Aktualności
Obchody Wydarzeń Czerwca’76 w Ursusie
23 czerwca 2017 piątek
grafika

Pod koniec czerwca 1976 roku przez kraj przetoczyła się fala protestów przeciw zapowiedzianym, drastycznym podwyżkom cen m.in. żywności. W Ursusie, Radomiu i Płocku wydarzenia przybrały masowy charakter. Za udział w strajkach robotników spotkały liczne represje ze strony władz komunistycznych. Uroczystości upamiętniające 41 rocznicę strajków w Ursusie odbędą się w najbliższą niedzielę, 25 czerwca br. przy pomniku Czerwca’76 na pl. Czerwca 1976 roku numer 1. Początek wydarzenia o godzinie 12:30.

Obchody rozpocznie o 12.30 msza św. w Kościele Józefa Oblubieńca NMP przy ul. Sosnkowskiego 34 z udziałem Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Po mszy nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych oraz uczestników uroczystości pod pomnik przy Placu Czerwca 1976 roku numer 1, gdzie odbędzie się uroczystość w asyście honorowej Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego oraz oprawie artystycznej Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. O godzinie 17:00 w Ośrodku Kultury „Arsus” przy ul. Traktorzystów 14 odbędzie się koncert okolicznościowy Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Zapraszają Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska, Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność w Ursusie oraz NSZZ Solidarność Region Mazowsze

UWAGA. Od 14 do 30 czerwca br. głosujemy na projekty budżetu partycypacyjnego
14 czerwca 2017 środa
grafika

W dzielnicy Ursus głosujemy wybierając projekty w jednym z dwóch obszarów:
w obszarze Ursus Północny z listy 20 projektów
i w obszarze Ursus Południowy z listy 32 projektów.
W skali Warszawy mieszkańcy wybierają spośród 1807 projektów, do wyboru we wszystkich dzielnicach i obszarach.
W jaki sposób głosujemy?
- przez internet: na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl – aby zagłosować musisz mieć dostęp do adresu e-mail. Na podany przez Ciebie adres e-mail przyjdzie link aktywacyjny, który umożliwi głosowanie. Z każdego adresu e-mail mogą oddać głos, w indywidualnym trybie, trzy osoby.
- papierowo: wypełniając kartę do głosowania. Przyjdź do wyznaczonego punktu głosowania, otrzymasz tam kartę do głosowania. Przed oddaniem wypełnionej karty konieczne będzie okazanie ważnego dokumentu tożsamości. Nie ma możliwości przyniesienia karty w imieniu innej osoby.
Uwaga. Komplet informacji w linku: Informator głosowania w Budżecie Partycypacyjnym Ursus.
Punkty do głosowania w Ursusie
Na terenie Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy wyznaczone zostały następujące punkty do głosowania:
1. Punkty stałe:
1) Urząd Dzielnicy Ursus – Wydział Obsługi Mieszkańców, pl. Czerwca 1976 r. nr 1 w dniach 14–30 czerwca 2017 r., w dni robocze, w godz. 8:00-16:00.
2) „ACHERÓWKA”, ul. Walerego Sławka 2 (parter)
w dniach 14–30 czerwca 2017 r. w dni robocze, w godz. 15:00-18:00.
2. Punkt czasowy: w namiocie wystawionym przez Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy na terenie Parku Czechowickiego, podczas wydarzenia: DNI URSUSA 2017, w dniu 17 czerwca 2017 r., w godz. 15:00-19:00.
Pamiętaj, że możesz głosować tylko raz i tylko w jednym obszarze, w jednej dzielnicy.
Wyniki głosowania
Wyniki ogłosimy do 14 lipca 2017.
Masz pytania?
Jeśli masz wątpliwości i pytania, napisz na adres: twojbudzet@um.warszawa.pl

Do pobrania: Informator głosowania w Budżecie Partycypacyjnym.

