- ZP – Dw. Zachodni – Pruszków, linia ZTM o charakterze przyspieszonym,

Linie ZTM ze wzmocnioną obsługą na terenie Piastowa, Ursusa i Włoch:
717 (wzrost częstotliwości), 517, 127, 178, 191, 716

Linie ZG, ZB/ZBA i ZM – obowiązuje taryfa biletowa Kolei Mazowieckich

Komunikacja alternatywna w pobliżu przystanków kolejowych:

- Warszawa Włochy: 127, 178, 191, 716, 194, ZG, KM (R3 – W-wa Ursus Północny)
- Warszawa Ursus: 517, 178, 191, 716, 194, 187, ZG, KM (R3 – W-wa Ursus Północny)
- Warszawa Ursus Niedźwiadek: 517, 187, 716, 194, ZG, KM (R3 – W-wa Gołąbki)
- Piastów: 717, 716, ZG
- Pruszków: ZP, ZG, ZB, WKD
- Brwinów: ZB (ZBA), ZG
- Milanówek: ZG, ZM, WKD
- Grodzisk Maz.: KM (RE1), ZG, WKD

Od 3 września 2017 r. do odwołania obowiązują następujące, specjalne zasady honorowania biletów ZTM i KM:

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów) są honorowane:

- w pociągach KM wszystkich linii na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia (z wyjątkiem pociągu „Słoneczny” i innych o charakterze komercyjnym);
- w pociągach KM linii R8 i RL na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Służewiec;
- w pociągach KM linii R3 na odcinku Warszawa Wschodnia – Ożarów Mazowiecki (dalej do stacji Płochocin obowiązuje standardowy zakres honorowania biletów ZTM w ramach „Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD” , tj. od dobowego „wzwyż”);
- w pociągach RE1 KM linii skierniewickiej na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Ursus Niedźwiadek (uwaga: pociągi jadą bez postoju na tej stacji i wymagane jest posiadanie odpowiedniego biletu KM na odcinek pomiędzy stacją Warszawa Ursus Niedźwiadek i stacją docelową/początkową);
- w autobusach linii ZB i ZG, z uwzględnieniem stref biletowych (przystanek graniczny II strefy biletowej ZTM i strefy biletowej KM: Pruszków Os. Staszica, dla linii kursów oznaczonych ZBA: Łopuszańska).

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 15.09. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety KM (do odpowiednich stacji, a także w relacjach przez wyłączony odcinek lub sieciowe) są ważne w pociągach SKM linii S1, S2 i S3 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Służewiec (S1) / Warszawa Lotnisko Chopina (S2 i S3); autobusach:

- linii ZP, 717, 716, 191, 194, 207 na całej trasie; - linii 127 na odcinku Centrum – Nowe Włochy; - linii 129 na odcinku Ciepłownia Wola – PKP Ursus; - linii 177 na odcinku Żywiecka – Ursus Ratusz; - linii 178 na odcinku Rondo Zesłańców Syberyjskich – PKP Ursus; - linii 187 na odcinku Wawelska – Ursus Niedźwiadek; - linii 189 na odcinku Ciepłownia Wola – Łopuszańska; - linii 197 na odcinku Cm. Wolski – Ursus Niedźwiadek; - linii 306 na odcinku PKP WKD Al. Jerozolimskie – Ursus Ratusz; - linii 401 na odcinku Łopuszańska – Ursus Niedźwiadek; - linii 517 na odcinku Kijowska – Ursus Niedźwiadek; - linii 713 na odcinku Cm. Wolski – Ożarów Mazowiecki 3 Maja; - linii N35 na odcinku Centrum – Ursus Niedźwiadek; - linii N85 na odcinku Centrum – Pruszków Os. Staszica; - linii N01 na odcinku Ciepłownia Wola – Rondo Zesłańców Syberyjskich.

Szczegółowe informacje oraz aktualne rozkłady jazdy dostępne na www.ztm.waw.pl oraz www.mazowieckie.com.pl

Zapytania ofertowe dotyczące prowadzenia zajęć metodą edukacyjną WebQuest w projekcie „TIK? Tak!”
22 września 2017 -
28 września 2017
grafika

Zapraszamy do składania ofert na przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych z gimnazjalistami realizowanych metodą edukacyjną WebQuest w ramach projektu „TIK? Tak!” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Rozwoju Województwa Mazowieckiego.
Szczegóły w załączonym zapytaniu.

