Aktualności
Lato w Mieście 2017
23 maja 2017 -
31 sierpnia 2017
grafika

Wolny czas podczas wakacji (26.06.2017 – 31.08.2017r.) dzieci i młodzież mogą spędzić na różnych zajęciach w czterech szkołach podstawowych na terenie dzielnicy Ursus. Wakacyjne placówki edukacyjne funkcjonują od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 17:00 lub w godzinach dostosowanych do potrzeb środowiskowych. Warunki uczestniczenia ucznia w WPE to: posiadanie legitymacji szkolnej z warszawskiej szkoły lub stałe zamieszkanie (zameldowanie) w Warszawie, złożenie Karty Uczestnika, uiszczenie opłaty za wyżywienie w wysokości 7 zł dziennie – ciepły posiłek. Z opłat za posiłki zwolnione są dzieci korzystające z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków w ciągu roku szkolnego na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej, na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły. Program w wakacyjnych placówkach edukacyjnych opracowywany jest indywidualnie w każdej jednostce. W akcji Lato w Mieście uczestniczą także domy kultury, biblioteki, pływalnie ora świetlice: „Stokrotka”, „Klub u Edmunda”.

Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież. Wszystkie zajęcia prowadzone w ramach programu są bezpłatne. Zapisy w szkołach.

Do pobrania program Lata w mieśice 2017 - plik .xls

Traktorem Dookoła Świata - Around the World
22 sierpnia 2017 wtorek
grafika

Fotoplastikon Warszawski zaprasza na niezwykłe spotkanie z Marcinem Obałkiem, podróżnikiem, który przemierza świat na traktorze (Traktoriada - Traktorem Dookoła Świata - Around the World). Nasz gość podzieli się swoimi wspomnieniami z nietypowej wyprawy do Ameryki Południowej, gdzie na „Ursusie 6014” pokonał 20 tysięcy kilometrów po drogach Argentyny, Boliwii, Chile, Peru i Urugwaju. Tym nietypowym środkiem transportu przejechał przez dżunglę amazońską, ośnieżone przełęcze andyjskie, największe słone jezioro świata, gorącą pustynię Atacama, pola gejzerów i bezkresną pampę. Wydarzenie zaplanowano na czwartek, 24 sierpnia w Fotoplastikonie Warszawskim przy al. Jerozolimskich 51, 00-697 Warszawa. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Zapisy: tel. 22 6296078 lub rejestracjafw@1944.pl

Wolontariusze SuperW poszukiwani w Dzielnicy Ursus!
18 sierpnia 2017 piątek
grafika

W całej Polsce ruszyła rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Akcję wspiera Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. W Ursusie organizatorzy poszukują 20 śmiałków.
Przyłącz się do programu, jeśli masz więcej niż 18 lat, lubisz ludzi, masz motywację do pomocy oraz potrafisz współpracować z innymi.

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości to dwa ogólnopolskie programy społeczne organizowane przez Stowarzyszenie WIOSNA, które od 2001 r. pomagają ludziom wydobywać to, co w nich najpiękniejsze. W ubiegłorocznej edycji dzięki pracy wolontariuszy w całej Polsce pomoc otrzymało blisko 19 tysięcy rodzin.

Szlachetna Paczka to program, w którym docieramy do osób i rodzin żyjących w trudnej –niezawinionej ‒ sytuacji. Trudna sytuacja to nie tylko „ubóstwo” materialne, lecz także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy, brak odpowiedniej edukacji.

Akademia Przyszłości to program, w którym przez cały rok pracujemy z dziećmi z rodzin żyjących w trudnej sytuacji i w oparciu o model tutoringu oraz System Motywatorów Zmiany, przeprowadzamy je od porażki w szkole do sukcesu w życiu.
Zdobądź cenione kompetencje społeczno-biznesowe, wartościowe kontakty i miej wpływ na otoczenie. Wspólnie z drużyną Paczki i Akademii wydobywaj z ludzi, to co najpiękniejsze!

Wolontariusz jako SuperW:
• będzie współtworzył zespół wolontariuszy Paczki i Akademii,
• w Paczce dotrze do najbardziej potrzebujących rodzin i połączy ich z darczyńcami, którzy pragną im mądrze pomóc,
• w Akademii stanie się mentorem dla wybranego dziecka, które nie odnajduje się w szkolnej rzeczywistości. Przeprowadzi go od porażki w szkole, do sukcesu w życiu,
• jako SuperW Paczki razem z Liderem i innymi SuperW zorganizuje Finał Szlachetnej Paczki,
• w Akademii zaangażuje się w serie ciekawych eventów organizowanych dla podopiecznych.
Co zyskuje ochotnik:
• rozwój osobisty i cenione kompetencje, które sprawią, że będzie atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy,
• umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, czyli kluczowe składniki każdego sukcesu,
• wpływ na otoczenie,
• sieć kontaktów biznesowych, artystów, urzędników, lokalnych biznesmenów,

Zgłaszać się można do końca września przez stronę www.superw.pl .

Obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej w Ursusie
16 sierpnia 2017 środa
grafika

97 lat temu Wojsko Polskie, pod dowództwem Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego, pokonało wojska bolszewickie. Z tej okazji 15 sierpnia br. przy pomniku przy ul. Cierlickiej w Ursusie odbyły się oficjalne uroczystości. Następnie koncelebrowano Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP przy ul. Sosnkowskiego 34.
Zastępca burmistrza Dzielnicy Ursus Kazimierz Sternik zaznaczył, że dzięki zwycięstwu, które nie byłoby możliwe bez mobilizacji całego społeczeństwa „…dzisiaj żyjąc w niepodległej Rzeczypospolitej nie musimy podejmować tak trudnych decyzji jak nasi przodkowie. Dlatego tym bardziej pamiętajmy o bohaterach Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, którzy często oddali życie dla Ojczyzny. Cześć i chwała bohaterom”.
W uroczystościach wzięli udział radni Dzielnicy Ursus Wiceprzewodniczący Paweł Dilis, Anna Lewandowska, Marianna Jaguścik oraz Aneta Wachnicka. Obecne były także poczty sztandarowe szkół oraz organizacji kombatanckich.

Zapraszamy do galerii - Obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej w Ursusie

PUNKT CYFROWEGO WSPARCIA SENIORA
8 sierpnia 2017 wtorek
grafika

SENIORZE, ODWIEDŹ PUNKT CYFROWEGO WSPARCIA SENIORA W SWOJEJ DZIELNICY!

Czy wiesz, że w Twojej dzielnicy funkcjonuje Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora? Każda osoba w wieku 60+ może uzyskać w nim pomoc w formie porad i konsultacji z zakresu obsługi nowych technologii. Masz problem z komputerem? Nie wiesz jak obsłużyć smartfon? Potrzebujesz pomocy z tabletem? Nie wiesz jak przerzucić zdjęcia z aparatu do komputera? Niezależnie od tego czy zaczynasz przygodę z Internetem czy masz podstawy nauki za sobą w Punkcie Cyfrowego Wsparcia Seniora otrzymasz pomoc technologiczną, dostosowaną do Twoich potrzeb. Doradca poświęci Tobie godzinę, a jeśli to nie wystarczy będziesz mógł/mogła korzystać ze wsparcia raz w miesiącu.
Zachęcamy do kontaktu z wybraną placówką, prowadzoną w Twojej dzielnicy. Na konsultacje obowiązują zapisy telefoniczne. Prosimy zwrócić uwagę na terminy zapisów.

Link do strony WWW:
http://senioralna.um.warszawa.pl/PCWS
Link do filmu promującego punkty:
https://vimeo.com/176154869

Lista Punktów Cyfrowego Wsparcia Seniora wraz z godzinami zapisów telefonicznych znajdują się TUTAJ .

Miejsce Przyjazne Seniorom
8 sierpnia 2017 wtorek
grafika

Głównym celem akcji jest wyróżnienie, promowanie instytucji, organizacji i wydarzeń realizowanych na terenie m.st. Warszawy otwartych na potrzeby osób starszych. Miejsc bez barier architektonicznych, oferujących atrakcyjne produkty, usługi i zniżki, miejsc w których seniorzy czują się swobodnie, są uprzejmie traktowani oraz obsługiwani.
Realizacja konkursu promującego instytucje zainteresowane potrzebami osób starszych - z wyłączeniem podmiotów, które statutowo podejmują działania na rzecz seniorów - jest jednym z założeń Programu „Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020”.
Akcja skierowana jest do wszystkich instytucji, podmiotów gospodarczych i organizatorów wydarzeń zainteresowanych uzyskaniem certyfikatu „Miejsce Przyjazne Seniorom”.

OBEJRZYJ KLIP

Lista laureatów z 2016 roku znajduje się TU .
Lista laureatów z 2015 roku znajduje się TU .

Więcej informacji na stronie:
www.senioralna.um.warszawa.pl/miejsce-przyjazne-seniorom-2017-konkurs

Nowe boisko do siatkówki plażowej
4 sierpnia 2017 piątek
grafika

Jest nowe, ogólnodostępne boisko do siatkówki plażowej, zbudowane w realizacji jednego z trzynastu zwycięskich projektów ubiegłorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. Boisko ma 308 m2 nawierzchni z piasku rzecznego i jest zlokalizowane na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sosnkowskiego 3. Od dziś 4 sierpnia, jest czynne w godzinach 6:00–22:00 (w godz. 10:00–22:00 istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu do gry u instruktora „Orlika”). Więcej info o tej inwestycji: już wkrótce w sierpniowym wydaniu „Dziennika Ursusa”.

Zapraszamy do galerii - http://ursus.warszawa.pl/index.php?dzial=galeria&rok=2017&gal=Nowe%20boisko%20do%20siatkowki%20plazowej  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2017, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!