Lato w Mieście 2017
23 maja 2017 -
31 sierpnia 2017
grafika

Wolny czas podczas wakacji (26.06.2017 – 31.08.2017r.) dzieci i młodzież mogą spędzić na różnych zajęciach w czterech szkołach podstawowych na terenie dzielnicy Ursus. Wakacyjne placówki edukacyjne funkcjonują od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 17:00 lub w godzinach dostosowanych do potrzeb środowiskowych. Warunki uczestniczenia ucznia w WPE to: posiadanie legitymacji szkolnej z warszawskiej szkoły lub stałe zamieszkanie (zameldowanie) w Warszawie, złożenie Karty Uczestnika, uiszczenie opłaty za wyżywienie w wysokości 7 zł dziennie – ciepły posiłek. Z opłat za posiłki zwolnione są dzieci korzystające z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków w ciągu roku szkolnego na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej, na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły. Program w wakacyjnych placówkach edukacyjnych opracowywany jest indywidualnie w każdej jednostce. W akcji Lato w Mieście uczestniczą także domy kultury, biblioteki, pływalnie ora świetlice: „Stokrotka”, „Klub u Edmunda”.

Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież. Wszystkie zajęcia prowadzone w ramach programu są bezpłatne. Zapisy w szkołach.

Do pobrania program Lata w mieśice 2017 - plik .xls

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Ursusie
23 czerwca 2017 piątek
grafika

W piątek, 23 czerwca w Szkole Podstawowej nr 14 im. Bohaterów Warszawy przy ul. K. Sosnkowskiego 10 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 dla klas IV-VI. Były podziękowania, dyplomy i kwiaty dla nauczycieli.

Gratuluje wszystkim uczniom promocji do następnej klasy. Ten rok był szczególnie trudny dla nauczycieli ze względu na reformę szkolnictwa. To m.in. dzięki Państwa zaangażowaniu Dzielnica Ursus przygotowana jest do reformy szkolnictwa, która ruszy 1 września. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzę by wakacje były radosne oraz bezpieczne – powiedziała podczas uroczystości Burmistrz Urszula Kierzkowska.

Podobne apele na koniec roku szkolnego odbyły się w innych placówkach oświatowych znajdujących się na terenie Ursusa. Zastępca burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień wraz z radną Dzielnicy Ursus Wanda Kopcińską uczestniczył w zakończeniu roku szkolnego w Gimnazjum 132, w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. W. Sławka, w filii SP nr 4 przy ul. Konińskiej, w Szkole Podstawowej nr 14 z oddziałami integracyjnymi przy ul. K. Sosnkowskiego 10 (klasy III) oraz w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Keniga 20 (klasy III).

W trakcie uroczystości w tej ostatniej placówce Zastępca burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień, obok życzeń spokojnych i pogodnych wakacji, przypomniał, że uczniowie ursuskich szkół odnoszą wiele sukcesów w konkursach i olimpiadach – Widać to potem w wynikach egzaminów gimnazjalnych, gdzie w tym roku uczniowie z Ursusa zdali najlepiej w Warszawie sprawdzian z języka niemieckiego w trybie rozszerzonym – dodał.

Natomiast Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus Kazimierz Sternik wziął udział w zakończeniu roku szkolnego w następujących placówkach: Gimnazjum nr 131 (klasy I-II) i filii Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Konińskiej. W trakcie uroczystości w filii SP nr 4 zastępca burmistrza Dzielnicy Ursus Kazimierz Sternik przypomniał, że w tej placówce spotykamy się po raz ostatni, gdyż w nowym roku szkolnym będzie to już Szkoła Podstawowa nr 382.

Zapraszamy do galerii: http://ursus.warszawa.pl/index.php?dzial=galeria

Podpisano umowę na budowę nowego przedszkola w Ursusie
22 czerwca 2017 czwartek
grafika

Nowa placówka oświatowa powstanie przy ul. Hennela, na terenach pofabrycznych dzielnicy. W dniu 22 czerwca br. w Urzędzie Dzielnicy Ursus została podpisana umowa na realizację budowy.

Zgodnie z porozumieniem przedszkole ma być gotowe do 2019 roku. Wartość inwestycji to ponad 6,5 mln zł. Ze strony inwestora umowę podpisała burmistrz Urszula Kierzkowska i zastępca burmistrza Wiesław Krzemień. Wykonawcę reprezentował Maciej Zarzecki - Członek Zarządu firmy ASKO S.A.

