Aktualności
Godziny pracy urzędu w Wigilię i Sylwestra
3 grudnia 2018 poniedziałek
grafika

Uprzejmie informujemy, że w poniedziałki: 24 grudnia 2018 r. oraz 31 grudnia 2018 r. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy będzie czynny w godzinach 8:00 – 16.00.

Nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy
7 listopada 2018 środa
grafika

Dlaczego nowe Studium? Warszawa w ostatnich latach rozwija się dynamicznie. Studium z roku 2006 zdezaktualizowało się. Warszawa 2018 roku mierzy się z nowymi wyzwaniami przestrzennymi, ekonomicznymi i demograficznymi. Dlatego rozpoczęły się prace nad nowym Studium dla Warszawy. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy to dokument, który może i powinien nadać nowe ramy rozwojowi Warszawy. Rozpoczął się etap zbierania wniosków do nowego Studium. To najlepszy moment, by podzielić się wiedzą o Warszawie i potrzebami związanymi z jej rozwojem. Opinie zebrane w czasie konsultacji będą głosem doradczym podczas tworzenia wariantowych koncepcji studium.

Zapraszamy wszystkich do udziału w spotkaniu konsultacyjnym w Ursusie w dniu 29 listopada w godz. 16.00-20.00, Dom Kultury „Kolorowa”, ul. gen. K. Sosnkowskiego 16, sala imprez na parterze.

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy to scenariusz przestrzennego rozwoju miasta na dziesięciolecia. Nowe Studium to pomysł na Warszawę bardziej przyjazną mieszkańcom i odporną na zmiany klimatyczne. Dzięki nowym kierunkom zmian:
- miasto nie będzie się rozlewało;
- koszty ekonomiczne i ekologiczne urbanizacji będą mniejsze;
- miasto będzie zwarte i będzie lepiej wykorzystywało zasoby, które już istnieją (np. drogi);
- mieszkańcy nie będą musieli tak dużo podróżować po mieście, ponieważ więcej będzie tzw. obszarów wielofunkcyjnych, czyli miejsc, gdzie można żyć, pracować i odpoczywać;
- zieleń i woda, czyli tzw. zielona i niebieska infrastruktura, będą lepiej chronione.
Nowe Studium powstanie za dwa i pół roku. To czas niezbędny na m.in. zrobienie wymaganych analiz, sporządzenie wariantowych koncepcji, uzgodnienia. Wypracowane wariantowe koncepcje, a potem projekt Studium będą jeszcze przedmiotem osobnych konsultacji społecznych. Studium dopiero zaczyna powstawać. Możesz wziąć udział w konsultacjach. Każdy głos się liczy! Konsultacje trwają do 9 stycznia 2019.

Jak można wziąć udział w konsultacjach:
- Odwiedź jeden z zaplanowanych na terenie wszystkich dzielnic Warszawy punktów konsultacyjnych: w Ursusie w dniu 29 listopada w godz. 16.00-20.00, Dom Kultury „Kolorowa”, sala imprez na parterze.
- Wypełnij ankietę on-line, gdzie w prosty i szybki sposób zbieramy informacje o przestrzeni Warszawy z Twojej perspektywy (wypełnienie ankiety zajmuje około 15 minut).
- Możesz też złożyć wniosek do Studium osobiście lub pocztą na adres Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy ul. Marszałkowska 77/79, 00-683 Warszawa, z dopiskiem „Wniosek do Studium”.
- Odwiedź punkty konsultacyjne dotyczące całego miasta: w sobotę 10 listopada w godzinach 10-14 i w środę 14 listopada w godzinach 16-20 w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego (ul. Marszałkowska 77/79).
- Przyjdź na jedno z dwóch spotkań połączonych ze wspólnym planowaniem przestrzeni w sobotę 24 listopada lub 1 grudnia w godzinach 10:30-14:30 do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego (ul. Marszałkowska 77/79). Organizator zapewnia obiad.
Pełna informacja: http://konsultacje.um.warszawa.pl/studium

