Aktualności
Dzień Pracownika Socjalnego
21 listopada 2017 wtorek
grafika

W dniu Dnia Pracownika Socjalnego, przypadającego 21 listopada, w „Acherówce” odbyła się uroczystość w której udział wzięli m.in. radne Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Marianna Jaguścik, Wanda Kopcińska oraz zastępca burmistrza Kazimierz Sternik.

Zastępca burmistrza Kazimierz Sternik podkreślił, że należy docenić trud i zaangażowanie pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Ursusie. Jednocześnie życzył wszystkim pracownikom by tak jak do tej pory byli po stronie ludzi, którzy nie zawsze sobie radzą w codziennym życiu.

Spotkanie otwarcia V edycji bp w Ursusie
21 listopada 2017 wtorek
grafika

W czwartek 30 listopada o godzinie 18:00 w całej Warszawie odbędą się oficjalne Spotkania otwarcia: startuje piąta edycja budżetu partycypacyjnego(!)
W Ursusie zapraszamy do Domu Kultury „Kolorowa”, ul. gen. K. Sosnkowskiego 16, sala nr 133 (I piętro). Na spotkaniu - z udziałem przedstawiciela Zarządu Dzielnicy, w obecności dzielnicowego Zespołu ds. bp2019, z udziałem wielu autorów projektów bp i aktywnych mieszkańców - przedstawimy zasady nowej edycji budżetu partycypacyjnego; omówimy i przedyskutujemy plany oraz zadania inwestycyjne dzielnicy na najbliższe lata; podsumujemy stan realizacji projektów z ostatnich edycji bp; omówimy i przedyskutujemy jak napisać aby skutecznie zgłosić nowe projekty, zgodnie z obowiązującym regulaminem.
Przypominamy: w tej edycji zgłaszanie projektów już od 1 grudnia 2017 r. do 22 stycznia 2018 r.

Nowa Uchwała Zarządu Dzielnicy w sprawie bp2019
15 listopada 2017 środa
grafika

W środę 15 listopada br. Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy podjął Uchwałę nr 1146/2017 w sprawie określenia kwoty przeznaczonej na realizację budżetu partycypacyjnego oraz zasad przeprowadzania budżetu partycypacyjnego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy na rok 2019. Zarząd Dzielnicy przeznaczył na realizację bp2019 środki finansowe w wysokości 1 700 000 zł, wprowadził podział Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy na dwa obszary terytorialne: Ursus Północny i Ursus Południowy z równym podziałem kwoty ogólnej w wysokości 850 000 zł. Zgłoszone projekty powinny być zlokalizowane na nieruchomościach, do których m.st. Warszawy posiada tytuł prawny do dysponowania i znajdować się na terenie Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Uwaga: ustalony został górny limit wartości jednego projektu w każdym obszarze w wysokości 500 000 zł. Jednocześnie Zarząd Dzielnicy ustalił nowe definicje ogólnodostępności projektów, dla projektów inwestycyjnych i pozainwestycyjnych, a także ustalił Regulamin prac Zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego dla Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.
Pełny tekst Uchwały nr 1146/2017 z załącznikami do pobrania - plik PDF

Świąteczna niespodzianka dla Seniorów!
13 listopada 2017 poniedziałek
grafika

Powoli zbliżamy się do magicznego czasu Świąt Bożego Narodzenia…Nucąc kolędy i pastorałki chcemy wprowadzić warszawiaków w ten wyjątkowy nastrój. Dla wszystkich Seniorów przygotowaliśmy przedświąteczną niespodziankę!

Już 20 listopada od godz. 10.00. do 15:00 lub do wyczerpania biletów.

Bezpłatne bilety, na to wyjątkowe wydarzenie, będzie można otrzymać 20 listopada od godz. 10:00 do godz. 15:00 lub do wyczerpania biletów, na stoisku organizatora (Uwaga! Organizatorem jest Miasto st. Warszawa, a nie Teatr Dramatyczny – prosimy nie dzwonić do teatru w sprawie biletów) w holu wejściowym Teatru Dramatycznego pl. Defilad 1.