„Z ogromną determinacją staraliśmy się o środki na budowę placówki oświatowej w tym rejonie. To obszar pofabryczny, który potrzebuje rozbudowy infrastruktury miejskiej. W najbliższych latach wybudujemy na tym obszarze także szkołę podstawową dla blisko 1000 uczniów i park ” – Urszula Kierzkowska burmistrz dzielnicy Ursus.

Przedszkole pomieści 6 oddziałów; miejsce znajdzie w nim 150 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Budynek będzie miał dwie kondygnacje. Dla każdego oddziału zaplanowane jest zestaw pomieszczeń składający się z sali zajęć o powierzchni 70 mkw. z kącikiem zabaw - labiryntem, łazienki, magazynku na pościel, leżaki i materiały edukacyjne oraz pomieszczenia porządkowego ze zlewem. Placówka zostanie wyposażoną w salę gimnastyczną o powierzchni 60 mkw. z możliwością rozszerzenia, salę zajęć integracji sensorycznej o powierzchni 35 mkw., szatnię, poczekalnie dla rodziców z dostępem do toalety, część administracyjną i pedagogiczną – pokój logopedy, psychologa, nauczycielski. Na terenie budynku powstanie blok żywienia z możliwością przygotowywania posiłków na miejscu oraz zaplecze magazynowe i socjalne. Na terenie zewnętrznym obiektu powstaną trzy wydzielone place zabaw, osobne dla każdej grupy wiekowej, tarasy na parterze przylegające do sal zajęć oraz parking.

Uhonorowano jubileusze małżeńskie
21 czerwca 2017 środa
grafika

W Urzędzie Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy odbyła się podniosła uroczystość w trakcie której pięć par małżeńskich obchodziło jubileusze małżeńskie. Dostojni jubilaci Państwo: Mirosława i Franciszek Kiersnowscy, Krystyna i Stanisław Boguscy, Alicja i Bolesław Talarek, Anna i Jan Pąśko oraz Maria i Bartłomiej Witan otrzymali okolicznościowe statuetki.

Życzenia dostojnym gościom złożyli burmistrz Urszula Kierzkowska i zastępcy burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik. Spotkanie uświetnił koncert w wykonaniu uczennic i uczniów Szkoły Podstawowej nr 11, pod kierownictwem Anny Kałużnej.

Zapraszamy do galerii - http://ursus.warszawa.pl/index.php?dzial=galeria&rok=2017&gal=Uhonorowano%20jubileusze%20malzenskie

Warsztaty ekologiczne dla przedszkolaków
11 czerwca 2017 -
2 lipca 2017
grafika

Fundacja CultureLab, prowadząca portal TupTupTup.org.pl wytypowała przedszkola z URSUSA do przeprowadzenia bezpłatnych warsztatów ekologicznych. Za pomocą bajki, quizów, gier i zabaw tematycznych dziecko będzie mogło zdobyć wiedzę na temat ochrony środowiska oraz nowych standardów segregacji śmieci.

Co trzeba zrobić, żeby w przedszkolu odbyły się bezpłatne warsztaty?
Wyślij mail z tytułem Koszo-mrówka koszykówka na adres tuptuptup@culturelab.pl a w treści maila napisz "ODDAJĘ SWÓJ GŁOS". Od dziś do 2 lipca (10 dni) na twój adres e-mail wysyłany będzie mail z linkiem potwierdzającym chęć zagłosowania na projekt z Ursusa.
Od dziś do 2 lipca, codziennie, możesz oddać jeden głos.

Wszystkie oddane głosy sumują się codziennie. Spośród 20 projektów zamieszczonych na stronie postronienatury.pl, tylko 10, które otrzyma najwięcej głosów, dostanie wsparcie finansowe Żywca Zdrój. Projekt dla dzieci z Ursusa konkuruje z 20 projektami z innych części Polski. Żeby wygrać potrzebne jest wsparcie rodziców, rodzeństwa i dziadków.
Każdego dnia,Twój głos się liczy.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2017, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!