Wigilia w Senioralnym Klubie „Promyk”
14 grudnia 2018 piątek
grafika

W Senioralnym Klubie „Promyk” w Ursusie w dniu 13 grudnia odbyło się uroczyste Spotkanie Wigilijne. Serdeczne świąteczne i noworoczne życzenia licznie przybyłym klubowiczom złożyli: zastępcy Burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik oraz dyrektor Ośrodka Kultury „Arsus” Bogusław Łopuszyński. Wigilijnej posługi kapłańskiej udzielił ks. Dziekan Zbigniew Sajnóg.

Zapraszamy do galerii - Wigilia w Senioralnym Klubie „Promyk”

Wigilijne spotkanie w Środowiskowym Domu Samopomocy „Słoneczny Dom”
14 grudnia 2018 piątek
grafika

Tradycyjne przedświąteczne spotkanie wigilijne odbyło się w czwartek 13 grudnia w Środowiskowym Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Ursusie przy ul. Prawniczej. Serdeczne życzenia i powinszowania uczestnikom Domu złożyli: Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus Kazimierz Sternik, radna Wanda Kopcińska; dyrektorka Ośrodka Pomocy Społecznej Marzenna Szaniawska, zastępczyni dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Marzenna Bednarczyk oraz kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” Artur Szklarz.

Zapraszamy do galerii - Wigilijne spotkanie w Środowiskowym Domu Samopomocy „Słoneczny Dom”

Odznaczeni w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
13 grudnia 2018 czwartek
grafika

Powiększyło się grono zasłużonych dla Ursusa, którzy zostali odznaczeni pamiątkowymi medalami w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas III sesji Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy kadencji 2018 -2023, 13 grudnia br., uhonorowani zostali: Pani Barbara Sawicka – złota medalistka w gimnastyce akrobatycznej i wicemistrzyni w wieloboju na I Mistrzostwach Świata w Akrobatyce Sportowej rozegranych w Moskwie w 1974 roku, wieloletnia nauczycielka Wychowania Fizycznego w SP 14; Pan Emil Broniarek – działacz opozycji antykomunistycznej. Współzałożyciel Robotniczego Komitetu Solidarności ze strajkującymi robotnikami wybrzeża z ZM Ursus. W 2006 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2016 roku odznaczony przez prezesa IPN Krzyżem Wolności i Solidarności; Pan Mirosław Cholewiński – działacz opozycji antykomunistycznej. Za swoją działalność został osadzony w więzieniu po Czerwca 1976. W 2016 roku odznaczony Krzyżem Kawalarskim Orderu Odrodzenia Polski oraz ks. prałat Roch Walczak – pierwszy proboszcz na os. Niedźwiadek i budowniczy kościoła p.w. Matki Boskiej Fatimskiej podniesionego w 2006 do rangi Sanktuarium. Funkcję proboszcza pełnił przez 36 lat.

Inicjatorami przyznania pamiątkowych medali byli radni klubu PIS w Radzie Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Wyróżnienie otrzymali gratulacje od Rady i Zarządu dzielnicy.

Zapraszamy do galerii - Odznaczeni w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Klub Edukacji Samorządowej - spotkanie z Burmistrzem Bogdanem Olesińskim
14 grudnia 2018 piątek
grafika

Osrodek Kultury "Arsus" w ramach działalności Klubu Edukacji Samorządowej zaprasza na spotkanie z Burmistrzem Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Bogdanem Olesińskim. Spotkanie odbędzie się 14 grudnia br. ( piątek) w Sali kameralnej ośrodka kultury przy ul. Traktorzystów 14.

Więcej informacji:
O.K. "Arsus"
Tel: 022 667 42 91

Jak otrzymać dotacje z budżetu m.st. Warszawy na prace przy zabytkach?
14 grudnia 2018 piątek
grafika

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 19 grudnia br. w godz. 17.30-19.30 w Pałacu Kultury i Nauki.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2018, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!