Liczba miejsc jest ograniczona! Jedna osoba może odebrać 2 jednoosobowe bilety.

Więcej informacji pod numerem tel. 22 44 33 207, 22 44 33 182 w godz. 9:00 – 16.00

Uwaga: nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji biletów

Organizator m.st. Warszawa

Serdecznie zapraszamy

Ważne decyzje dzielnicowego Zespołu ds. bp 2019
9 listopada 2017 czwartek
grafika

Drugie posiedzenie Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego dla Dzielnicy Ursus było bardzo pracowite. W obradach w środę 8 listopada, prowadzonych przez przewodniczącą Zespołu p. Agatę Rogalską-Piechota, uczestniczyło 13 spośród 16 członków Zespołu. Po dyskusji, jednomyślnie przyjęliśmy Regulamin prac Zespołu. Wiceprzewodniczącymi Zespołu wybrani zostali pp. Wojciech Golicz i Zbigniew Żak, przedstawiciele mieszkańców dzielnicy. W rezultacie wyczerpującej, ożywionej i twórczej dyskusji – Zespół uchwalił, w trybie rekomendacji dla Zarządu Dzielnicy:
– nową definicję ogólnodostępności dla projektów na rok 2019 (jednomyślnie);
– podział dzielnicy – jak w poprzedniej edycji - na 2 obszary: Ursus Północny i Południowy (większością głosów);
– równy podział ogólnej kwoty na projekty w tej edycji w wys. 1, 7 mln zł, pomiędzy 2 obszary, w wys. po 850 tys. zł (jednomyślnie);
– wprowadzenie dopuszczalnego górnego limitu wartości jednego projektu, w kwocie 500 000 zł w (większością głosów).
Protokół z posiedzenia zostanie opublikowany na stronie Urzędu w terminie do 7 dni.

Pieszy widoczny to pieszy bezpieczny
30 października 2017 poniedziałek
grafika

Używanie odblasków zwiększa nasze bezpieczeństwo. Jest to szczególne istotne jesienią i zimą, gdy warunki atmosferyczne i szybko zapadający zmierzch ograniczają kierowcom widoczność.

Jesień i zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Jak wskazują policyjne statystyki, najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. Zmienne warunki atmosferyczne, intensywne opady deszczu, mgła, porywisty wiatr, szybko zapadający zmierzch utrudniają dostrzeżenie pieszego poruszającego się po drodze.

Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego są piesi. Ciemne ubrania, parasole, kaptury ograniczają możliwość ich szybkiego zauważenia. Warto pamiętać, że bezpieczeństwo pieszych zależy nie tylko zachowania kierowców, ale także od nich samych. Zgodnie z przepisami elementy odblaskowe obowiązani są używać piesi prowadzący poboczem rower, skuter, motocykl czy wózek.

Pieszy bez odblasków jest widoczny przez kierowcę z odległości tylko kilku, kilkunastu metrów. W przypadku używania odblasków ta odległość może wzrosnąć kilkukrotnie, nawet do 200 metrów. Używanie odblasków jest niezwykle istotnie nie tylko gdy jest ciemno, ale również podczas opadów deszczu. Ważne jest ich umieszczenie na wysokości kolan, dłoni, w okolicy klatki piersiowej i pleców. Wtedy odblaski będą dobrze widoczne dla kierujących pojazdami.

Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, w trosce o bezpieczeństwo, po raz kolejny przypomina o zaletach korzystania z odblasków. Na ekranach w komunikacji miejskiej będzie wyświetlany spot zachęcający do ich używania.

Warto przypomnieć, że zgodnie z art. 11 ust. 4a ustawy Prawo o ruchu drogowym pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Za brak elementu odblaskowego może być nałożony mandat karny w wysokości do 100 zł.

Do pobrania - Spot "Pieszy widoczny to pieszy bezpieczny"

Czasowe zamknięcie placu zabaw przy ul. Dzieci Warszawy 42
20 października 2017 piątek
grafika

W terminie od 23 października do 1 grudnia br. plac zabaw przy ul. Dzieci Warszawy 42 będzie zamknięty w związku z budową sieci ciepłowniczej przez firmę Veolia.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2017, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!