Aktualności
Informacja ws. przedszkola przy Dzieci Warszawy 42
18 lipca 2018 środa
grafika

Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy informuje, że oddziały przedszkolne dla dzieci 3-5 lat zlokalizowane w Szkole Podstawowej nr 360 przy ul. Dzieci Warszawy 42 będą działały, jako oddziały zamiejscowe podległe Przedszkolu nr 418.

W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z p. Małgorzatą Rolką – dyrektorem Przedszkola nr 418, ul. Szancera 7, tel. 22 277 21 08.

Letnia Kraina Zabaw
4 lipca 2018 środa
grafika

Na czas wakacji teren zielony przy ulicy Dzieci Warszawy 24, zamienia się w strefę rekreacji i rozrywki. W soboty 7 i 21 lipca oraz 4 i 25 sierpnia, zorganizujemy „Letnią Krainę Zabaw”, czyli tematyczne imprezy dla dzieci z dmuchańcami. Młodsi mieszkańcy będą mogli skorzystać z najwyższej w Polsce zjeżdżalni, pokonać tor przeszkód Gladiator, czy spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.
Na tym samym terenie, przez cztery letnie tygodnie będziemy mogli m.in. obserwować życie Indian podczas „Indiańskiego Lata w Ursusie”, a fani klocków zbudują konstrukcje pod okiem instruktorów w trakcie „Magicznego Świata Klocków”. Poza imprezami, dzielnica udostępnia przy ulicy Dzieci Warszawy 24, mobilne boisko do gry w piłkę nożną. Obiekt czynny jest codziennie w godzinach 11.00-20.00.

Programu „Bezpieczne Osiedle” - spotkania Grup Osiedlowych
16 sierpnia 2018 czwartek
grafika

W sierpniu 2018 roku w ramach realizacji programu „Bezpieczne Osiedle” na terenie dzielnicy Ursus m.st. Warszawy odbędą się następujące spotkania z mieszkańcami:

- w poniedziałek, 20 sierpnia 2018 roku o godzinie 18.00 przy ulicy Apartamentowa 15 (Oś. „Tęczowy Park” – rejon VIII)
W środę, 22 sierpnia 2018 roku o godzinie 16.30 przy ulicy Warszawskiej 15 – (S.M. „Miś” - rejon II)
W czwartek, 23 sierpnia 2018 roku o godzinie 9.00 przy ulicy Czerwona Droga 11 – (S.M. „Szałas” – rejon VI)

Celem spotkań Grup Osiedlowych jest realizacja założeń programu „Bezpieczne Osiedle”. Jest to program służący poprawie stanu bezpieczeństwa publicznego w poszczególnych rejonach dzielnic Warszawy. W spotkaniu uczestniczą: Przedstawiciele mieszkańców Grup Osiedlowych z danego terenu, strażnik miejski odpowiadający za dany rejon, dzielnicowy z właściwego terenu i pracownicy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego danej dzielnicy. Zgłoszone w trakcie spotkania uwagi, problemy i nieprawidłowości są w dalszej kolejności rozwiązywane w trakcie bieżącej pracy delegatury poprzez współpracę z poszczególnymi wydziałami urzędu, jednostkami terenowymi miasta i dzielnicy.

98. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 r.
16 sierpnia 2018 czwartek
grafika

W 98 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r., 15 sierpnia przy pomniku przy ul. Cierlickiej odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.


– Zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej nie byłoby możliwe bez mobilizacji całego społeczeństwa. Wszelkie konflikty polityczne zeszły na dalszy plan. To właśnie Wojsko Polskie, w składzie którego było wielu ochotników, swoim bezprzykładnym wysiłkiem i męstwem stanęło na drodze bolszewickich marzeń o rewolucji światowej. Dlatego Bitwę Warszawską można zaliczyć do najważniejszych w nowożytnej historii Europy – podkreślił podczas uroczystości zastępca burmistrza Wiesław Krzemień.