Zapytanie ofertowe
Formularz oferty

Zapytania ofertowe dotyczące wsparcia psychologicznego w projekcie „TIK? Tak!”
21 września 2017 -
27 września 2017
grafika

Zapraszamy do składania ofert na prowadzenie grup wsparcia dla rodziców uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz ofert na prowadzenie treningów motywacji z uczniami w ramach projektu „TIK? Tak!” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Rozwoju Województwa Mazowieckiego.
Szczegóły w załączonych zapytaniach:

- Zapytanie ofertowe - Grupy wsparcia
- Formularz oferty - Grupy wsparcia
- Zapytanie ofertowe - Treningi motywacji
- Formularz oferty - Treningi motywacji

Festiwal Oświatowy Przedszkoli i Szkół z Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy
30 września 2017 sobota
grafika

Festiwal odbędzie się 30 września br. w Parku Czechowickim. Początek wydarzenia o godzinie 11:00. W tym roku dzielnicowa zabawa przebiega pod hasłem „Ursus – lubię, znam i wiem”.
Przedszkolaki i uczniowie Ursusowskich szkół będą mogli zaprezentować swoją placówkę oraz pokazać w jaki sposób widzą Dzielnicę, w której się uczą i mieszkają.
W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli. Nie zabraknie atrakcji sportowych, a na scenie pojawią się utalentowani uczniowie ze swoimi występami.

XXVII Dni Seniora w Ursusie
20 września 2017 środa
grafika

Przypadający na początku października Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, to wspaniała okazja by w dzielnicy Ursus zainaugurować XXVI Dni Seniora. Rozpoczną się one 3 października w Domu Kultury „Miś” prelekcją „Podróże marzeń – Szanghaj” i potrwają, aż do 28 października, kiedy to cały cykl imprez zakończy zabawa taneczna „ Żółty jesienny liść …” w DK „Miś”.

Dni Seniora w Ursusie to wydarzenie przedstawiające Dzielnicę Ursus jako miejsce przyjazne seniorom, poprzez bardzo bogatą ofertę skierowana do tej grupy wiekowej. W trakcie obchodów „Dni Seniora” będzie można m.in. obejrzeć prelekcję „podróże marzeń – Szanghaj”, posłuchać koncertu „powróćmy jak za dawnych lat”, wziąć udział w zabawie tanecznej oraz obejrzeć występ kabaretu „Pól serio”.

Szczegółowy program obchodów dostępny w pliku PDF .

Na wydarzenia zapraszają: zastępca przewodniczącego Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Paweł Dilis ora burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska.

Patronat nad wydarzeniem objęli Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, a także Rada Seniorów Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Organizatorami cyklu imprez są: Ośrodek Kultury „Arsus” (tel. 22 478 34 54), Klub Seniora „Wesoła Chata”, DK „Miś”, Klub Seniora „Ursus” oraz Klub Seniora „Promyk” SERiI Ursus.

Dzień otwarty Miasteczka Ruchu Drogowego
23 września 2017 sobota
grafika

W sobotę, 23 września (w godzinach 9.30-14.30) w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczne dziecko na drodze”, zapraszamy najmłodszych mieszkańców Ursusa wraz z rodzicami do Miasteczka Ruchu Drogowego, zlokalizowanego na terenie Szkoły Podstawowej Nr 14 przy ul. gen. K. Sosnkowskiego 10.

Zajęcia obejmować będą:
- doskonalenie jazdy na rowerze,
- instruktaż i zasady poruszania się po drogach publicznych dla kierujących rowerami,
- złożenie egzaminu uprawniającego do otrzymania karty rowerowej (dotyczy uczniów szkół podstawowych, którzy ukończyli 10 lat).

Ponadto dla dorosłych odbędzie się prezentacja firmy Pirelli: „Opona – jedyny element łączący auto z podłożem. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich dzieci i swoje”.

Dla uczestników przewidziane są upominki!

Oddychaj Warszawo
18 września 2017 -
31 grudnia 2017
grafika

Bądź świadomy występujących źródeł zanieczyszczeń powietrza i zagrożeń z nich wynikających dla zdrowia nas wszystkich - zmieniajmy wspólnie powietrze w Warszawie na czystsze i zdrowsze.

Od lutego br. trwa druga odsłona kampanii informacyjno-edukacyjnej #OddychajWarszawo mająca na celu zaktywizowanie Warszawiaków do działania na rzecz czystego powietrza.

Co głównie zanieczyszcza powietrze w Warszawie?
- Samochody,
- Spalanie węgla niskiej jakości oraz odpadów i śmieci w kotłach i piecach.

Jak Warszawa dba o powietrze?
- Inwestujemy w rozwój transportu publicznego,
- Rozwijamy infrastrukturę rowerową,
- Dbamy o zieleń,
- Dotujemy energię odnawialną i usuwanie azbestu,
- Rozwijamy sieć ciepłowniczą,
- Interweniujemy.

Jak razem możemy zadbać o czyste powietrze?
- Zostaw samochód na parkingu i skorzystaj z transportu publicznego,
- Wymień stary piec węglowy na nowy, zasilany gazem,
- Podłącz dom do sieci ciepłowniczej,
- Nie spalaj śmieci, plastiku, mebli, opon i gazet,
- Oszczędzaj energię. Ociepl swój dom.

UWAGA: Możesz ubiegać się o zwrot do 75% kosztów wymiany nie ekologicznych źródeł ciepła.

Dowiedz się więcej: http://bit.ly/OddychajWarszawo-dotacje W razie pytań można kontaktować się bezpośrednio z Biurem Ochrony Środowiska (22 443 25 73, 22 443 25 75, 22 443 25 76) lub zadzwonić do Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115.
Działajmy razem dla czystego powietrza!  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2017, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!