W uroczystości udział wzięli: zastępcy burmistrza Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, radni Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy: Jolanta Dąbek, Tomasz Dąbrowski, Stanisław Dratkiewicz, Dariusz Grylak, Waldemar Humięcki, Marianna Jaguścik, Irena Jarzębak, Stanisław Jasiński, Wanda Kopcińska, Maria Miszkiewicz, Dariusz Pastor, Grzegorz Puchalski, Ryszard Rogal, Rafał Włodarczyk, a także przedstawiciele organizacji kombatanckich oraz szkól podstawowych i ponadpodstawowych z terenu dzielnicy.
Zapraszamy do galerii:
- 98. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Dzień otwarty w Miasteczku Ruchu Drogowego
16 sierpnia 2018 czwartek
grafika

21 sierpnia (wtorek) br. w godz. 10.00 – 14.00 odbędzie się dzień otwarty na Miasteczku Ruchu Drogowego w Ursusie realizowany w ramach programu "Lato w Mieście 2018". Zapraszamy dzieci z rodzicami lub opiekunami na zajęcia z zakresu wychowania komunikacyjnego. Zajęcia prowadzone będą przez egzaminatora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy współudziale Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Ursus, Zespołu Sportu i Rekreacji oraz Wydziału Oświaty i Wychowania z dzielnicy Ursus. Podczas zajęć odbędzie się instruktaż zasad poruszania się po drogach publicznych dla kierujących rowerami. Będzie również okazja do doskonalenia jazdy rowerem jak i złożenia egzaminu uprawniającego do otrzymania karty rowerowej (dotyczy uczniów szkół podstawowych, którzy ukończyli 10 lat). Proszę zabrać legitymacje szkolne!

I Konkurs Ortograficzny Domu Samopomocy „Słoneczny Dom”
13 sierpnia 2018 poniedziałek
grafika

W poniedziałek, 13sierpnia w Środowiskowym Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” odbył się I Konkurs Ortograficzny. Był on zorganizowany z myślą o stworzeniu tematycznego, cyklicznego wydarzenia, w którym mogliby wziąć udział uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Warszawy i okolic.

Celem konkursu było promowanie języka polskiego oraz jego poprawności i kultury a także integracja osób uczęszczających do Środowiskowych Domów Samopomocy. Liczba uczestników była ograniczona, z każdego Domu mogło wziąć udział dwóch przedstawicieli – do Konkursu stanęło 24 uczestników, z 12 różnych ośrodków. Poza tym dopisali nam goście, w postaci osób towarzyszących, które dzielnie wspierały swoich reprezentantów. Po zapoznaniu się z regulaminem uczestnicy konkursu przystąpili do pisania dyktanda pt. ,,Grzybobranie’’, za którego poprawność językową odpowiadała polonistka. Po zakończeniu części konkursowej, uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez domowników ,,Słonecznego Domu’’ w postaci słodkości, owoców i zimnych lemoniad.

Dodatkową atrakcją były lody, które doskonale sprawdziły się, by ugasić emocje w upalny, konkursowy dzień. Imiona zwycięzców konkursu poznamy pod koniec września podczas ,,Jesieni na Prawniczej’’. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, co umacnia nas w przekonaniu, że będzie to wydarzenie cykliczne.

Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” (typ A) realizuje działania zapobiegawcze w zakresie ochrony zdrowia psychicznego osób przewlekle chorujących psychicznie. Funkcjonuje jako ośrodek wsparcia dziennego w strukturze organizacyjnej Ośrodka Pomocy Społecznej dzielnicy Ursus m. st. Warszawy.

Zapraszamy do konkursu "Młodzi Wspierają Ptaki"
10 sierpnia 2018 piątek
grafika

Młodzieżowa Rada Dzielnicy Ursus zaprasza do wzięcia udziału w konkursie "Młodzi Wspierają Ptaki". Celem konkursu jest zaprojektowanie karmnika lub budki lęgowej dla ptaków, który będzie później zawieszony w nowym EKOparku w Ursusie. Do wygrania atrakcyjne nagrody - m.in. Smartwatch.

Prace wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych prosimy wysyłać na adres e-mail: mrdursus@gmail.com

Organizatorem konkursu jest Młodzieżowa Rada Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Konkurs wspiera Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2018, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!